امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139208136
دوشنبه 13 آبان 1392 و ساعت 18:29:45
سایت خبری تئاتر - فراخوان پانزدهمین جشنواره‌ تئاتر تجربه

.

سایت خبری تئاتر - فراخوان پانزدهمین جشنواره‌ تئاتر تجربه

.

فراخوان پانزدهمین جشنواره‌ تئاتر تجربه ویژه‌ دانشجویان مقاطع و گرایش‌های گوناگون رشته‌ هنرهای نمایشی در سه بخش "آزاد"، "ویژه‌ (خلاقیت)" و "نمایش‌نامه‌نویسی" منتشر شد.

سایت خبری اصفهان تئاتر:در متن این فراخوان آمده است: پانزدهمین جشنواره‌ تئاتر تجربه بر بنیاد تجربه‌های دوره‌های گذشته‌ این جشنواره‌ و با هدف ارائه‌ دستاورد‌های نوجویانه‌ دانشجویان مقاطع و گرایش‌های گوناگون رشته‌ هنرهای نمایشی، از سوم تا دهم اسفندماه سال 1392 به میزبانی دانشکده‌ هنرهای نمایشی و موسیقی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند در سه بخش "ویژه (خلاقیت)"، " آزاد"، "نمایش‌نامه‌خوانی" طبق مقررات جشنواره، آثار خود را به دبیرخانه‌ جشنواره واقع در دفتر کانون تئاتر تجربی دانشگاه تهران ارائه کنند.

بخش ویژه (خلاقیت)

موضوع آثار شرکت کننده در این بخش شیوه‌های نوین اجرایی برپایه‌ قواعد نمایش‌های ایرانی است. در این بخش، دانشجویان تمامی گرایش‌های هنرهای نمایشی (ادبیات نمایشی، کارگردانی- بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسکی) می‌توانند با رجوع به تاریخچه‌ پیدایش و سیر تحول اشکال گوناگون و متنوع نمایش‌های ایرانی و بهره‌گیری از عناصر و نشانه‌های این نمایش‌ها، آثار ایرانی و خارجی را مورد اقتباس قرار داده و در قالب‌های مختلف به اجرا درآورند.

در این بخش شناخت و تسلط دانشجویان بر قواعد اجرای نمایش‌های ایرانی و نوآوری آن‌ها در ارائه‌ اشکال نوین با توجه به فراگیری آموزه‌های دانشگاهی مبتنی بر تئاتر امروز دنیا مورد توجه خواهد بود. زمان اجرای آثار در این بخش حداکثر 45 دقیقه است. این بخش به صورت رقابتی برگزار می‌شود و برگزیده یا برگزیدگان آن برای اجرای عمومی، حمایت خواهند شد.

بخش آزاد

در این بخش دانشجویان تمامی گرایش‌های هنرهای نمایشی (ادبیات نمایشی، کارگردانی- بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسکی)می‌توانند متون و طرح‌های خود را با موضوعات گوناگون به دبیرخانه‌ جشنواره ارائه دهند. زمان اجرای آثار در این بخش حداکثر 30 دقیقه است و به صورت رقابتی برگزار می‌شود.

بخش نمایش‌نامه‌نویسی

در این بخش دانشجویان تمامی گرایش‌های هنرهای نمایشی (ادبیات نمایشی، کارگردانی- بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسکی) می‌توانند نمایش‌نامه‌های خود را که تاکنون در هیچ مسابقه یا جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی شرکت نکرده‌است به دبیرخانه ارائه کنند.

تمامی آثار ارائه شده در مسابقه‌ نمایش‌نامه‌نویسی قضاوت و برگزیدگان معرفی خواهند شد. همچنین از بین آثار ارائه شده، آثاری توسط کمیته‌ انتخاب برگزیده و در بخش نمایش‌نامه‌خوانی جشنواره، خوانش می‌شوند. این بخش جداگانه داوری خواهد شد و حجم آثار ارائه شده می‌تواند از تک پرده‌ای‌های کوتاه (حداقل دو صفحه‌ای) تا آثار بلند باشد.

دبیرخانه‌ پانزدهمین جشنواره‌ تئاتر تجربه واقع در پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران،‌ دانشکده‌ی هنرهای نمایشی و موسیقی، طبقه‌ سوم، مرکز تئاتر تئاتر تجربی دانشجویان، در ساعات اداری آماده دریافت آثار متقاضیان خواهد بود.

پانزدهمین جشنواره‌ تئاتر تجربه از سوم تا دهم اسفندماه 92 به دبیری دکتر رحمت امینی به میزبانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.


کلیدواژه ها:

فراخوان پانزدهمین جشنواره‌ تئاتر تجربهدکتر رحمت امینی
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»