امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139306079
جمعه 7 شهريور 1393 و ساعت 20:17:59
سایت خبری تئاتر - ˝محاق˝ اکبر رادی در تئاتر شهر مشهد نمایشنامه‌خوانی می شود

.

سایت خبری تئاتر - ˝محاق˝ اکبر رادی در تئاتر شهر مشهد نمایشنامه‌خوانی می شود

.

نمایشنامه ˝محاق˝ نوشته زنده‌یاد اکبر رادی با کارگردانی ایمان رنجبر در سلسله نشست‌های تخصصی ˝شنبه‌های خوانش˝، روخوانی می‌شود.

 

سایت خبری تئاتر: نمایشنامه "محاق" نوشته زنده‌یاد اکبر رادی شنبه 8 شهریور در قالب سلسله نشست‌های تخصصی "شنبه‌های خوانش" روخوانی و مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

نمایشنامه‌خوانی "محاق" با کارگردانی ایمان رنجبر و نقش‌خوانی حمید شجاعی، لیلا بیوک، زهراحسینی و حسن شیخ‌زاده، شنبه ساعت 17 در تالار عروسکی تئاتر شهر مشهد برگزار می‌شود.

سلسله نشست‌های تخصصی "شنبه‌های خوانش" همراه با نقد و بررسی آثار نمایشی خوانده شده از آذر سال گذشته زیر نظر حسین وحدتی هر هفته در تئاتر شهر مشهد برگزار می‌شود.

کارگردان خوانش «محاق» گفت: سال گذشته تصمیم گرفته بودم مجموعه نمایش های اکبر رادی را تهیه کنم و بخوانم.بعد گذشت ۳ ماه و خواندن چند متن از ایشان با متنی به نام(محاق)متنی کاملا ساده و بی آلایش و بی ادعا،تصمیم گرفتم این متن را بخاطر ویژگی های قابل تاملش خوانش کنم.

ایمان رنجبر: نمایش نامه ی محاق یکی از متن های مربوط به دهه ی چهل رادی می باشد،با اینکه نگارش این متن ظاهرا مربوط به ۵ دهه ی گذشته است اما به نظرم کاملا زبان امروز است…..مرحوم رادی در محاق اتفاقات خاص یک شب سرد از یک خانواده ی گیلکی را به تصویر می کشد که هرکدام از این ها مشکلات خاص خودشان را دارند…. دختری که کاملا از تبعیض و اچحافی که در حق او شده معترض است…و پسری که با نبودنش اوج اعتراض خود را می رساند…و مادری که به ظاهر تسلی می دهد اما در بطن حرفهایش اعتراض های خودش را در لفافه می پیچد…. ولی باز هم هیچکدام اینهاپناه گاه دیگری جز خانه ی مشدی که پدر این خانواده ی گیلکی ست نمی بینند…ولی در آخر نمایش مشدی حرف های شنیدنی ای دارد

اخبار مرتبط:

برگزیدگان جشنواره منطقه‌ی یک تئاتر سوره ماه معرفی شدند

آغاز جشنواره‌ی منطقه‌ی دو تئـاتر "سوره مـاه" در سمنان

معرفی برگزیدگان پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند

 


کلیدواژه ها:

˝محاق˝ اکبر رادیتئاتر مشهدنمایشنامه خوانی در مشهدنمایشنامه خوانیاخبار نمایشنامه خوانیاخبار تئاتر مشهدسایت خبری تئاترتئاتراخبار تئاترتئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبر تئاترنمایشاخبار نمایشاخبار فرهنگیخبر نمایشسایت مرتبط به تئاترمرجع تئاترسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنریتئاتر استانهاتئاتر شهرستانها
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»
نمایش بنگاه تئاترال