امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
1393062410
دوشنبه 24 شهريور 1393 و ساعت 14:18:59
سایت خبری تئاتر - جشنواره منطقه سه تئاتر سوره ماه به کار خود پایان داد

.

سایت خبری تئاتر - جشنواره منطقه سه تئاتر سوره ماه به کار خود پایان داد

.

آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای بیست و سومین جشنواره تئاتر سوره ماه، شامگاه یکشنبه 23 شهریور با حضور مسئولان، داوران جشنواره، گروه‌های شرکت‌کننده و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان تئاتر در محل هتل سنتی مهر یزد برگزار و از برگزیدگان بخش های مختلف تقدیر شد...

 

سایت خبری تئاتر: آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای بیست و سومین جشنواره تئاتر سوره ماه، شامگاه یکشنبه 23 شهریور با حضور جوادیان‌زاده مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، محمدی مشاور فرهنگی استاندار، زارع فرماندار تفت، قربانی مدیر مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، داوران جشنواره، گروه‌های شرکت‌کننده و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان تئاتر در محل هتل سنتی مهر یزد برگزار و از برگزیدگان بخش های مختلف تقدیر شد.
 
سرپرست حوزه هنری استان یزد در این مراسم ضمن قدردانی از گروه‌های شرکت‌کننده گفت: این جشنواره با همت هنرمندان و همراهی مسئولان به خوبی در شهرستان تفت برگزار شد و به بار نشستن شکوفه‌های معنویت، اندیشه و هنر در شهرستان‌ها را نوید داد.
 
محمدصادق کوچک‌زاده با اشاره به این که حوزه هنری یزد فاقد هرگونه سالن نمایش و سینما است اظهار امیدواری کرد با مساعدت مسئولان این مشکل مرتفع گردد تا بتوانیم هر چه بهتر میزبان جشنواره‌های مختلف هنری در یزد باشیم.
 
در ادامه توحید معصومی به نمایندگی از هیأت داوران، نتایج جشنواره را به شرح ذیل اعلام کرد؛

در بخش نمایشنامه‌نویسی، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش به مجید کاظم‌زاده برای نگارش نمایشنامه "با زخمی بر شانه‌هایش" از استان چهارمحال و بختیاری تعلق گرفت.
 
هیأت داوران در این بخش اثری را شایسته تقدیر ندانست.
 
ر بخش کارگردانی، هیئت داوران از احسان ملکی کارگردان نمایش "چر" از استان لرستان و مرضیه اسماعیلی کارگردان نمایش "با زخمی بر شانه‌هایش" از چهارمحال و بختیاری با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی قدردانی کرد.
 
عنوان برگزیده بخش کارگردانی نیز به علی جاور برای نمایش "کبوتران چاهی" از استان یزد تعلق گرفت که با اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی از وی تجلیل شد.
 
در بخش طراحی صحنه، محمدرضا بهرامی طراح صحنه نمایش "کبوتران چاهی" از استان یزد به عنوان برگزیده معرفی و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به وی اهدا شد.
 
در این بخش لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره به صورت مشترک به مسلم سلیمانیان‌چالش‌تری و جلال نجفی طراحان صحنه نمایش "با زخمی بر شانه‌هایش" از چهارمحال و بختیاری تعلق گرفت.
 
در بخش بازیگری مرد، هیئت داوران با اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پرویز باقری بازیگر نمایش "سرگذشت در گذشت چشم" از سیستان و بلوچستان وی را به عنوان برگزیده این بخش معرفی کرد.
 
هیأت داوران همچنین در این بخش سعید بادینی برای بازی در نمایش "سرگذشت در گذشت چشم" و نادر مقدم به خاطر بازی در نمایش "تولد پروانه" را شایسته تقدیر شناخت و لوح تقدیر و جایزه نقدی به آنان اهدا شد.
 
در بخش بازیگری زن نیز مریم طاهری برای بازی در نمایش" چر" از استان لرستان به عنوان بازیگر برگزیده معرفی و با اهدای دیپلم افتخار و جایزه نقدی از وی تجلیل شد.
 
یأت داوران در این بخش، فاطمه عسکری بازیگر نمایش "کبوتران چاهی" از یزد و ملیحه کوشا برای بازی در نمایش "سرگذشت در گذشت چشم" از استان سیستان و بلوچستان را شایسته تقدیر دانست.
 
هیأت داوران جشنواره منطقه 3 تئاتر سوره ماه در پایان، نمایش "کبوتران چاهی" به کارگردانی علی جاور از استان یزد را به عنوان اثر برگزیده این رویداد منطقه‌ای برای شرکت در جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه انتخاب و معرفی کرد.
 
همچنین نمایش‌های "چِر" به کارگردانی احسان ملکی از استان لرستان و "سرگذشت درگذشت چشم" به کارگردانی عباسعلی کیخایی از سیستان و بلوچستان مشروط به بازبینی مجدد، برای حضور در بیست و سومین جشنواره سراسری تئا‌تر سوره ماه به دبیرخانه این جشنواره معرفی شدند.
 
دکتر مهرداد رایانی مخصوص، حسین پارسایی و شهرام کرمی داوری آثار جشنواره منطقه 3 تئاتر سوره ماه در استان یزد را بر عهده داشتند.

یادآور می‌شود: جشنوارهٔ منطقه ای بیست و سومین جشنواره تئا‌تر سوره‌ ماه با حضور هشت گروه نمایشی از استان‌های یزد، کرمان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان 22 و 23 شهریورماه به میزبانی حوزه هنری استان یزد در شهرستان تفت برگزار شد.
 
بیست و سومین جشنواره سراسری تئا‌تر سوره‌ ماه با حضور برگزیدگان مناطق مختلف کشور مهرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد
 
اخبار مرتبط:

برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان لرستان

گزارشی از اختتامیه بیست‌ و پنجمین جشنواره تئا‌تر استانی فارس

برگزیدگان جشنواره تئاتر استان تهران معرفی شدند

10 اثر به بخش مسابقه بیست و چهارمین جشنواره تئاتر یزد راه یافتند

سومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره ماه در بوشهر پایان یافت

برگزیدگان جشنواره‌ی منطقه‌ی چهار "سوره ماه"‌ معرفی شدند

 

 


کلیدواژه ها:

جشنواره منطقه سه تئاتر سوره ماه به کار خود پایان دادجشنواره منطقه ای سوره ماهجشنواره سورهتئاتر سورهتئاتر حورهتئاتر استانهاتئاتر شهرستانهااخبار تئاتر شهرستانهاتئاتر یزدتئاتر در یزدسایت خبری تئاترتئاتراخبار تئاترتئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبر تئاترنمایشاخبار نمایشاخبار فرهنگیخبر نمایشسایت مرتبط به تئاترمرجع تئاترسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتر ی هادرباره تئاترIranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»