Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/zamancaf/public_html/teater.ir/engine/class/db.class.php on line 28
سایت خبری تئاتر - یک عشق فانتزی عروسکی، تماشاگران را به خنده انداخت
امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139306274
پنج‌شنبه 27 شهريور 1393 و ساعت 16:42:44
سایت خبری تئاتر - یک عشق فانتزی عروسکی، تماشاگران را به خنده انداخت

مخاطبان پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی به گروه سنی هدف نمایش‌ها توجه کنند

سایت خبری تئاتر - یک عشق فانتزی عروسکی، تماشاگران را به خنده انداخت

.

اختصاصی سایت خبری تئاتر: نمایش «تولد غم انگیز پسرک آهنی» کاری از گروه نمایش دن کیشوت به روایت یک اتفاق فانتزی البته ناخوشایند در زندگی پر از روزهای تکراری یک زوج جوان می‌پردازد. خلاقیت‌های فرمی و روایتی این نمایش در صحنه‌های مختلف مخاطبان را به خنده انداخت.

 

سایت خبری تئاتر:  نمایش «تولد غم انگیز پسرک آهنی» دیروز دو اجرا در ساعات 18:30 و 20:30 داشت که با تعداد زیاد تماشاگران هم رو به رو بود. این نمایش روایت زندگی زوجی است که روزهایی تکراری را پشت سر می‌گذارند. زن با وسایل آشپزخانه مشغول است و مرد با لپ تاپش.

تا این که به روز خاص سالگرد ازدواج می‌رسند. مرد به همسرش یک مایکروفر هدیه می‌دهد و زن عاشق مایکروفر می‌شود.

زن تخم مرغی در مایکروفر می‌گذارد و دکمه را می‌زند. مرد در مایکروفر را باز می‌کند و با مرغ بریان رو به رو  می‌شود. این صحنه با خنده زیاد تماشاگران رو به رو شد. همان طور که کمی بعد در صحنه‌ای که تخت خواب زوج را به صورت دو تخت با تفاوت ارتفاع در نظر گرفته بودند و در نمای تاریکی از صحنه روی پرده روشن پشت تخت‌ها، عروسک‌های میله‌ای و سایه‌ای ابر و کودک، باعث شد سالن پر از صدای خنده تماشاگران شود.

نمایش «تولد غم انگیز پسرک آهنی» در صحنه‌های مختلفی با تشویق و خنده تماشاگران رو به رو شد و داستان روزهای تکراری و اتفاقات عجیب و غریب زندگی این زوج جوان مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

زوج جوان این نمایش پس از سالگرد ازدواجشان صاحب فرزندی می‌شوند که آدم آهنی است. مرد مدتی طول می‌کشد که با این قضیه کنار بیاید و بعد نقطه اوج روایت زمانی است که کودک قدم‌های اول را برمی‌دارد و برای اولین بار کلمه «مامان» را به زبان می‌آورد. مامان از کودک می‌خواهد که «بابا» هم بگوید، کودک باباگویان به طرف پشت پرده روشن انتهای صحنه می‌رود و در حالی که چشم‌های سبز درست مثل دو چراغ سبز مایکروفر می‌درخشد، آن را بابا صدا می‌زند.

نمایش «تولد غم انگیز پسرک آهنی» دیالوگی ندارد. زوج جوان با آواهایی نامفهوم که گاهی در برخی قسمت‌ها البته قابل فهم می‌شوند، صحبت می‌کنند. گاهی هم برخی دیالوگ‌ها با فونت فارسی روی صفحه روشن نمایش داده می‌شدند که البته به دلیل تعداد زیاد تماشاگرانی که در صحنه نشسته بودند مخاطبان صندلی‌های سوم به بعد از خیر متوجه شدن دیالوگ‌های نوشتاری می‌گذشتند همانطور که مخاطبان خارجی حاضر در سالن.

در نمایش 45 دقیقه‌ای «تولد غم انگیز پسرک آهنی» به کارگردانی رامین سیاردشتی و کاری از گروه نمایش دن کیشوت، کاظم سیاحی و ندا جبرئیلی بازی می‌کنند و پرستو آریاکیا، طناز جلوسی، هومن خدادوست، حمیده رسولی، ندا وفایی و بهزاد رستمی بازی‌دهندگان عروسک‌های این نمایش هستند.

اخبار مرتبط:

کودکان در صف اول نمایش‌های بزرگسالان

17 نمایش صحنه‌ای و خیابانی در ششمین روز جشنواره تئاتر عروسکی اجرا می شود

نمایشگاه عکس و 40 سال پوستر تئاتر عروسکی افتتاح شد

جا نبود مخاطبان روی زمین نشستند!

کارگردان «ملاقات بانوی سالخورده» از تماشاگران عذرخواهی کرد

مرضیه برومند: مشکلات مالی نمی‌گذارند تئاتر حیرت‌انگیز ببینیم

از علی منتظری تقدیر می شود

 


کلیدواژه ها:

رامین سیاردشتینمایش «تولد غم انگیز پسرک آهنی»تولد غم انگیز پسرک آهنینفیسه حاجاتیتئاتر عروسکیجشنواره تئاتر عروسکیسایت خبری تئاترتئاتراخبار تئاترتئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبر تئاترنمایشاخبار نمایشاخبار فرهنگیخبر نمایشسایت مرتبط به تئاترمرجع تئاترسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتر ی هادرباره تئاترIranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi