امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139307019
سه شنبه 1 مهر 1393 و ساعت 13:48:38
سایت خبری تئاتر - یادداشت کارگردان ˝ماداگاسکار˝

.

سایت خبری تئاتر - یادداشت کارگردان ˝ماداگاسکار˝

.

اشکان تفنگ‌سازان: نگرشم را از قضاوت‌های مغرضانه بعضی ازدوستان دور ساختم و فقط در این میدان مقدس حضور یافتم تا عرضه کنم آنچه را که تا این زمان از هنر تئاتر فرا گرفته بودم.هنری که حالم را خوب می‌کند.

 

سایت خبری تئاتر: تمامی این هنر نمایشی برای من یعنی عشق به روز آنچه تو نیستی و هستی؛ آنچه انجام ندادی و دادی؛ آنچه نمی‌خواهی و می‌خواهی. پس هیچ تمایلی ندارم حضور در این صحنه مقدس را با معیاری از نگاهی سنگین و زمخت بنگرم، رقابت یا به تعبیری برد و باخت. 

هنرهای نمایشی می‌تواند نگاه‌های الهی را به نگاه‌های ما ببخشد. نگاه‌های ناپخته بشری را به نگاه‌های آسمانی نزدیک کند. انسان‌ها با هنرهای نمایشی می‌توانند نگاه خدا به انسان‌ها را ترسیم و تشبیه کنند.

پس برای این هنر ارزشمند باید به پا ایستاد ...

"ماداگاسکار" روایت بهشت گمشده جوانان امروزیست. بیشتر از هر چیزی دغدغه کمدی- فانتزی برای اجرای این نمایش داشتم، چرا که نوع دیدگاه‌ها، انزجار از جنگ و رفتارهای اجتماعی و تضادها این اجازه را می‌داد که ما از این شیوه استفاده کنیم.

سعی کردم اگر ارتباطی هست از لحاظ فانتزی بودن باشد. در مدت 3 ماه تمرین با گروهی که اکثریت حرفه‌ای بودند این کار را شروع کردم وخدا را شاکرم که آنچه می‌خواستم بدست آوردم.

بازخورد نظرات مخاطبین و اهالی فن فراتر از انتظاراتم بود... انتظار من از لحاظ استقبال مخاطبین فراتر از این بود اما متاسفانه اجرای ماداگاسکار همزمان شد با اجراهای دیگری در سالنهای معروف که چهره های سر شناسی در آنها بودند که این موضوع بی تاثیر نبود از لحاظ استقبال مخاطبین.

متاسفانه در تئاتر خصوصی تبلیغات منوط به هزینه شخصی است واین امر مشکل جدی برای تئاتر ما می باشد. در زمان گذشته تئاتر خصوصی هنر اندیشمندی و خواص بود . اما هم اکنون تبدیل شده به هنر سرمایه داران.

در روزگاری در عرصه تئاتر فعالیت می کنیم که گروه‌ها فارغ از حمایت مالی و رسانه ای مشغول به فعالیت هستند وبا عشق و دل و جان تئاتر ما را سر پا نگه داشتند. به امید روزی که تمامی جامعه تئاتری کشورمان با حمایت کافی روبرو شوند.

اخبار مرتبط:

سالن نمایش موزه انتظامی افتتاح شد/ آقای بازیگر نبود

«آرامسایش» با پژمان جمشیدی و بهنوش بختیاری در تالار شمس

«جمعه‌کشی» در فرهنگسرای نیاوران

"گوهر" به تماشاخانه مهر می‌آید

«زندگی دیگران» به خانه نمایش می آید

آغاز اجرای نمایش «شرفیابی» در تماشاخانه باران

 


کلیدواژه ها:

اشکان تفنگ‌سازان˝ماداگاسکار˝تئاتر ماداگاسکارنمایش ماداگاسکاریادداشت تئاتریادداشت برای نمایش ماداگاسکاردرباره نمایش ماداگاسکاردرباره تئاتر ماداگاسکارسایت خبری تئاترتئاتراخبار تئاترتئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبر تئاترنمایشاخبار نمایشاخبار فرهنگیخبر نمایشسایت مرتبط به تئاترمرجع تئاترسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتر ی هادرباره تئاترIranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»