امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139311202
دوشنبه 20 بهمن 1393 و ساعت 12:51:23
سایت خبری تئاتر - با «مَلی» به اندرونی زنانه بروید

.

سایت خبری تئاتر - با «مَلی» به اندرونی زنانه بروید

.

نمایش «ملی» نوشته هنگامه مفید و کارگردانی افسانه زمانی که درباره مجالس زنانه و نمایش های شادی اور زنانه در دوران قاجار است اجرای خود را از 19 بهمن در خانه موزه انتظامی آغاز کرد.

 

سایت خبری تئاتر: افسانه زمانی کارگردان نمایش «مَلی» درباره اجرای مجدد این اثر نمایشی گفت: نمایش «ملی» نوشته هنگامه مفید است که پیش از این در سال 91 در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفته و با استقبال مخاطبان نیز همراه شده بود. این نمایش از یکشنبه 19 بهمن ماه مجددا در خانه موزه انتظامی به صحنه خواهد رفت.

وی درباره تغییراتی که کار نسبت به اجرای قبلی کرده است، توضیح داد: نمایش تغییر زیادی نسبت به اجرای دو سال قبل نکرده اما چون سالن تئاتر خانه موزه انتظامی عمق میدان کمتری نسبت به تالار قشقایی دارد کار را با شرایط سالن تطبیق دادیم. این سالن یک امتیاز ویژه دارد و آن هم داشتن راهرویی است که با بازیگر امکان چرخش می دهد اما در نهایت صحنه ما نسبت به اجرای قبلی کمی فشرده تر شده است.

این کارگردان تئاتر تصریح کرد: این نمایش ابتدا قرار بود در تالار شمس موسسه فارسی زبانان اکو اجرا شود اما به ما اعلام کردند که موعد قرارداد این تالار به پایان رسیده و دیگر قرار نیست محل اجرای تئاتر باشد. البته در نهایت مسئولان تالار شمس این سالن را برای سال آینده نیز تمدید کردند اما در آن مقطع زمانی ما مجبور شدیم به دنبال تالار دیگری برای اجرا بگردیم.

زمانی با اشاره به انتخاب سالن تئاتر خانه موزه انتظامی برای اجرا بیان کرد: از آنجایی که خانه موزه انتظامی منزل خود استاد انتظامی بوده و وی سال ها در نمایش های ایرانی به ایفای نقش پرداخته است بسیار مشتاق شدم تا نمایش «ملی» را در این سالن به صحنه ببرم. همچنین این اجرا برای مخاطبان شمال شهر و منطقه قیطریه نیز این فرصت را فراه می کند تا به دیدن نمایشی بر پایه شیوه های سنتی ایرانی بنشینند در واقع یکی از امتیازات اجرای این نمایش در خانه موزه انتظامی دور بودن این سالن از مراکز تئاتری وسط شهر مثل تئاتر شهر و ایرانشهر است بنابراین ما می توانیم مخاطبان دیگری را به دین این نمایش دعوت کنیم.

وی درباره مضمون و داستان این اثر نمایشی توضیح داد: نمایش «ملی» بر اساس شیوه های نمایش ایرانی به قصه های زنان اندرونی می پردازد و مجالس زنانه، بازی های شادی آور زنانه و اشعاری را که در آن زمان در مجالس اندرونی زنانه خوانده می شده مورد توجه قرار می دهد. این شیوه روایت نمایش ایرانی با نمایش عروسکی نیز تلفیق شده است. در این نمایش ما از دو شیوه عروسکی تاپ تیبل و سایه ای برای اجرا استفاده کرده ایم.

زمانی در پایان صحبت هایش با ابراز امیدواری از استقبالی که مخاطبان این منطق از شهر از این نمایش می کنند، عنوان کرد: این نمایش ماجرای یک مجلس عروسی را که در یک خانه اعیانی برگزار می شود، به تصویر می کشد. گروهی مطرب برای اجرای برنامه وارد این خانه می شوند که در ادامه ماجراهایی را به دنبال خواهند داشت. 

نمایش «مَلی» به نویسندگی هنگامه مفید و کارگردانی افسانه زمانی، که سال ۹۱ در مجموعه تئاترشهر با استقبال تماشاگران روبرو شده بود از ۱۹ بهمن‌ماه در خانه موزه انتظامی ساعت ۱۹ به صحنه رفته است.

در این نمایش، که درباره یک دسته مطرب است که به یک مجلس عروسی در عمارت اعیانی دعوت می‌شوند، بازیگرانی چون وحید آقاپور، گلبرگ ابوترابیان، مسیح کاظمی، پریناز لطف اللهی، فرزین محدث، مهشاد مخبری، مریم معینی، سودابه میرکریمی، مریم آشوری به ایفای نقش می‌پردازند.

خانه موزه استاد انتظامی در قیطریه، بلوار اندرزگو، روبروی بلوار کاوه، کوچه احمدی، پلاک 28 واقع شده است.

نمایش «ملی»

افسانه زمانی،نمایش «ملی»، «ملی»،تئاتر  «ملی»،ملی،تئاتر ملی،نمایش ملی،تئاتر جدید،نمایش جدید،اخبار تئاتر،اخبارتاتر،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran افسانه زمانی،نمایش «ملی»، «ملی»،تئاتر  «ملی»،ملی،تئاتر ملی،نمایش ملی،تئاتر جدید،نمایش جدید،اخبار تئاتر،اخبارتاتر،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار مرتبط:

اعلام اسامی شرکت کنندگان بخش مناطق جشنواره تئاتر دانشگاهی

کاریکاتور هفته / نابازیگری

تخفیف دانشجویی برای تئاتر «مائوزر»

آغاز اجرای «کلوپ درمان» در خانه نمایش

گزارش تصویری نمایش «فصلنامه ناکوک» کارگردان:پویا پیروزرام (شماره 2)

شهره سلطانی: مقابل بیماری زانو نمی‌زنم

فیلم اصغر فرهادی تئاتر می‌شود

«شبی بیرون از خانه» میزبان خبرنگاران و عکاسان می شود

گزارش تصویری نمایش «فصلنامه ناکوک» کارگردان:پویا پیروزرام (شماره 1)

تئاتری ها و غیر تئاتری ها در جشنواره تئاتر دانشجویی

فاطمه معتمدآریا از اختلاف طبقاتی و مازراتی‌سوارها در تئاتر می‌گوید

جامعه شناس اسپانیایی به تماشای «فصل نامه ناکوک» نشست

«داستان باغ وحش» روی یک نیمکت/ انسان معاصر تنها است

 


کلیدواژه ها:

افسانه زمانینمایش «ملی» «ملی»تئاتر «ملی»ملیتئاتر ملینمایش ملیتئاتر جدیدنمایش جدیداخبار تئاتراخبارتاتراخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترIranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi