امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139312272
چهارشنبه 27 اسفند 1393 و ساعت 11:25:01
سایت خبری تئاتر - حمایت دو هنرمند کانادایی از ایران در قبال تحریم‌های کنگره آمریکا

.

سایت خبری تئاتر - حمایت دو هنرمند کانادایی از ایران در قبال تحریم‌های کنگره آمریکا

.

رابرت گرینوود و دانا لوبک هنرمندان کانادایی آمریکایی که آبان در ایران کارگاه آموزشی برگزار کردند پس از ترک ایران در نامه‌ای به مجلس سنا آمریکا اقدامات این کنگره علیه ایران را محکوم کردند

 

سایت خبری تئاتر به نقل از مهر: آبان ماه امسال کمپانی کانادایی - آمریکایی «سان ارگوس» به دعوت گروه تئاتر «زندگی» به مدیریت جعفر مهیاری و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی ایران در مدت سه هفته، چند کلاس آموزشی در تهران، گیلان و اصفهان برگزار کرد. این کارگاه‌ها با حضور رابرت گرینوود کارگردان تئاتر و مدیر کمپانی و همکار او دانا لوبک بازیگر و کارگردان و طراح حرکت این کمپانی برگزار شد. این دو هنرمند طی حضور خود در ایران نمایش «شکسپیر» را هم در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه بردند.

گرینوود و لوبک که در این مدت تحت تاثیر فرهنگ غنی ایران قرار گرفته بودند پس از بازگشت به کشورشان در نامه‌ای به مجلس سنا آمریکا و کلی آیات، سناتور جمهوریخواه از ایالت نیو همپشایر (زادگاه گرینوود) نگرانی‌های خود را نسبت به مانع‌تراشی‌های جمهوری‌خواهان در روند مذاکرات هسته‌ای با ایران ابراز کردند.

سان ارگوس طی نامه‌ای سرگشاده‌ از طرف این کمپانی به کنگره آمریکا در خصوص تحریم‌های ایران ضمن تاکید بر امنیت و آرامش درایران و ستایش از متانت و معصومیت مردمان این سرزمین، از سناتورهای آمریکایی خواست تا نگاه‌شان را نسبت به این کشور تغییر دهند و به تبع آن تحریم های ایجاد شده را لغو کنند.   

گرینوود طی نامه‌ای دیگر به کلی آیات ۴۶ ساله سناتور جمهوری‌خواه که یکی از جوانترین نمایندگان کنگره آمریکاست، از مانع تراشی جمهوری‌خواهان در قبال مذاکره با ایران ابراز ناراحتی کرده است.

مدیر کمپانی «سان ارگوس» در نامه خود نوشته است: اکنون به هیچ وجه وقت ایجاد اخلال در مذاکرات با ایران نیست.دیپلماسی دقیقا همان چیزی است که دنیا به آن نیاز دارد.

این سناتور آمریکایی نیز پنج مارس در نامه‌ای طولانی به گرینوود ضمن تکرار ادعاهای همیشگی نسبت به ایران از ضرورت رسیدن به یک راه حل درمورد این موضوع سخن گفته است. این نماینده کنگره نیز در پاسخ ضمن احترام به نظر این دو هنرمند اظهار امیدواری کرده در جهت رفع این مشکل بزرگ اقدام سنجیده صورت خواهد گرفت.

روبرت گرینوود هنرمند و کارگردان کمپانی «سان ارگوس» است که در کشورهای هنگ گنگ، لهستان، کرواسی، بلژیک، سنگاپور، اسلوواکی، انگلیس، اسکاتلند، ولز، کانادا و امریکا اجراهای مختلفی داشته است. این هنرمند به عنوان کارگردان، نویسنده و طراح حرکت برای کمپانی «سان ارگوس» تاکنون ۴۵ نمایش تولید کرده است و همچنین در بیش از ۳۰ فستیوال بین‌المللی نیز به عنوان اجراکننده و مدرس تئاتر حضور داشته است.

دانا لوبک بازیگر، کارگردان و طراح حرکت که به عنوان بازیگر در بیش از ۲۰۰ نمایش حضور داشته است؛ در ۴۵ سال گذشته در ۸۰ نمایش به عنوان نقش اصلی بازیگری کرده است. او در کشورهای ایتالیا، فرانسه، انگلیس، اسکاتلند، آمریکا و کانادا به عنوان معلم حرکت برای بزرگسالان و کودکان و نوجوانان تدریس نموده است. او همچنین در بیش از ۴۰ فستیوال به عنوان بازیگر، کارگردان و معلم حضور داشته است و از مهمترین شاگردهای او می توان به اِد هریس اشاره کرد.

 

اخبار مرتبط:

علی رفیعی از تئاتر مولوی دیدن کرد

میزبانی بخش مناطق جشنواره تئا‌تر دانشگاهی به کیش رسید

پرکارترین هنرمندان تئاتر شهر در سال 93 معرفی شدند

پایگاه دائمی تئاتر خیابانی سنندج افتتاح شد

«عزیز شنگال» نوروز به سنندج می‌رود

اجرای ۹۰ نمایش خیابانی در مناطق عملیاتی خوزستان

شماره جدید مجله نمایش منتشر شد

«تک سرباز» در نوروز 94 هم اجرا می شود

گزارش تصویری نمایش «غبار» کارگردان: محمدرضا مداحیان

خداحافظی«شبی بیرون از خانه» با تماشاخانه استاد مشایخی

سالن تئاتر تاریخی گرند هال لندن در آتش سوخت

 


کلیدواژه ها:

تحریم‌های کنگره آمریکاکنگره آمریکاتحریم‌های کنگره آمریکا علیه ایرانتئاتر سیاسیتئاتر و سیاستاخبار تئاتراخبارتاتراخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»
نمایش بنگاه تئاترال