امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139401201
پنج‌شنبه 20 فروردين 1394 و ساعت 18:13:47
سایت خبری تئاتر - درخواست اهالی تئاتر از وزیر بهداشت

.

سایت خبری تئاتر - درخواست اهالی تئاتر از وزیر بهداشت

.

وزیر بهداشت در دیدار صمیمی با هیئت مدیره خانه تئاتر قول مساعد داد نیازهای درمانی هنرمندان تئاتر با جدیت پیگیری شود.

 

سایت خبری تئاتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ( وب دا) ، دکتر هاشمی در دیدار با هئیت مدیره خانه تئاتر در محل این خانه ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای هنرمندان تئاتر، با ابراز خرسندی از این نشست صمیمانه، هنرمندان را از سرمایه های کشور برشمرد که می بایست به نیازهای آنان توجه شود.

وی با اشاره به دیدارهاي خود با هنرمندان و مطالبات پیشکسوتان این عرصه اظهار داشت: نباید جامعه هنری برای برآوردن نیازهای اولیه خود دچار مشکل باشد و حال که دولت های بسیاری سرکار آمده و رفته اند باید تلاش شود به گونه ای عملیاتی به مطالبات به حق هنرمندان تئاتر رسیدگی شود و وزارت بهداشت در خصوص سلامت هنرمندان و پیگیری مسائل درمانی آنان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه در صورت برخورداری از بیمه ای کامل و جامع برخی از مشکلات هنرمندان حل خواهد شد، افزود: جلسات مختلفی تاکنون در این زمینه با همراهی وزارت ارشاد برگزار شده است، با این حال در صورتیکه بیمه طلایی فعلی رضایت بخش باشد بايد ادامه يابد.

دکتر هاشمی یادآور شد: در خصوص بیماری های صعب العلاج و نیازهای دارویی خاص نیز از معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت می خواهیم در این خصوص با هماهنگی خانه تئاتر به هنرمندان کمک شود.

وی در خصوص یکی دیگر از خواسته های هنرمندان مبنی بر انجام آزمايشات سالیانه نیز گفت: در این زمینه حتما با یکی از بیمارستان های مجهز وابسته به دانشگاههای علوم پزشکی کشور در تمامی استانها و در تهران زمینه را فراهم می کنیم که با معرفی خانه تئاتر، هنرمندان چکاب سالیانه شوند.

وی با تعیین مدت زمان دو هفته ای ازمسئوليني که وی را در این جلسه همراهی می کردند خواست ، در مورد درخواستهاي هنرمندان تئاتر اقدام فوری صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید هنرمندی ناچار شود بخاطر هزینه های سنگین درمان خانه اش را نیز بفروشد و بی سرپناه شود، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید، سلامت را در اولویت قرار داده است و این در حالیست که در دوره هاي قبل سلامت در اولویت های اول انها نبوده است و همین امر وظیفه ما را در خدمت رسانی در حوزه سلامت سنگین تر کرده است.

وی با اشاره به همراهی دولت و مجلس در خصوص حمایت از برنامه های حوزه سلامت، ابراز امیدواری کرد: ان شالله روزی را شاهد باشیم که هزینه کردن در حوزه بهداشت و درمان به دید هزینه های بی پایان دیده نشده و به نوعی سرمایه گذاری محسوب شود و از این طریق بتوان به شایسته ترین صورت ممکن به تمامی اقشار جامعه خدمت ارائه کرد.

دکتر هاشمی در پایان از همکارانش خواست مسائل مطرح شده را یک به یک پیگیری و گزارش اقدامات صورت گرفته را به وی ارائه دهند، در خصوص مسئله بیمه نیز مقرر شد جلسه ای مشترک با نماینده بیمه، وزارت ارشاد و وزارت بهداشت برگزار شود و در این خصوص وزارت بهداشت اعلام آمادگی كرد بخشی از هزینه ها را پرداخت کند.

وزیر بهداشت همچنین در خصوص درخواست هنرمندان از دولت برای در اختیار گذاشتن سالن های دولتی جهت تمرین و اجرای تئاتر به ویژه در شهرستانها نیز قول داد این خواسته را در دیدار خود با رئیس جمهور مطرح و از ا یشان مساعدت بخواهد و تاکید کرد: این خواسته را به عنوان یک شهروند و از سوی شما پیگیری خواهم کرد.

وی همچنین از اهالی تئاتر خواست در کارها و نمایش نامه های خود به موضوع سلامت و ترویج بهداشت نیز به طور خاص بپزدازند و اعلام کرد با نظر کارشناسی خانه تئاتر از نمایش نامه های با این مضمون نیز حمایت می کنیم.

در این دیدار استاد عزت الله انتظامی، بهزاد فراهانی، ایرج راد و تنی چند از پیشکسوتان و اعضای هیئت مدیره خانه تئاتر به بیان دغدغه ها و مطالبات خود در حوزه بهداشت و درمان در حضور وزیر بهداشت پرداختند.

دکتر هاشمی را در این نشست، دکتر دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو، دکتر ایازی قائم مقام وزير در امور مشارکتهای اجتماعی و دکتر زارع نژاد رئیس مرکز اطلاع رسانی همراهی می کردند.

 

اخبار مرتبط:

مکان برگزاری مراسم‌ هفته بزرگداشت تئاتر مشخص نیست

مشکل حمید پورآذری برای پیدا کردن سوله

یک هنرمند جوان تئاتر درگذشت

گزارش تصویری نمایش «رام کردن زن سرکش» کارگردان: مریم کاظمی

«مکبث» پاییز در تئاترشهر اجرا می شود

نمایش «شب به خیر مادر» در نیاوران اجرا می شود

خسرو سینایی «ایکار» را پرواز داد + عکس

«تک سرباز»‎ ویژه هنرمندان اجرا می شود

جوایز جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه مشخص شد

علی رفیعی با دو نمایش می آید

گزارش تصویری نمایش « فقط به خاطر من» کارگردان: چیستا یثربی

 


کلیدواژه ها:

وزیر بهداشتبیمه اهالی تئاتراخبار تئاتراخبارتاتراخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»