امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
1394030910
شنبه 9 خرداد 1394 و ساعت 18:26:24
سایت خبری تئاتر - «عاشقانه‌های ناآرام» مجوز اجرا ندارد!

.

سایت خبری تئاتر - «عاشقانه‌های ناآرام» مجوز اجرا ندارد!

.

هفته گذشته بود که خبر اجرای نمایشی با عنوان «عاشقانه‌های ناآرام» با حضور برخی بازیگران مطرح سینما رسانه‌ای شد.

 

سایت خبری تئاتر به نقل از ایسنا: در پی انتشار این خبر و با توجه به اینکه برخی تجربه‌های گذشته‌ی اجرای نمایش در تالار وحدت انتقاد اهالی تئاتر را برانگیخته بود، از مدیر مجموعه تالار وحدت به عنوان یکی از مهم‌ترین تالارهای هنری کشور درباره‌ی دلایل اجرای این نمایش که تجربه اول کارگردان‌اش است، پرسیدیم.

رضا سعیدی‌پور در این‌باره توضیح داد: نمایش «عاشقانه‌های ناآرام» 20 شب اجرا دارد که در فاصله زمانی 28 خردادماه تا 10 تیر و بعد پس از پایان شب‌های قدر تا 25 تیرماه به صحنه می‌رود. در واقع پس از پایان نمایش «مثل ماه در آسمان» به کارگردانی کوروش زارعی «عاشقانه‌های ناآرام» اجرا خواهد شد.

او درباره چگونگی اجازه اجرا در تالار وحدت به کارگردانی که اولین تجربه کارگردانی خود را پشت سر می‌گذارد، گفت: این کار در شورایی که توسط مدیر کل هنرهای نمایشی معرفی شده مطرح شد و از سوی آقای دادویی (مسوول سابق اداره نظارت تئاتر ) مجوزی مبنی بر بلامانع بودن تبلیغات این نمایش در تالار وحدت دریافت کردیم.

مدیر تالار وحدت با بیان اینکه اعضای این شورا سعید اسدی، عبدالحی شماسی، پیمان شریعتی، نماینده اداره نظارت و خودش به عنوان مدیر تالار وحدت هستند،ادامه داد: در فاصله زمانی 27 خرداد که نمایش «مثل ماه در آسمان» به پایان می‌رسد تا 29 تیر که «هامون‌ بازها»ی محمد رحمانیان در تالار وحدت اجرا شود، یک تایم خالی داشتیم که متقاضی برای این تاریخ وجود نداشت، تا اینکه پیشنهاد خانم جلالیان (کارگردان عاشقانه‌های ناآرام) مطرح شد که پس از ارائه به شورا مورد قبول واقع شد.

سعیدی‌پور تأکید کرد: با توجه به اینکه 20 روز خالی در میان این دو اجرا وجود داشت و نیز همزمانی با شب‌های قدر، گروه‌های دیگر بویژه کارگردان‌های حرفه‌ای حاضر نبودند در این زمان اجرا داشته باشند، به همین دلیل این فرصت به گروهی داده شد تا تالار هم خالی نماند.

او اظهار کرد: در این تالار سالانه اجرای چهار نمایش فاخر مصوب شده است و طبیعتا روزهای باقی‌مانده در فاصله بین این اجراها به گروه‌های دیگر می‌رسد.

سعیدی‌پور همچنین با تأکید بر اینکه کارگردان یک نمایش را مدیریت تالار انتخاب نمی‌کند بلکه مرکز هنرهای نمایشی تایید آن را برعهده دارد، یادآور شد: در درخواست مریم جلالیان برای اجرای «عاشقانه‌های ناآرام» از سوپراستارهای مطرحی همچون مهران مدیری و نیکی کریمی نام برده شده بود که این موضوع هم به نحوی لحاظ شد که با توجه به حضور این هنرمندان، نمایش می‌تواند تماشاگران زیادی را وارد تالار کند و اتفاقی که گاهی پیش از این رخ داده و تعداد تماشاگران بسیار کم بوده، رخ ندهد.

او درباره دیگر برنامه‌های تنظیم شده نمایشی در تالار وحدت هم گفت: پس از پایان «عاشقانه‌های ناآرام» از 29 تیر «هامون بازها» به کارگردانی محمد رحمانیان اجرا می‌شود و بعد از آن هم دو نمایش به کارگردانی علی رفیعی و حسین پارسایی در حال مذاکره و قطعی کردن قرارداد است که تا جشنواره تئاترفجر ادامه خواهد داشت.

 در این باره عبدالحی شماسی که نام او به عنوان یکی از اعضای شورا برده شده است، هم توضیح داد: برای اجرای نمایش «عاشقانه‌های ناآرام» هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و نمی‌دانم اگر اجرا قطعی شده چطور این اتفاق افتاده است، چون در همان یک جلسه‌ای که برگزار شد، بیشتر کارهایی که قول و قرارهای آن‌ها از قبل گذاشته شده بود، مطرح شدند و من هنوز متن این نمایش را ندیده‌ام، ضمن اینکه کارگردانش را هم نمی‌شناسم.

او با بیان اینکه مسوولیت همکاری بازیگران مطرح با این نمایش با خودشان است،گفت: برای من کیفیت کار به لحاظ هنری اصل است و ضوابطی که دارم براساس اشخاص یا نام آن‌ها نیست.

وی تأکید کرد: در آن جلسه فقط طرح موضوع شد و بیشتر یک جلسه مقدماتی بود که قرار شد کار را مطالعه و پیگیری کنیم.

شماسی همچنین با اشاره به اینکه ظاهرا کارگردان و تهیه‌کننده کار خودشان با هزینه‌ای که می‌پردازند می‌خواهند نمایش را اجرا کنند و این کار به سفارش تالار وحدت انجام نمی‌شود، گفت: هر تالاری باید یک شناسنامه برای خود داشته باشد، اما تالارهای نمایشی ما معمولا شناسنامه مخدوش شده دارند. در واقع به جز تالار هنر که بیشتر برای نمایش‌های کودک و سنگلج برای نمایش‌های ایرانی در نظر گرفته شده است، سالن‌های دیگر نام و نشان مشخصی ندارند در حالی که می‌توانند هویت فرهنگی ما را رقم بزنند.

در این باره پیمان شریعتی معاون اجرایی اداره کل هنرهای نمایشی نیز با تأکید بر اینکه تنها مجوز صادر شده برای نمایش «عاشقانه‌های ناآرام» برای تبلیغات بوده است به خبرنگار ایسنا گفت: پیش‌فروش بلیت‌های این نمایش در سایت تیوال بسته شد است،‌ چون هنوز مجوز این کار صادر نشده و از سرگیری پیش‌فروش و به صحنه رفتن نمایش منوط به بازبینی اثر و صدور مجوز است.

 

اخبار مرتبط:

گلایه پری صابری از تالار وحدت

مسجدجامعی یک نمایش را افتتاح کرد

محمد چرمشیر و فرهاد تجویدی در جشنواره تئاتر شهر

اجرا نشدن «لیپ سینک» سیاسی نبود

چه نمایش‌هایی در تهران روی صحنه است؟

لیلا حاتمی در نمایش از لیلی رشیدی به صحنه می‌آید

گزارش تصویری نمایش «آلبوم حشرات» کارگردان: علیرضا شیخان‎

فراخوان سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر منتشر شد

تقدیر از سایت خبری تئاتر در اردیبهشت تئاتر ایران

 


کلیدواژه ها:

«عاشقانه‌های ناآرام»عاشقانه‌های ناآرامتئاتر عاشقانه‌های ناآرامنمایش عاشقانه‌های ناآراماخبار تئاتراخبارتاتراخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi