امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139407145
سه شنبه 14 مهر 1394 و ساعت 14:23:10
سایت خبری تئاتر - قطار جشنواره تئاتر کودک در ایستگاه آخر

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

سایت خبری تئاتر - قطار جشنواره تئاتر کودک در ایستگاه آخر

.

مراسم اختتامیه جشنواره بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور علی مرادخانی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فاضل عبادی مدیرکل ارشاد استان همدان ، الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان ، مدیران و مسئولان فرهنگی و هنری شهر همدان و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره برگزار شد.

 

به گزارش سایت خبری تئاتر: فاضل عبادی دقایقی پیش در مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، تئاتر را مادر همه هنرها دانست و اظهار کرد: در این دوره از جشنواره میهمان‌هایی از استان های مختلف ایران و ده کشور جهان در همدان حضور داشتند.

رئیس بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور 130 هزار تماشاچی در طول برگزاری جشنواره را مهر تاییدی بر ادامه راه این جشنواره در همدان دانست

وی افزود: این بزم باشکوه برای احترام به  کودکان و نوجوانان این دیار برگزار و به زیور حضور هنرمندان تاتر آراسته شد تا آینده‌ای پر از امید برای کودکان دنیا ترسیم شود.

وی با قدردانی از معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به عنوان نماینده فرهنگی دولت تدبیر و امید در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین، از زحمات مسئولان استانی و عوامل اجرایی که در طول برگزاری این جشنواره سختی ها را به جان خردیدند؛ تشکر می کنم.

وی تصریح کرد: وزیر فرهنگ نواز ارشاد، امسال را به نام هنر تئاتر نامگذاری کرده و در این جشنواره نیز شهرام کرمی سهام دار شکوه و جلال این حضور است.

عبادی افزود:در این دوره از جشنواره 480 هنرمند در قالب 48 گروه نمایشی در 8 بخش خردسال، کودک، نوجوان، بین الملل، خیابانی، نمایش نامه نویسی، کاره گاه های آموزشی، نشست  های تخصصی و  تئاتر دانش آموزی حضور داشتند.

رئیس بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان بیان کرد: واگذاری بخش عمده ای از برگزاری جشنواره به بخش خصوصی، تامین محتوای تربیتی و آموزشی، برنامه ریزی و اجرای مناسب، توجه به عدالت فرهنگی و صرفه جویی بدون شعار از ویژگی های جشنواره بیست و دوم بود.

عبادی با قدردانی از عملکرد رسانه ها در برگزار ی این جشنواره ادامه داد: اخبار کامل این جشنواره به پشتوانه حضور رسانه ها با قوت و قدرت بازتاب داده شد.

جشنواره به یاد هما روستا به پایان می رسد

دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: امروز خانواده تئاتر داغدار یکی از بهترین هنرمندان این عرصه است و این جشنواره به یاد هما روستا به پایان می رسد

به گزارش روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، شهرام کرمی دقایقی پیش در مراسم اخختامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان ضمن بزرگداشت شهدای فاجعه منا و ابراز همدردی با خانواده آنان، یاد و خاطره هما روستا، هنرمند فقید عرصه تئاتر، سینا و تلویزیون را گرامی داشت.

وی با بیان اینکه جشنواره بیست و دوم با شور و انرژی هنرمندان و با تمام و نقاط قوت و ضعف خود امروز به پایان می رسد؛ گفت: از همین امروز با جدیت بیشتر برای آغاز جشنواره بیست و سوم تلاش خواهیم کرد.

بیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان را پشتوانه‌ای بسیار خوب و سرمایه ای عظیم برای کشور دانست و گفت: به سهم خودم از هنرمندان نجیب، شریف و کم توقع تئاتر تشکر می کنم.

کرمی را خود را عضو کوچکی از خانواده تئاتر کودک و نوجوان دانست و با بیان اینکه از هیچ تلاشی برای برگزاری جشنواره فروگذار نکردم؛ از همراهی صمیمانه مسئولان استان همدان نیز تشکر کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری پربار جشنواره بعدی نیاز به حمایت بیشتر دارد، افزود: امسال سال تئاتر نامگذاری شده و امیداوریم این نامگذاری منجر به حمایت از جریان تئاتر کودک و نوجوان در سراسر کشور شود.

مرضیه برومند: شما بهترین جایزه و بزرگداشت برای من هستید.

بزرگداشت مرضیه برومند، بازیگر و هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر در مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ، دقایقی پیش در مراسم اختتامیه جشنواره بیست و دوم بعد از پخش کلیپی درباره این هنرمند، برومند روی سن حاضر شد و خطاب به هنرمندان حاضر در مراسم گفت: در سال‌های گذشته اجرای نمایش به این راحتی نبود، هنرمندان نسل ما بسیار تلاش کردند واکنون شما حاصل زحمات من و دیگر هنرمندان هستید.

برومند افزود: شما بهترین جایزه و بزرگداشت برای من هستید.

وی خاطب به کودکان و نوجوانان حاضر در مراسم نیز گفت: امید ایران به شماست؛ ایران و فرهنگ ما به شما نیاز دارد، شما ادامه من هستید و تا زمانی شما باشید من هرگز نمی میرم.

رضا بابک ، بهرام شاه محمد لو ، علی مرادخانی ، محمد ابراهیم الهی تبار ، فاضل عبادی با حضور روی سن از این هنرمند شناخته شده و محبوب تئاتر و سینمای کودک و نوجوان تقدیر کردند.

تئاتر عروسکی با تلاش مرضیه برومند به ثبات رسید

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مرضیه برومند گفت: تئاتر عروسکی با تلاش‌های مرضیه برومند به ثبات رسید

علی مرادخانی دقایقی پیش در مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ، با بیان اینکه باید تلاش کنیم تئاتر کودک و نوجوان در سایر استان های کشور هم رونق یابد؛ اظهار کرد:  هر شهر باید سالن مخصوص اجرای تئاتر کودک و نوجوان داشته باشد.

وی با بیان اینکه تئاتر گنجینه مهمی است که باید حفظ و نگهداری شود؛ افزود: امسال استقبال از تئاتر کودک و نوجوان در همدان بسیار مطلوب و قابل تقدیر بود.

مرادخانی تصریح کرد: مرکز هنرهای نمایشی باید ضمن حمایت از نمایش های کودک و نوجوان، زمینه حضورگروه های داخلی در فضاهای بین المللی فراهم کند.

وی ضمن قدردانی از فعالیت های مرضیه برومند در عرصه تئاتر با بیان اینکه در سال های اخیر تئاتر عروسکی جایگاه مناسب خود را یافته است، افزود: این تئاتر با تلاش های مرضیه برومند به ثبات رسیده و امیداوریم روزهای خوبی پیش رو داشته باشد.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: جشنواره بیست و دوم به اتمام رسید و امیدواریم این جشنواره در همدان سه رقمی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان دیگر سخنران این مراسم گفت: جشنواره های کودک و نوجوان جایگاه ویژه ای در دنیا دارند و جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به نام همدان در جهان ثبت شده است.

محمدابراهیم الهی تبار با بیان اینکه محور حرکت همدان در راستای فعالیت های کودک و نوجوان کشور است، عنوان کرد: همدان از برگزاری تمام فعالیت های کودک و نوجوان استقبال می کند.

وی با تأکید بر برگزاری مطلوب جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان در همدان، گفت: این جشنواره با همراهی مردم، مسئولان و هنرمندان فرهنگ دوست  همدان برگزار شد.

الهی تبار با تأکید بر اینکه استان همدان آماده میزبانی تمام فعالیت های کودک و نوجوان است، افزود: برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان و جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان سندی بر آمادگی استان همدان در راستای برگزاری فعالیت های بین المللی کودک و نوجوان است.

الهی تبار خاطرنشان کرد: اعلام آمادگی مسئولان برای میزبانی از این برنامه‌ها برگرفته از استقبال مردم همدان است.

برگزیدگان به انتخاب مخاطبان

جایزه ویژه مردمی در بخش بین الملل به نمایش "چهل تیکه" از آفریقای جنوبی و برگزیده بخش کودک داز دید مردم نمایش یک دنیای رنگی به فریبا یعقوب لو اهدا شد.

در بخش نوجوان نمایش منتخب آرای مردمی به نمایش آب و دیگران کار علی ناصحی اهدا شد.

جایزه ویژه این بخش به نمایش گلپری کار محسن پورقاسمی که در بخش جنبی حضور داشت اهدا شد.

جایزه ویژه بانک کشاورزی نیز به گردن واین از آلمان اهدا شد.

 

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از 9 مهرماه آغاز شده بود.

اسامی برگزیدگان بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

گزارش تصویری / اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

اخبار مرتبط:

تماشاچیانی که پشت در ماندند / کودکی که اشک ریخت

آغاز پیش فروش بلیت نمایش «یک فیلم مستند داستانی»

نمایش «یک از 175» با موضوع شهدای غواص به صحنه می‌رود

اعتراض مهرجویی به بدقولی‌های تبلیغ نمایش «غرب واقعی»

پای بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان می‌لنگد

بودجه یک سال تئاتر ایران در جیبِ بازسازی ناتمام

نمایش جدیدی از نغمه ثمینی اجرا می‌شود

نمایشنامه‌هایی برای «نفت» برگزیده شدند

نمایشنامه جدید حمیدرضا نعیمی نمایشنامه‌خوانی می‌شود

اجرای نمایشی از بهرام بیضایی توسط بازیگران آذربایجانی

«مجلس انتقام جویی هملت» دو اجرایی می‌شود / بازدید اعضای چهار سفارت‌خانه

سیلوی پروتاگون: ترس در دنیای گرد جایی ندارد

«کدو زری» به ایرج طهماسب تقدیم شد

دستور ویژه‌ی وزیر ارشاد برای تئاتر

بازیگر «کالیگولا» تغییر کرد

برگزاری كارگاه «شكسپير» زير نظر مسعود دلخواه

"برایان فری‌یل" نمایشنامه نویس مشهور ایرلندی درگذشت

 

 

 

 


کلیدواژه ها:

مراسم اختتامیه جشنواره بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوانجشنواره تئاتر کودکاخبار جشنواره تئاتر کودکجشنواره تئاتر کودک و نوجواناخبارتئاتراخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi