امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139506303
سه شنبه 30 شهريور 1395 و ساعت 18:34:08
سایت خبری تئاتر - فراخوان دومین جایزه محمود استادمحمد منتشر شد

.

سایت خبری تئاتر - فراخوان دومین جایزه محمود استادمحمد منتشر شد

.

موسسه فرهنگی و هنری بنیاد استادمحمد، دومین دوره جایزه محمود استادمحمد را در سال 1395 با موضوع "برترین نمایشنامه سال 1394" برگزار می‌کند.

 

پایگاه خبری تئاتر: هدف این بنیاد از برگزاری این جایزه، شناسایی، معرفی و تقدیر از نویسندگان برترین نمایشنامه‌های تالیفی و اقتباسی است که در سال 1394 به صورت کتاب منتشر شده یا به صورت رسمی اجرا شده باشند.

این جایزه از تمام نویسندگانی که در سال 1394 نمایشنامه آنها برای نخستین بار اجرا شده است دعوت می‌کند آثار خود را به دبیرخانه جایزه محمود استادمحمد ارسال کنند.

شرکت نمایشنامه‌های اجرا شده در سال 1394 منوط به درخواست نویسنده است اما نمایشنامه‌های منتشر شده به صورت کتاب، براساس آمار خانه کتاب ایران به صورت خودکار وارد چرخه داوری جایزه خواهند شد. اما با این حال ناشران و نویسندگان نمایشنامه‌هایی که برای نخستین بار در سال 1394 به صورت کتاب منتشر شده‌اند نیز می‌توانند جهت تسهیل کار، شش نسخه از کتاب خود را برای بررسی و شرکت در جایزه به دبیرخانه ارسال کنند.

آثار ارسالی به جایزه حتما باید دارای ویژگی‌های زیر باشند:

1- نمایشنامه باید به زبان فارسی نوشته شده باشد.

2- در این دوره برای نخستین بار نمایشنامه‌ها به صورت مجزا در دو بخش تألیفی و اقتباسی داوری خواهند شد. (ملاک اقتباسی بودن اثر، ذکر آن در کتاب یا در ابتدای متن نمایشنامه است.)

3- از نظر موضوعی محدودیتی در این جایزه وجود ندارد اما این جایزه به آثار حوزه کودک و نوجوان نمی‌پردازد.

4- در صورتی که نمایشنامه به صورت کتاب منتشر شده باشد، باید حتما چاپ اول 1394 بوده و در ایران منتشر شده باشد. (ملاک سال انتشار و چاپ اول بودن، شناسنامه کتاب و همچنین اطلاعات خانه کتاب است.)

5- نمایشنامه‌هایی که برای نخستین بار در سال 1394 در ایران به صورت رسمی اجرا شده‌اند و پیش از این نیز به صورت کتاب منتشر نشده‌اند، می‌توانند در این جایزه شرکت کنند.

6- نویسندگان نمایشنامه‌های اجرا شده در سال 1394 باید متن نمایشنامه (شش نسخه) و تاییدیه انجمن نمایش منطقه خود را به دبیرخانه جایزه ارسال کنند.

7- ملاک اجرای رسمی، حداقل 10 شب اجرا در سالن‎های دارای مجوز از مرکز هنرهای نمایشی است.

8- نویسنده نمایشنامه اجرا شده باید شخصا اثر را در جایزه شرکت دهد.

پس از داوری آثار و در آیین پایانی جایزه که در اوایل دی‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد، در هر یک از دو بخش تالیفی و اقتباسی با اهدا لوح تقدیر، از سه اثر برتر تقدیر می‎شود و نشان محمود استادمحمد به پدیدآورندگان برترین نمایشنامه‌ تالیفی و اقتباسی سال 1394 اهدا خواهد شد.

علاقه‏مندان به شرکت در این جایزه می‌توانند نهایتا تا 15 مهرماه 1395 موارد درخواست شده را به نشانی الکترونیکی bonyadostad@gmail.com یا نشانی پستی: تهران، صندوق‌پستی 1165-15815 ارسال کنند.

ذکر عنوان «جهت شرکت در جایزه محمود استادمحمد» بر روی پاکت و یا در بخش موضوع نامه الکترونیکی و همچنین ذکر مشخصات نویسنده از قبیل، نام و نام خانوادگی (در صورت مستعار بودن ذکر نام اصلی نیز ضروری است)، آدرس کامل پستی، تلفن تماس و آدرس الکترونیک در نامه ارسالی ضروری است. 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iranاخبار تئاتر

فراخوان پذیرش اجراهای نیمه دوم سال ۹۵ در تماشاخانه «همای سعادت»

فروش بلیت تراژدی «براساس دوشس ملفی» آغاز شد

مدیر هنری هویت بصری سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شد

معرفی آثار راه یافته به یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان

«نیمروز اسکاتلند» به صحنه می‌رود

پنجمین شماره «پاراگراف» منتشر شد

تجلیل از اکبر زنجانپور و مریم معترف در جشنواره تئاتر شهر

اجرای «عجایب المخلوقات» و «مکبث» در تماشاخانه پالیز

نشریه‌ جدید "نقد هنر" منتشر شد

نیما دهقان «جاودانگى» را به تماشاخانه ایرانشهر می‌برد

معاون رئیس‌جمهور تئاتر ایوب آقاخانی را افتتاح می‌کند

«اُموفاجیا» در تماشاخانه دا روی صحنه می‌رود

فراخوان مسابقه مقاله‌نویسی «صدسالگی تئاتر کودک و نوجوان در ایران»

ناصر حسینی‌مهر با «بوف کور» در تئاتر شهر

کیومرث مرادی: قطعا نمایشم باز تولید نیست

مرضیه برومند به عنوان دبیر هفدهمین جشنواره تهران- مبارک منصوب شد

مسابقه عکس و پوستر جشنواره تئاتر کودک بین‌المللی شد+فراخوان

چخوف هم می‌تواند عده‌ای را «دلواپس» کند

 


کلیدواژه ها:

فراخوان دومین جایزه محمود استاد محمددومین جایزه محمود استاد محمدمحمود استاد محمدتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانتئاتر جدیدتئاتر جدید در تهرانتئاتر در تهرانتئاتر تهرانتاتر تهرانتماشای تئاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»
نمایش بنگاه تئاترال