امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
1395090113
دوشنبه 1 آذر 1395 و ساعت 13:54:43
سایت خبری تئاتر - «مرد هیزم شکن» و آموزش عروسک‌سازی در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

.

سایت خبری تئاتر - «مرد هیزم شکن» و آموزش عروسک‌سازی در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

.

نمایش «مرد هیزم شکن» کار مشترک فاطمه و ندا ابرار پایدار برگرفته از قصه‌های کهن جهان در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به صحنه می‌رود

پایگاه خبری تئاتر: این نمایش روایت‌گر داستان دو مرد است که هر دو هیزم شکن هستند . یکی از آنها فقیر اما راستگوست و دیگری ثروتمند و دروغگوست.

این نمایش به شیوه عروسکی به صحنه می‌رود و گروه اجراگر در طول اجرای نمایش به کودکان و مربیان آنها آموزش می‌دهند که چگونه از مواد دورریختنی عروسک بسازند. آنها توضیح می‌دهند که عروسک‌های دستکشی این نمایش را با استفاده از جوراب ساخته‌اند و با موادی مانند دکمه و پارچه‌های رنگی، اعضای چهره و لباس عروسک‌هایشان را کامل کرده‌اند.

فاطمه ابرار پایدار یکی از دو کارگردان این نمایش که در بخش خردسال اجرا می‌شود، درباره حضور خود در این بخش از جشنواره گفت: سال‌هاست با بچه‌های سه تا شش سال نمایش خلاق کار می‌کنیم و یکی از موارد آن تبدیل یک قصه ساده به نمایش ساده و بدیهی است که با استفاده از وسایل ساده دور و برمان اتفاق می‌افتد.

او درباره وجه تمایز تئاتر خردسال از تئاتر کودک توضیح داد: تئاتر خردسال چند ویژگی دارد؛ مدت زمان آن کوتاه‌تر از تئاتر کودک است چراکه تماشاگران این رده سنی حوصله دیدن نمایش‌های طولانی را ندارند و باید در کمترین زمان، مفاهیم نمایش را به آنان منتقل کرد. از سوی دیگر روایت قصه این نمایش‌ها باید خیلی ساده باشد و در کنار آن از رنگ و فانتزی زیاد استفاده شود چون بچه‌ها از قدرت تخیل بسیار قوی برخوردارند و در عین حال مفاهیم مورد نظر خود را نباید با شعار به آنها منتقل کنیم چون نیروی دافعه ایجاد می‌کند.

ابرار پایدار درباره تفکیک بخش خردسال در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت: این مجزا کردن بسیار مفید است چون باعث می‌شود گروه‌های شرکت‌کننده به صورت تخصصی روی موضوعات خاصی کار کنند چراکه الزامات، نیازها و خواسته‌های رده سنی خردسال متفاوت است.

عوامل اجرایی این نمایش به شرح زیر هستند:

نویسنده  فاطمه ابرار پایدار، کارگردانان و بازیگران فاطمه و ندا ابرار پایدار، طراحی و ساخت عروسک ندا ابرار پایدار، طراح پوستر و بروشور مرضیه ابرار پایدار، دستیاران کارگردان ملیحه میرزاپور و هیوا پریشی.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی از بیست و یکم تا بیست و هفتم آذر ماه در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

 

 

 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:


 

«هاروی» در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود

اعلام برنامه بخش نمایشنامه خوانی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان منصوب شد

برنامه اجراهای مجموعه تئاتر شهر اعلام شد

«سه خواهر» با «فاستوس» به تالار مولوی می آیند

رونمایی از پوستر «خرسی که می خواست خرس باقی بماند»

معرفی هیات انتخاب بخش نمایش‌های محیطی، تعاملی و شورایی

«جمجمه ای در کانه مارا » خود را برای اجرا آماده می کند

اجرای مشترک سه کشور در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

«راهبان معبد وانگ» در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌روند

اجرای اثر برتر جشنواره تئاتر دانشگاهی در سالن سایه

تمدید زمان ارسال آثار به جشنواره تئاتر بهرام بیضایی

۲ نمایش جدید در تماشاخانه انتظامی ببینید

 


کلیدواژه ها:

مرد هیزم شکنتاتر مرد هیزم شکنتئاتر مرد هیزم شکننمایش مرد هیزم شکنجشنواره تئاتر کودک و نوجوانجشنواره تاتر کودک و نوجوانتاتر کودکتیاتر کودکتیاتر کودکجشنواره تئاتر کودکجشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تیاتر کودکاخبار جشنواره تئاتر کودکبیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان‎تیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
 نمایش بنگاه تئاترال
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi