امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139509026
سه شنبه 2 آذر 1395 و ساعت 13:28:32
سایت خبری تئاتر - سعید اسدی: امیدوارم وعده ارتقای بودجه تئاتر فجر عملی شود

.

سایت خبری تئاتر - سعید اسدی: امیدوارم وعده ارتقای بودجه تئاتر فجر عملی شود

.

دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بیان کرد که امیدوار است وعده ارتقای بودجه این جشنواره عملی شود.

 

پایگاه خبری تئاتر از مهر: سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اشاره به رویدادها و اتفاقات این جشنواره عنوان کرد: مهمترین بخش این جشنواره بخش تئاتر محیطی و خیابانی است که به عنوان یک فرصت به آن نگاه می کنیم.

وی ادامه داد: ایده ما این است که فرصتی را به هنرمندان دهیم و بخشی از فعالان تئاتر را به این سمت سوق دهیم تا به ظرفیت های نادیده گرفته، توجه کنند. امروز کارکرد این بخش در دنیا توجه به محیط های متنوعی است که در جامعه شهری وجود دارند؛ از محیط های تاریخی و اجتماعی گرفته تا بازار و اینکه هنرمندان ایده خود را در چنین مکان هایی طراحی کنند.

دبیر جشنواره تئاتر فجر درباره اجرایی کردن این بخش اظهار کرد: فستیوال با گفتگوها و مشاوره ها سعی دارد در این بخش برای هنرمندان رغبت ایجاد کند. هنرمندان با جبر به هیچ اتفاقی توجه نمی کنند و باید نوعی رغبت برایشان ایجاد شود. اکنون نقصی در کشور داریم که بین نهادهای آموزشی، پژوهشی، مدیریتی و اجرایی هماهنگی و تعامل وجود ندارد. فستیوال باید بار زیادی را تحمل کند و حتی آنچه را که ماموریتش نیست به عنوان ماموریت انجام دهد. به طور مثال آموزش، ماموریت این فستیوال نیست ولی ایده ما این است که توان افزایی کرده و خلاء ها را پر کنیم.

اسدی اضافه کرد: ما با توجه به توان مان پیش می رویم و دانشگاه ها و مطبوعات باید توجه ویژه ای در این راستا داشته باشند. من نقدی به مطبوعات تخصصی دارم که باید فارغ از پرداختن به مسایل روز به مسایل تخصصی بپردازند. ما باید با ساختاری رو به رو باشیم که همه ارکان آن فعالیت خود را به درستی انجام دهند.

امیدواریم وعده ارتقای بودجه عملی شود

دبیر سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر درباره توجه نشریات و مطبوعات به تئاتر فجر اظهار کرد: نشریات و مطبوعات زمانی سراغ ما می آیند که به دنبال نوعی هیجان باشند ولی کمتر تماس می گیرند تا یک اتفاق را تحلیل کنند و به طور تخصصی درباره آن سوال بپرسند.

وی با اشاره با اشاره به بودجه امسال جشنواره تئاتر فجر اظهار کرد: بودجه امسال از بودجه سال گذشته کمتر نیست ولی در حال حاضر ما در حال گفتگو هستیم تا ببینیم چقدر از بودجه پیش بینی شده ما محقق می شود و امیدوارم که با حضور صالحی امیری وزیر جدید فرهنگ وعده ارتقای بودجه که از پیش وجود داشته، عملی شود.

اسدی درباره بخش بین الملل جشنواره سی و پنجم تئاتر فجر تصریح کرد: بخش انتخاب آثار خارجی بسیار دشوار است چون تنها انتخاب ملاک های هنری مد نظر نیست و اثر باید با شرایط فرهنگی ما هم منطبق باشد و حتی باید بودجه ای را برای اجرای اثر در نظر گرفت. ما سعی داریم آثار بهتری را نسبت به سال گذشته دعوت کنیم، خود من امسال چند سفر بین المللی داشتم و به مکان هایی رفتم که علاوه بر تئاتر با بازارهای هنری بین المللی کشورها مواجه شدم.

دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در پایان یادآور شد: امسال حلقه حضور کشورها در ایران از اطراف ایران شروع می شود و به دوردست ترین کشورها می رسد. ایده ما برای بخش بین الملل در سال گدشته توجه به تکنولوژی های جدید اجرا بود و امسال هم این ایده ادامه دارد و آثاری روی صحنه می روند که احتمالا تاکنون در ایران ندیده ایم و قرار است طیف متنوعی از آثار به اجرا برسند. 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:


 

«هاروی» در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود

اعلام برنامه بخش نمایشنامه خوانی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان منصوب شد

برنامه اجراهای مجموعه تئاتر شهر اعلام شد

«سه خواهر» با «فاستوس» به تالار مولوی می آیند

رونمایی از پوستر «خرسی که می خواست خرس باقی بماند»

معرفی هیات انتخاب بخش نمایش‌های محیطی، تعاملی و شورایی

«جمجمه ای در کانه مارا » خود را برای اجرا آماده می کند

اجرای مشترک سه کشور در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

«راهبان معبد وانگ» در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌روند

اجرای اثر برتر جشنواره تئاتر دانشگاهی در سالن سایه

تمدید زمان ارسال آثار به جشنواره تئاتر بهرام بیضایی

۲ نمایش جدید در تماشاخانه انتظامی ببینید

 

 


کلیدواژه ها:

سعید اسدیسی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرتاتر فجرتئاتر فجرتیاتر فجرجشنواره تئاتر فجرجشنواره تیاتر فجرجشنواره تاتر فجراخبار فجراخبار جشنواره تئاتر فجراخبار جشنواره تاتر فجراخبار جشنواره تیاتر فجرفجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi