امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139509073
يكشنبه 7 آذر 1395 و ساعت 12:28:37
سایت خبری تئاتر - جزئیات راه‌اندازی نخستین بازار جهانی تئاتر بهاره ایران

.

سایت خبری تئاتر - جزئیات راه‌اندازی نخستین بازار جهانی تئاتر بهاره ایران

.

مهرداد رایانی مخصوص مدیر امور بین الملل اداره کل هنرهای نمایشی درباره بازار تئاتر بهاره ایران، انتشار فراخوان آن و معرفی ۱۰۰ اثر در این بازار خبر داد.

 

پایگاه خبری تئاتر: برنامه «چشم شب روشن» با اجرای محمد صالح علا شب گذشته ششم آذرماه در بخش اول با حضور رامتین شهبازی کارشناس و منتقد به گفتگو با مهرداد رایانی مخصوص نمایشنامه نویس، کارگردان و مدیر امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی اختصاص داشت.

در ابتدای این برنامه، مهرداد رایانی مخصوص درباره جریان تئاتر دفاع مقدس بیان کرد: تئاتر دفاع مقدس از زمان جنگ تا به حال بوده است و این عرصه قابلیت حضور در عرصه بین المللی دارد.

وی درباره برنامه ریزی های انجام شده در حوزه تئاتر دفاع مقدس عنوان کرد: حدود یکسال پیش مسئولان انجمن تئاتر دفاع مقدس جریانی برای تدوین آیین نامه و مرامنامه راه انداختند تا بتوانند آینده را رصد کنند. من هم در یکی از این کارگروه ها بودم و قرار بود یک نقشه راه ترسیم کنیم که چه فرصت ها و امکاناتی فراهم کنیم و سیاستگذاری تابع چه معیارهایی باشد. این آیین نامه هنوز آماده نشده چون می خواهند بیشتر روی این نقشه راه کار کنند تا شکل جامعی داشته باشد.

رایانی مخصوص در ادامه درباره فعالیت های بین المللی تئاتر ایران عنوان کرد: این فعالیت ها از قبل انقلاب شروع شد اما از سال ۷۰ به بعد و با شکل گیری تئاتر فجر بود که این گروه ها دیده شدند. مهمترین حرکت در آن زمان گروه ترکیبی نمایشی بود که از انواع هنرهای نمایشی ایران استفاده کردند.

وی افزود: در گذشته دولت به دنبال مکانی برای گروه های تئاتری بود اما در حال حاضر این حرکت به گونه ای است که تصدی گری به دست دولت نیست. فکر می کنم این جریان خوبی است که دولت سیاستگذاری می کند و بخش غیردولتی به فعالیت خود ادامه می دهد، دولت سعی می کند که تسهیلات فراهم کند اما به صورت ایده آل نیست.

۱۰ سال آینده نه تنها در آسیا بلکه در اروپا هم جایگاه خوبی داریم

این مدرس تئاتر یادآوری کرد: امروز اقتصاد تئاتر برای گروه مسأله شده و به آن فکر می کنند و از این لحاظ یکی از بازارهایی که می تواند به تئاتر کمک کند، فضای بین المللی است. اگر اقتصاد، درآمدزایی و گردش مالی را در حوزه تئاتر به درستی تعریف کنیم، قطعا به خوبی به حیاتش ادامه می دهد. بهترین فرصت ها در این عرصه بازارهای تئاتر همراه با کسانی است که تلاش می کنند این فضا تقویت شود.

رایانی مخصوص در ادامه از راه اندازی بازار تئاتر بهاره ایران خبرداد و گفت: ما به شکل مستقل این فضا را نداشتیم اما طی ۱۰ روز آینده فراخوان آن منتشر می شود و اولین بازار بین المللی تئاتر بهاره با محصولات ایران در اواخر اردیبهشت شکل می گیرد. براساس تخمین ها بالغ بر ۱۰۰ اثر می توانند معرفی شوند و تخمین زدیم که حدود ۵۰ تا ۸۰ کمپانی از طریق تقاضا پذیرفته می شوند.

وی در پایان یادآور شد: بچه های تئاتر بضاعت بسیاری دارند و توانایی ما در بسیاری از بخش ها از جمله بازی، کارگردانی و طراحی صحنه بسیار بیشتر از دیگر  کشورهاست. اگر مشکل یا سنگ اندازی خاصی پیش نیاید، قول می دهم طی ۱۰ سال آینده نه تنها در آسیا بلکه در اروپا جایگاه بسیار خوبی خواهیم داشت.

«چشم روشن شب» به تهیه کنندگی امیر قمیشی و با اجرای محمد صالح علا، شنبه تا چهارشنبه ها ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود و روز بعد ساعت ۱۳:۳۰ بازپخش می شود. 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد

از بازسازی تئاترشهر چه خبر؟

«راهبان معبد وانگ» راهی به ژاپن می‌رود

پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» شد

برگزاری بخش «به علاوه تئاتر فجر» در ۱۰ تماشاخانه خصوصی

حقوق جعفر والی قطع نشده است

«آنتیگونگی در پالمیرا» در کنش معاصر روایت می شود

اجرای دو نمایش ایرانی در ایتالیا

سعید اسدی: امیدوارم وعده ارتقای بودجه تئاتر فجر عملی شود

تجدید چاپ سیزده نمایش‌نامه­­ از اکبر رادی

«مخمصه» در باغ موزه قصر

بازگشت عاطفه تهرانی با «لته»

چه نمایش‌هایی در تهران روی صحنه است؟

کارگاه ‌آموزشی تئاتر ویژه هنرجویان ایرانی در فرانسه برگزار می شود

معرفی داوران بخش پوستر و عکس جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

جایزه اول فستیوال مونودرام به «بدن دیوانه» رسید

«فهرست» رضا ثروتی در تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود

نمایشنامه‌ای از بهرام بیضایی به انگلیسی ترجمه شد

 


کلیدواژه ها:

مهرداد رایانی مخصوصبازار تاترپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»