امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139509094
سه شنبه 9 آذر 1395 و ساعت 12:05:29
سایت خبری تئاتر - نمایش‌های جشنواره تئاتر کودک در 18 سالن اجرا می‌شود

رئیس جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان:

سایت خبری تئاتر - نمایش‌های جشنواره تئاتر کودک در 18 سالن اجرا می‌شود

.

رئیس جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: نمایش های جشنواره در 18 سالن، شامل 10 سالن در شهر همدان و هشت سالن در شهرستان‌ها به روی صحنه خواهند رفت.
پایگاه خبری تئاتر: فاضل عبادی در جلسه ستاد استانی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، با بیان اینکه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در راستای تحقق عدالت فرهنگی دولت برگزار می‌شود، اظهار کرد: آمفی تئاتر و پلاتو مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی، آمفی تئاتر و پلاتو مجتمع فرهنگی هنری بوعلی‌سینا، تالار فجر، کانون مهدیه، سینما فلسطین، سینما کانون، سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آمفی تئاتر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرای برنامه‌های جشنواره در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان افزود: افتتاحیه این جشنواره 22 آذرماه، همزمان با آغاز هفته وحدت در سالن ابن سینا نمایشگاه بین‌المللی همدان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه افتتاحیه جشنواره تئاتر کودک یک جشن عمومی است، خاطرنشان کرد: اختتامیه جشنواره نیز همزمان با میلاد پیامبر اکرم(ص) در مجتمع بوعلی‌سینا برگزار می‌شود.

عبادی از برگزاری نکوداشت رضا فیاضی، هنرمند پیشکسوت تئاتر کشور در جشنواره بیست و سوم خبر داد و افزود: 6 عنوان کتاب تخصصی نیز در این جشنواره رونمایی خواهد شد.

عبادی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را بزرگترین رویداد فرهنگی هنری کشور در حوزه کودک و نوجوان دانست و تصریح کرد: سال قبل 250 هزار نفر از بخش‌های مختلف جشنواره دیدن کردند و هدف این است که نشاط و شادابی و برنامه‌های تخصصی در سطح استان داشته باشیم.


حضور 400 مهمان داخلی و خارجی در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان
مدیر اجرایی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از حضور 400 مهمان داخلی و خارجی در ایام برگزاری جشنواره در همدان خبر داد.

مجید فروتن در جلسه ستاد استانی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، با بیان اینکه از امتیازات بارز جشنواره امسال محتوابخشی به مضامین این حوزه است، اظهار کرد: امیدواریم برآیند این جشنواره برای حوزه تئاتر کودک و نوجوان خیر و برکت داشته باشد.

وی با بیان اینکه در جشنواره امسال 400 مهمان در همدان حضور می‌یابند، گفت: امیدواریم بتوانیم میزبان خوبی در برگزاری جشنواره تئاتر کودک و برنامه‌های جانبی آن برای مهمانان حاضر در جشنواره باشیم.
وی اظهار کرد: مهمانان خارجی جشنواره از کشورهای کره جنوبی، چک، روسیه، استرالیا، سوئد، ایتالیا، ترکیه، لهستان، آلمان، فرانسه و آفریقای جنوبی به همدان می‌آیند.

مدیر اجرایی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، جشنواره تئاتر را حوزه‌ ارتباط فرهنگی دانست و افزود: تئاتر ابزاری برای آموزش غیرمستقیم مفاهیم به کودکان و نوجوانان است و هنرمندان می‌توانند از این فرصت فرهنگی و هنری فراهم شده، برای تبادل دانسته‌های خود استفاده کنند.

فروتن با تأکید بر آمادگی کامل همدان برای برگزاری جشنواره‌ای مطلوب و شایسته، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان با هم‌افزایی و تعامل، برای برگزاری جشنواره و میزبانی از مهمانان در تلاش و تکاپو هستند.


تمدید 5 ساله برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک در همدان
معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان از تمدید برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به مدت 5 سال دیگر در استان خبر داد.

محمدابراهیم الهی‌تبار در جلسه ستاد استانی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان یکی از دستاوردهای تئاتر را تقویت بنیان‌ها دانست و اظهار کرد: کارشناسان حوزه نمایش دانشگاه‌ها و هنرمندان با حضور در سالن‌های نمایشی و ارزیابی این هنر می‌توانند اثرگذار باشند.

وی ادامه داد: معرفی گردشگری پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین به طور ویژه لحاظ شود و با هماهنگی میراث فرهنگی، مهمانان از نقاط و اماکن دیدنی همدان بازدید داشته باشند.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه در سایر کشورها و حتی در برخی استان‌های کشور جشنواره از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد، شهرداری‌ها و بخش خصوصی برگزار می‌شود، افزود: در همدان به لحاظ مشکلاتی که وجود دارد، شهرداری و بخش خصوصی نمی‌توانند این کار را انجام دهند بنابراین استان، مجموعه فرهنگی را همراهی می‌کند تا این رخداد فرهنگی در استان رقم بخورد.

وی با تأکید بر اینکه اعتقاد مسئولان استان بر این است که بتوانند اوقات فراغت غنی را برای مردم فراهم کنند، بیان کرد: جشنواره می‌تواند فضای فرهنگی خوبی را در استان ایجاد کند که این مهم با همراهی مسؤولان و مردم امکان‌پذیر خواهد شد.

الهی‎تبار ضمن درخواست از شهرداری برای در اختیار گذاشتن امکانات لازم و اتوبوس‌های شهری برای ایام جشنواره اظهار کرد: شهرداری از فرصتی که جشنواره تئاتر کودک فراهم کرده، می‌تواند برای بهره‌مندی شهروندان از آموز‌ش‌های شهروندی استفاده کند.

وی از دفتر خانواده و بانوان استانداری نیز برای استفاده از ظرفیت جشنواره دعوت کرد و گفت: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری می‌تواند از این فرصت برای اهداف و برنامه‌های خود در بخش کودک و خانواده بهره‌مند شود.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان در ادامه با تأکید بر اینکه جشنواره بیست و سوم را با همراهی همه دستگاه‌ها و مردم برگزار خواهیم کرد، گفت: این رخداد فرهنگی طبق توافق صورت گرفته با وزارت ارشاد به مدت پنج سال دیگر در همدان برگزار خواهد شد.

 وی با بیان اینکه توافق پنج ساله‌ای که همدان برای برگزاری جشنواره تئاتر داشت، امسال به پایان می‌رسد، افزود: بر این اساس و طبق توافق‌نامه صورت گرفته تا پنج سال دیگر برگزاری جشنواره تئاتر در استان تمدید شد.

الهی‌تبار با بیان اینکه سال گذشته در حوزه فیلم و تئاتر دستگاه‌های اجرایی همکاری زیادی داشتند، بیان کرد: نقطه نظراتی که از سوی کارشناسان اهل فن در خصوص جشنواره عنوان می‌شود، باید امسال مد نظر قرار گیرد

بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی از 21 تا 27 آذرماه در شهر تاریخی همدان برگزار می شود. 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد

از بازسازی تئاترشهر چه خبر؟

«راهبان معبد وانگ» راهی به ژاپن می‌رود

پانته‌آ پناهی‌ها بازیگر «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» شد

برگزاری بخش «به علاوه تئاتر فجر» در ۱۰ تماشاخانه خصوصی

حقوق جعفر والی قطع نشده است

«آنتیگونگی در پالمیرا» در کنش معاصر روایت می شود

اجرای دو نمایش ایرانی در ایتالیا

سعید اسدی: امیدوارم وعده ارتقای بودجه تئاتر فجر عملی شود

تجدید چاپ سیزده نمایش‌نامه­­ از اکبر رادی

«مخمصه» در باغ موزه قصر

بازگشت عاطفه تهرانی با «لته»

چه نمایش‌هایی در تهران روی صحنه است؟

کارگاه ‌آموزشی تئاتر ویژه هنرجویان ایرانی در فرانسه برگزار می شود

معرفی داوران بخش پوستر و عکس جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

جایزه اول فستیوال مونودرام به «بدن دیوانه» رسید

«فهرست» رضا ثروتی در تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود

نمایشنامه‌ای از بهرام بیضایی به انگلیسی ترجمه شد


 


کلیدواژه ها:

جشنواره تئاتر کودک و نوجوانجشنواره تاتر کودک و نوجوانتاتر کودکتیاتر کودکتیاتر کودکجشنواره تئاتر کودکجشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تیاتر کودکاخبار جشنواره تئاتر کودکبیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi