امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139509157
دوشنبه 15 آذر 1395 و ساعت 13:03:52
سایت خبری تئاتر - کاغذ پاره‌ها و دخترکی که به درخت تبدیل می‌شود

در بخش تئاتر خردسالان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

سایت خبری تئاتر - کاغذ پاره‌ها و دخترکی که به درخت تبدیل می‌شود

.

نمایش «کاغذ پاره‌ها» به کارگردانی امیرمحمد انصافی با بهره ‌گیری از شیوه‌های نمایش ایرانی در بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اجرا می‌شود

 

پایگاه خبری تئاتر: داستان این نمایش که متن آن نوشته زهرا مریدی است، درباره دخترکی است که قدر کاغذها را نمی‌داند و شخصیتی به نام عمو قصه‌گو که شاهد رفتار این دختر بچه با کاغذهاست، به او نشان می‌دهد کاغذ زباله نیست ولی دخترک متوجه نمی‌شود و شخصیت دیگری به نام آقای مچاله او را به درخت تبدیل می‌کند و...

این نمایش با استفاده از تکنیک نمایش ایرانی و با بهره گیری از عروسک‌های نمایشی و موسیقی زنده در بخش خردسال این دوره از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به صحنه خواهد رفت.

امیرمحمد انصافی کارگردان این نمایش درباره ویژگی‌های تئاتر خردسال گفت: در تئاتر خردسال باید مطالب را به صورت ساده و روان آموزش داد. به همین دلیل ما هم در نمایش‌مان که یک اثر آموزشی است، مطالب را خیلی ساده به مخاطبان‌مان آموزش می‌دهیم و از یکسری ابزارها و نقاشی‌های ساده استفاده می‌کنیم. ضمن اینکه در این نمایش فضای پرسش و پاسخ هم با کودکان ایجاد می‌کنیم.

او که پیش از این در کنار زهرا مریدی نمایش‌های دیگری را برای رده سنی خردسال اجرا کرده است، ادامه داد:  در تمام آن اجراها واکنش بچه‌ها را می‌دیدم و برایم بسیار جالب بود. شاید بسیار از افراد تصور کنند اجرای نمایش خردسال کار آسانی است درحالیکه واقعا دشوار است چون باید مطالب را طوری آموزش دهیم که قابل فهم باشد همچنانکه باید روحیات این رده سنی را در نظر بگیریم.

انصافی درباره جاذبه‌های نمایشش برای رده سنی خردسال توضیح داد: تلاش کرده‌ایم با عروسک‌های فانتزی، رنگ‌های شاد، لباس‌های رنگی و تن پوش، جذابیت‌های بصری ایجاد کنیم و در کنار تمام اینها مدادهای رنگی در ابعاد بزرگ داریم.

عوامل اجرایی این نمایش به شرح زیر هستند:

نویسنده : زهرا مریدی، کارگردان: امیر محمد انصافی، بازیگران : شیرین کاشفی، سجاد بهره‌مند، آرین ناصری مهر، امیرمحمد انصافی، ساخت عروسک: سارا دبیری، زهره قاسمی، طراح صحنه : سارا دبیری و زهرا مریدی، موسیقی: آرمان اهورا، امیرحسین انصافی، امیر محمد انصافی.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری شهرام کرمی بیست و دوم تا بیست و هفتم آذر ماه برگزار می‌شود. 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

برنامه اجرای چهار نمایش در تئاترشهر

آغاز اجراهای نمایشی تماشاخانه ایرانشهر پس از تعطیلات

آتیلا پسیانی «دیابولیک: رومئو و ژولیت» را روی صحنه می‌برد

معرفی هیات انتخاب همایش آثار برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها

همراهی هانا کامکار با نمایش «نامه های عاشقانه از خاورمیانه»

اجرای «غصه‌ها قصه شدند» در خانه نمایش

«سه جلسه تراپی» در تالار ناصرخسرو برگزار می‌شود

داود فتحعلی‌بیگی با «سایه تو سایه» به محراب می‌رود

هیچ کس اسپانسر جشنواره‌های تئاتری نمی‌شود

اظهارات وحید آقاپور درباره‌ی «۱۲»

لادن مستوفی«پدران، مادران، فرزندان» را افتتاح خواهد کرد

«باغبان مرگ» پس از سه سال مجددا روی صحنه می‌رود

«می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» از مرز فروش یک میلیارد تومان گذشت

جزئیات راه‌اندازی نخستین بازار جهانی تئاتر بهاره ایران

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر معلولان

اعتراض دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به رویه مرکز تئاتر مولوی

طناز طباطبایی و هانیه توسلی در «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه»

نمایش «آخرین انار دنیا» به تالار حافظ می‌رود

زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد

از بازسازی تئاترشهر چه خبر؟


 

 


کلیدواژه ها:

امیر محمد انصافیتئاتر کاغذ پاره‌ هاتیاتر کاغذ پاره‌ هانمایش کاغذ پاره‌ هاکاغذ پاره‌ هاجشنواره تئاتر کودک و نوجوانجشنواره تاتر کودک و نوجوانتاتر کودکتیاتر کودکتیاتر کودکجشنواره تئاتر کودکجشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تیاتر کودکاخبار جشنواره تئاتر کودکبیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi