امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139509229
دوشنبه 22 آذر 1395 و ساعت 14:39:30
سایت خبری تئاتر - پنج خبر از بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

.

سایت خبری تئاتر - پنج خبر از بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری شهرام کرمی تا 27 آذر در شهر همدان ادامه دارد

 

راه اندازی اپلیکیشن«23» در جشنواره

به گزارش پایگاه خبری تئاتر: این نرم فزار با نام « 23» همزمان با شروع جشنواره آغاز به کار کرد.

این اپلیکیشن که برای اولین بار در طول برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان طراحی شده است با هدف دسترسی آسان علاقه مندان به زمانبندی اجراهای جشنواره بیست و سوم راه اندازی شد.

نرم افزار جشنواره شامل بخش های متنوع همچون آخرین اخبارجشنواره، اطلاعات نمایش های حاضر در جشنواره، سالن های برگزار کننده و ساعت اجرای نمایش ها در محیطی ساده و مجزا برای کاربران تلفن های همراه قابل مشاهده خواهد بود.

برنامه نویسی این نرم افزار توسط احمد خسروانی انجام شده و علاقمندان می توانند اپلیکیشن «23» را از طریق کافه بازار بارگذاری کرده و با نصب بر روی تلفن همراه خود از آخرین اطلاعات جشنواره بیست و سوم آگاهی یابند.

 

نمایشگاه عکس و پوستر  بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان افتتاح می شود

این ‌نمایشگاه شامل ۴۸ اثر  ، ۱۸ پوستر و ۳۰ عکس خواهد بود که در اولین روز جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور هنرمندان و مسئولان تئاتر کشور و استان همدان افتتاح خواهد شد.

این نمایشگاه از ۲۲ تا ۲۷ آذر در محل گالری تالار شهید آوینی شهر همدان به نشانی چهارراه پژوهش بلوار بعثت دایر می شود.

بنابراین گزارش نمایشگاه آثار راه یافته به بخش عکس و پوستر در تهران نیز  در گالری مستقل در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

نمایش آثار در تهران از اول دی ماه به مدت 7 روز در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد. گالری مستقل در نشانی خیابان رازی نبش کوچه زندوکیل پلاک ۵۰ تئاتر مستقل تهران قرار دارد.

دبیری بخش عکس و‌پوستر  بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را مهدی آشنا بر عهده دارد.

نفر برگزیده بخش پوستر با داوری قباد شیوا، آرش تنهایی و‌ امیر اسمی  انتخاب می شود. برگزیدگان بخش عکس نیز با داوری حمید جبلی، سیف الله صمدیان و سیامک زمردی مطلق انتخاب خواهند شد.

 

کارگردان سرناد مطرح کرد:

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان هر سال بهتر می شود

رضا روان معتقد است: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان سال به سال رونق بیشتری می گیرد.

وی که با نمایش سرناد در بخش نوجوان بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان حضور دارد، با بیان این مطلب به ستاد خبری جشنواره گفت: کیفیت آثار و شرایط جشنواره هر سال بهتر می شود و این اتفاق خوبی است. امسال هم شاهد نمایش های خوبی در جشنواره هستیم .

این کارگردان افزود: در بخش نوجوان هنرمندان باتجربه ای همچون ناصر آویژه ،محمد اعلمی ، امیر مشهدی عباس شرکت دارند و همین موضوع نوید یک بخش خوب را می دهد.

روان درباره تفاوت اجراهای عمومی نمایش سرناد با اجرا در جشنواره کودک تصریح کرد: خرداد ماه امسال این نمایش  در همدان اجرای عمومی شد و تیر ماه نیز در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفت. برای اجرا در جشنواره کودک نیز برای دکور و‌ لباس و.. اصلاحاتی را در راستای بهتر شدن اثر انجام دادیم .

 

محمد اعلمی مطرح کرد:

جشنواره تئاتر کودک انگیزه ها را بالا می برد

محمد اعلمی معتقد است: جشنواره ها از جمله جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باعث ارتقای سطح کیفی آثار می شود و‌ انگیزه هنرمندان را بالا می برد.

این کارگردان که با نمایش کدوزری در بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان حضور دارد با بیان این مطلب به ستاد خبری جشنواره گفت: جشنواره ها از جمله جشنواره تئاتر فجر ، تئاتر عروسکی و‌ جشنواره تئاتر کودک و نوجوان انگیزه و‌بهانه ای هستند که هنرمندان آثار خوبی را ارائه بدهند.

وی افزود:در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از شهرها و کشورهای مختلف شرکت می کنند و محلی است برای تبادل اندیشه ها و تکنیک های تولید تئاتر کودک و‌نوجوان. در واقع این جشنواره باعث بروز شدن حوزه تئاتر کودک و نوجوان می شود.

اعلمی تصریح کرد: نمایش کدوزری دو سال پیش در فرهنگسرای نیاوران ۱۵ اجرا  و پاییز سال گذشته نیز بیست اجرا در خانه هنرمندان داشت. ده اجرا هم در کیش داشتیم و برای اجرا در جشنواره کودک همدان تغییر چندانی نخواهیم داشت.

 

روشنک کریمی کارگردان گیسوانی برای پرواز:

جشنواره به رونق تئاتر کودک کمک می کند

روشنک کریمی معتقد است: جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به رونق تئاتر کمک می کند.

این کارگردان که با نمایش گیسوانی برای پرواز، در بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شرکت دارد ، به ستاد خبری جشنواره گفت: جشنواره رویدادی است که باعث دور هم جمع شدن فعالان حوزه تئاتر کودک و نوجوان می شود .

کریمی ادامه داد: هنرمندان داخلی و خارجی در ایام جشنواره گرد هم می‌آیند  و مشورت ها و همفکری ها و تبادل اطلاعات در این راستا اهمیت بسیاری دارد.

این کارگردان افزود: گیسوانی برای پرواز نمایشی درباره قشر نوجوان است. داستان پادشاه و ملکه ای است که سه فرزند دختر دارند و‌شرط می گذارند تا زمان بیست سالگی موهای هر کدام از دخترها که بلند تر بود ،او ملکه شود. دو‌خواهر بزرگتر برای پرورش موهایشان ندیمه دارند و ‌ مادر مسئولیت مراقبت از موهای دختر کوچکتر را بر عهده می گیرد تا اینکه زمانش فرا می رسد و....

کریمی خاطر نشان کرد: این‌نمایش شهریور سال گذشته در جشنواره تئاتر شهر شرکت کرد و جوایزی هم گرفت و بهمن و اسفند پارسال نیز  در تالار هنر اجرا شده و ‌ما از زمان جشنواره تئاتر شهر تا اجرای عمومی فرصت اصلاح و ‌رفع نقایصمان را داشتیم و به همین دلیل برای اجرای جشنواره کودک و‌نوجوان تغییرات چندانی در نمایش نخواهیم داشت.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری شهرام کرمی تا 27 آذر ماه در همدان ادامه دارد.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

برنامه اجرای چهار نمایش در تئاترشهر

آغاز اجراهای نمایشی تماشاخانه ایرانشهر پس از تعطیلات

آتیلا پسیانی «دیابولیک: رومئو و ژولیت» را روی صحنه می‌برد

معرفی هیات انتخاب همایش آثار برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها

همراهی هانا کامکار با نمایش «نامه های عاشقانه از خاورمیانه»

اجرای «غصه‌ها قصه شدند» در خانه نمایش

«سه جلسه تراپی» در تالار ناصرخسرو برگزار می‌شود

داود فتحعلی‌بیگی با «سایه تو سایه» به محراب می‌رود

هیچ کس اسپانسر جشنواره‌های تئاتری نمی‌شود

اظهارات وحید آقاپور درباره‌ی «۱۲»

لادن مستوفی«پدران، مادران، فرزندان» را افتتاح خواهد کرد

«باغبان مرگ» پس از سه سال مجددا روی صحنه می‌رود

«می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» از مرز فروش یک میلیارد تومان گذشت

جزئیات راه‌اندازی نخستین بازار جهانی تئاتر بهاره ایران

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر معلولان

اعتراض دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به رویه مرکز تئاتر مولوی

طناز طباطبایی و هانیه توسلی در «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه»

نمایش «آخرین انار دنیا» به تالار حافظ می‌رود

زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد

از بازسازی تئاترشهر چه خبر؟

 

 


کلیدواژه ها:

روشنک کریمیمحمد اعلمیرضا روانجشنواره تئاتر کودک و نوجوانجشنواره تاتر کودک و نوجوانتاتر کودکتیاتر کودکتیاتر کودکجشنواره تئاتر کودکجشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تیاتر کودکاخبار جشنواره تئاتر کودکبیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi