امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139509252
پنج‌شنبه 25 آذر 1395 و ساعت 15:49:28
سایت خبری تئاتر - لیلی رشیدی: هنرمندان تئاتر کودک با عشق کار می کنند

.

سایت خبری تئاتر - لیلی رشیدی: هنرمندان تئاتر کودک با عشق کار می کنند

.

لیلی رشیدی: هنرمندان تئاتر کودک با عشق کار می کنند لیلی رشیدی معتقد است هنرمندان تئاتر کودک با عشق و علاقه فراوان کار می کنند.

 

پایگاه خبری تئاتر: لیلی رشیدی با بیان اینکه برگزاری جشنواره بسیار مهم است، اظهارکرد: برگزاری مداوم جشنواره قطعاً نتایج خوبی را برای همدان به همراه داشته است که یکی از آن ها افزایش سالن های تئاتر است.

وی افزود: نباید به دستاوردهای اندک این چنینی بسنده کرد و باید جای جای شهر همدان با این رویداد همراه باشند؛ به طوری که هنگام ورود به شهر حال و هوای جشنواره تئاتر کودک و نوجوان حس شود که این امر همکاری همه جانبه مسئولان را می‌طلبد.

این بازیگر عرصه تئاتر و تلویزیون برگزاری ورکشاپ های تخصصی را در حاشیه جشنواره مفید دانست و بیان کرد: اطلاع رسانی کارگاه های تخصصی نمایشی باید برای هنرجویان و علاقه مندان به این رشته هنری به صورت گسترده باشد تا بتوانند از این فرصت جهت ارتقای دانش نمایشی خود بهره ببرند.

وی نسبت به الگوگیری نمایش کودک و نوجوان از برنامه های تلویزیونی انتقاد و تصریح کرد: بیشتر تئاترهای کودک و نوجوان همانند برنامه های تلویزیونی با همان حال و هوا طراحی می شود و بیشتر جنبه سرگرمی دارند در حالی که کودک و نوجوان جامعه امروز بسیار باهوش تر و با دغدغه های مخصوص هستند و باید محتوای نمایش های ما به این شیوه سوق داده شود.

رشیدی با اشاره به کم بودن مخاطب تئاتر کودک و نوجوان، ادامه داد: قرار نیست همه نمایش‌های کودک و نوجوان موزیکال و با طراحی رنگارنگ باشد، کودکان ما از کره ماه نیامده اند و باید قبول کنیم نسل امروز خوب می بیند و می فهمد و تماشای تئاتر بزرگسال از سوی بعضی از آنها گواه بر این مدعا است.

داور بخش نوجوان جشنواره بیست سوم با تأکید بر طراحی نمایش های کودک و نوجوان با استانداردهای روز، گفت: نمایش ها و محتواهای موجود در متن نمایش ها فاصله زیادی تا ذهن خلاق کودکان و نوجوانان نسل امروز دارد.

وی اساسی ترین مسئله در تئاتر کودک را داستان و محتوای نمایش دانست و تأکید کرد : علاوه بر محتوا، طراحی سالن های نمایش برای تئاتر کودک و نوجوان باید متناسب با سن آن ها باشد و تمام ساختار این اماکن با فکر و ذهن آن ها همخوانی داشته باشد.

رشیدی با بیان اینکه در بین کارهای این دوره از جشنواره نمایش‌های خوبی دیدم، اظهارکرد: نمایش خوب در یک سالن ایده آل با بازی بی نقص هنرمندان، نیازمند صرف هزینه و بودجه از سوی مسئولین کشور است و اگر آن ها خواهان وجود انسان های با فرهنگ در جامعه هستند باید برای این هنر هزینه کنند.

این بازیگر تئاتر خاطرنشان کرد: همه هنرمندان تئاتر کودک با عشق و علاقه فراوان کار می کنند؛ اما باید به آن ها بها و انگیزه کافی داده شود تا بتوانند در سایه این حمایت آثاری خوب و متنوع خلق کنند که امیدواریم با وجود برگزاری این جشنواره ها به این مهم برسیم.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

برنامه اجرای چهار نمایش در تئاترشهر

آغاز اجراهای نمایشی تماشاخانه ایرانشهر پس از تعطیلات

آتیلا پسیانی «دیابولیک: رومئو و ژولیت» را روی صحنه می‌برد

معرفی هیات انتخاب همایش آثار برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها

همراهی هانا کامکار با نمایش «نامه های عاشقانه از خاورمیانه»

اجرای «غصه‌ها قصه شدند» در خانه نمایش

«سه جلسه تراپی» در تالار ناصرخسرو برگزار می‌شود

داود فتحعلی‌بیگی با «سایه تو سایه» به محراب می‌رود

هیچ کس اسپانسر جشنواره‌های تئاتری نمی‌شود

اظهارات وحید آقاپور درباره‌ی «۱۲»

لادن مستوفی«پدران، مادران، فرزندان» را افتتاح خواهد کرد

«باغبان مرگ» پس از سه سال مجددا روی صحنه می‌رود

«می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» از مرز فروش یک میلیارد تومان گذشت

جزئیات راه‌اندازی نخستین بازار جهانی تئاتر بهاره ایران

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر معلولان

اعتراض دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به رویه مرکز تئاتر مولوی

طناز طباطبایی و هانیه توسلی در «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه»

نمایش «آخرین انار دنیا» به تالار حافظ می‌رود

زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد

از بازسازی تئاترشهر چه خبر؟

 


کلیدواژه ها:

لیلی رشیدیجشنواره تئاتر کودک و نوجوانجشنواره تاتر کودک و نوجوانتاتر کودکتیاتر کودکتیاتر کودکجشنواره تئاتر کودکجشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تیاتر کودکاخبار جشنواره تئاتر کودکبیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi