امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139509263
جمعه 26 آذر 1395 و ساعت 15:21:34
سایت خبری تئاتر - دنبال ارتباط بی واسطه‌تر و مستقیم‌تر با مردم بودم

کارگردان گروه چک:

سایت خبری تئاتر - دنبال ارتباط بی واسطه‌تر و مستقیم‌تر با مردم بودم

.

پاول وانگلی هنرمند تئاتر که با نمایش «عروسک‌های سیار» از کشور چک در این دوره از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان حضور دارد، می‌گوید: همیشه دلم می‌خواهد با نمایش‌هایم مردم را شاد کنم

 

پایگاه خبری تئاتر: وانگلی بازیگر و عروسک‌گردان است و تحصیلات هنری دارد. او هرچند تجربه بازی در سینما و تلویزیون را هم دارد اما ناگهان تصمیم می‌گیرد همه چیز را کنار بگذارد و به تئاتر سیار و خیابانی روی می‌‌آورد.

او درباره دلیل این تصمیم ناگهانی می‌گوید: حس می‌کردم رسانه‌ها و تئاترهای رسمی، مردم را در رودربایستی قرار می‌دهند و انگار نوعی تظاهر در این گونه ارتباطات وجود دارد اما من دنبال ارتباط بی واسطه‌تر و مستقیم‌تر با مردم بودم.

این هنرمند که در تمام مدت زمان گفتگوی کوتاهمان بی‌قرار و پر انرژی است ادامه می‌دهد: در تمام زندگی‌ام دوست داشته‌ام آزاد و مستقل باشم ولی کار در رسانه مرا محدود می‌کرد به همین دلیل آن را کنار گذاشتم.

از او می‌پرسیم حالا که با رسانه‌ها و تئاترهای رسمی همکاری دارید، منبع درآمدتان چگونه است؟ آیا کسانی هستند که از شما حمایت کنند؟ و او پاسخ می‌دهد: بله نهادهایی هستند که حمایت می‌کنند و از من هم حمایت کرده‌اند.

وانگلی برای اولین بار است که به ایران آمده، هنوز نمایش‌های ایرانی زیادی ندیده است و ترجیح می‌دهد درباره تئاتر ایران قضاوتی نکند . اوالبته در کل قضاوت کردن را دوست ندارد و می‌گوید: گفتن اینکه این کار خوب است و آن یکی بد است، کاری ندارد اما من قضاوت کردن را دوست ندارم.

او که کارگردانی هنری نمایش «عروسک‌های سیار» را بر عهده دارد، امیدوار است با اجرای این نمایش، مردم و تماشاگران ایرانی را خوشحال کند و معتقد است می‌تواند با عروسک‌های رنگی که می‌رقصند، با موسیقی و حرکت و آواز، این شادی را به مردم ببخشد.

پاول وانگلی پر شر و شور و هیجانزده است. می‌گوید کودک درونش همچنان زنده و پرحرارت است . طبیعتم چنین است. کودک درونم را زنده نگه داشته‌ام و با آن بزرگ شده‌ام. این ویژگی همیشگی من است و فقط به تئاتر مربوط نمی‌شود.  

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری شهرام کرمی 27 آذر ماه با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان بخش های رقابتی به کار خود پایان می دهد.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

برنامه اجرای چهار نمایش در تئاترشهر

آغاز اجراهای نمایشی تماشاخانه ایرانشهر پس از تعطیلات

آتیلا پسیانی «دیابولیک: رومئو و ژولیت» را روی صحنه می‌برد

معرفی هیات انتخاب همایش آثار برگزیده جشنواره‌های تئاتر استان‌ها

همراهی هانا کامکار با نمایش «نامه های عاشقانه از خاورمیانه»

اجرای «غصه‌ها قصه شدند» در خانه نمایش

«سه جلسه تراپی» در تالار ناصرخسرو برگزار می‌شود

داود فتحعلی‌بیگی با «سایه تو سایه» به محراب می‌رود

هیچ کس اسپانسر جشنواره‌های تئاتری نمی‌شود

اظهارات وحید آقاپور درباره‌ی «۱۲»

لادن مستوفی«پدران، مادران، فرزندان» را افتتاح خواهد کرد

«باغبان مرگ» پس از سه سال مجددا روی صحنه می‌رود

«می‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» از مرز فروش یک میلیارد تومان گذشت

جزئیات راه‌اندازی نخستین بازار جهانی تئاتر بهاره ایران

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر معلولان

اعتراض دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به رویه مرکز تئاتر مولوی

طناز طباطبایی و هانیه توسلی در «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه»

نمایش «آخرین انار دنیا» به تالار حافظ می‌رود

زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد

از بازسازی تئاترشهر چه خبر؟

 


کلیدواژه ها:

پاول وانگلیتئاتر چکچکجشنواره تئاتر کودک و نوجوانجشنواره تاتر کودک و نوجوانتاتر کودکتیاتر کودکتیاتر کودکجشنواره تئاتر کودکجشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تاتر کودکاخبار جشنواره تیاتر کودکاخبار جشنواره تئاتر کودکبیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi