امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139510117
شنبه 11 دى 1395 و ساعت 13:56:16
سایت خبری تئاتر - سی و پنجمین جشنواره فجر استانی خوزستان رسما کار خود را آغاز کرد

.

سایت خبری تئاتر - سی و پنجمین جشنواره فجر استانی خوزستان رسما کار خود را آغاز کرد

.

سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر استان خوزستان عصر روز جمعه 10 دی ماه طی مراسمی در شهر اهواز با حضور مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی ، سعید اسدی دبیر جشنواره تئاتر فجر ، ارمغان بهداروند مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران و اتابک نادری مدیر امور استان های اداره کل هنرهای نمایشی به طور رسمی کار خود را آغاز کرد.

 

 

پایگاه خبری تئاتر: مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی در این مراسم با اشاره به دستور دکتر شریعتی استاندار خوزستان مبنی بر ساخت سالن های جدید در بیش از ده شهر خوزستان ابراز امیدواری کرد که این پلاتوهای جدید برای تئاتر استان منشا اثر باشد، در اختیار هنرمندان قرار بگیردو دغدغه هنرمندان برای کمبود سالن را رفع کند.

وی با انتقاد از واگذاری سالن ها به بخش ها خصوصی صرفا با نگاه  اقتصادی در برخی از استان ها گفت: متاسفانه شاهدیم که سالن ها در برخی از استان ها به بخش خصوصی غیر فرهنگی واگذار می شود. این را به صراحت عرض می کنم ، چون شاهدم که بخشی از این واگذاری ها تنها با نگاه اقتصادی صورت گرفته است. اگر واگذاری صورت می گیرد نیز نباید فقط به گیشه معطوف باشد.موسسات و انجمن های فرهنگی هنری بسیاری داریم که ظرفیت فعال کردن این سالن ها را با رویکرد فرهنگی دارند و همین مسئله دغدغه اصلی حامیان و سیاستگذاران افزایش سالن های تئاتر بوده است.

وی با اشاره به این که برخی از این واگذاری ها نیز در استان خوزستان اتفاق افتاده از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست که با دغدغه فرهنگی و حساسیتی که در این باب دارند موضوع را پیگیری کند و تاکید کرد: امیدوارم این فضا ها در اختیارهنرمندان قرار بگیرد.

مدیر کل هنرهای نمایشی ، خوزستان را یکی از استان هایی که بیشترین زیربناهای فرهنگی دارد معرفی کرده و ادامه داد: با اطمینان می گویم که هر شهر خوزستان حداقل یک سالن نمایش خیلی خوب ، یک پلاتو مناسب و یک گالری دارد. حیف است که این ظرفیت که سال ها درباره آن مطالعه شده و اکنون به نتیجه رسیده را با سیاست معکوس بی اثر کنیم.

وی از هنرمندان خواست که نگاه تولید صرفا برای جشنواره را کنار گذاشته و تولید و عرضه اثر هنری را برای مردم هدف قرار دهند. این مدیر تئاتری تصریح کرد: برای یک جریان هنری نباید اجرای جشنواره ای و رویداد اصل باشد. هنرمند باید به دنبال اجراهای مستمر نمایشی باشد. اگر این اتفاق بیافتد که تالارها در اختیار هنرمندان باشد و یک چرخه درست تولید وعرضه شکل بگیرد شاهد تاثیر گذاری بیش از پیش هنر تئاترخواهیم بود که البته در این استان ظرفیت نیروی انسانی و همچنین ظرفیت سخت افزاری خوبی برای آن وجود دارد.

وی با ابراز خوشحالی از برپایی جشنواره تئاتر فجر در این استان ازافتتاح تماشاخانه غیر دولتی قاف تشکر کرد.

دکتر سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر دیگر سخنران این مراسم نیز با ابراز خوشحالی از اینکه جشنواره تئاتر فجر در حال برگزاری است گفت: کارهای آموزشی ، بخش ها و فضاهایی که در جشنواره فجر امسال دیده شده است قطعا به ارتقا کیفی آثار و رشد تئاتر ما کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به بخش های برگزار شده جشنواره تصریح کرد: در دو سال اخیر جشنواره فجر تنها به زمان برپایی آن و ایام دهه فجر محدود نشده و بسیاری از بخش های کارگاهی ، سمینار ، نمایشنامه خوانی و فجر های استانی از پاییز آغاز شده اند که امیدوارم از مجموعه آن لذت ببرید.

وی تاکید کرد: مفهوم جشنواره را از یاد نبرید این یک شادمانی انسانی و ملی است. ما به شادمانی مخاطبان نیاز داریم و امیدوارم که خوزستان که مظهر مقاومت و ایستاد گی و مرکز روئیدن و زندگی است همیشه آباد و رود کارون همیشه در آن پر آب باشد.

از جمله برنامه های این روز حضور در مراسم عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدای حله بود که با حضور مهدی شفیعی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور و دکتر جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و هنرمندان تئاتر استان برگزار شد.

در حاشیه افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر استان خوزستان مدیر کل هنرهای نمایشی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد  اسلامی خوزستان در اولین نشست تخصصی کارگروه تئاتر استان که با حضور هنرمندان تئاتر خوزستان برگزار شد نیز شرکت کردند.
 

 

 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:
 

اختتامیه بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / اعلام برگزیدگان

جعفر والی پیشکسوت تئاتر درگذشت

صدا بردار تئاتر باید کارگردانی صدا کند

اعلام ۱۰ اثر برگزیده بخش نسل نو جشنواره تئاتر فجر

رونمایی از دو کتاب زندگی نامه جبار باغچه بان

پوستر نمایش "حادثه در ویشی" رونمایی شد

ادوارد آلبی موضوع دومین شماره "نقد هنر"

انتقاد یک کارگردان از تماشاخانه ارغنون به دلیل عدم تعهد به قرارداد

حسین پاکدل «کابوس حضرت اشرف» را به فجر می‌برد

«ماتریوشکا» تا ۱۹ دی ماه روی صحنه می‌ماند

تازه‌ترین نمایش‌های تماشاخانه پالیز معرفی شدند.

«بانوی گم‌شده» با مهشاد مخبری روی صحنه می‌رود


کلیدواژه ها:

فجر استانیجشنواره تئاتر فجر استانیتاتر خوزستانتئاتر خوزستانتاتر اهوازتئاتر اهوازسی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرتاتر فجرتئاتر فجرتیاتر فجرجشنواره تئاتر فجرجشنواره تیاتر فجرجشنواره تاتر فجراخبار فجراخبار جشنواره تئاتر فجراخبار جشنواره تاتر فجراخبار جشنواره تیاتر فجرفجرپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi