امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139510142
سه شنبه 14 دى 1395 و ساعت 14:16:21
سایت خبری تئاتر - پردیس تئاتر تهران برای اجراهای عمومی سال ۱۳۹۶ فراخوان داد

.

سایت خبری تئاتر - پردیس تئاتر تهران برای اجراهای عمومی سال ۱۳۹۶ فراخوان داد

.

پردیس تئاتر تهران با انتشار فراخوان از هنرمندان و گروه‌های فعال در شهر تهران برای اجرای عمومی آثار نمایشی و یا فعالیت تخصصی و عملی در حوزۀ تئاتر دعوت کرد.

 

پایگاه خبری تئاتر: در متن این فراخوان آمده است: «پردیس تئاتر تهران» به‌عنوان یک مجموعه بزرگ تئاتر و با دارا بودن ده سالن اختصاصی، فضاهای متنوع و امکانات مختلف مفتخر است که در ایام خجسته پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت خود را زیر نظر سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران آغاز می کند. این مجموعه بزرگ نمایشی در نظر دارد در راستای توسعۀ فعالیت هنرهای نمایشی در شهر تهران و به‌ منظور خدمات هنری به شهروندان با رویکرد تئاتر حرفه‌ای و تولید نمایش‌های فاخر و باکیفیت هنری، شرایط حمایت از گروه‌های نمایشی را فراهم سازد. از هنرمندان و گروه‌های فعال در شهر تهران برای اجرای عمومی آثار نمایشی خود و یا فعالیت تخصصی و عملی در حوزۀ تئاتر دعوت می شود با ارائۀ اثر و یا پیشنهادات خود در این امر مهم شرکت جویند. شورای هنری مجموعۀ «پردیس تئاتر تهران» متشکل از استادان و پیشکسوتان و کارشناسان هنر نمایش، پس از ارزیابی آثار متقاضیِ اجرای عمومی در سال ۱۳۹۶ موارد پذیرفته شده را اعلام خواهد کرد.

با توجه به ظرفیت، فضا و امکانات «پردیس تئاتر تهران» آثار نمایشی در انواع مختلف: تئاتر صحنه‌ای، تئاتر کودک و نوجوان، نمایش میدانی، تئاتر عروسکی، نمایش آئینی و سنتی و آثار تجربی در این مجموعه به اجرا درخواهد آمد. لذا هنرمندان و گروه‌های نمایشی می‌توانند متقاضی اجرا در این پردیس بوده و مجموعه به‌تناسب هویت سالن جهت انتخاب و معرفی آثار نمایشی اقدام خواهد نمود. «پردیس تئاتر تهران» با در نظر گرفتن سطح و قابلیت هنری گروه‌های متقاضی و با تأکید بر کیفیت مطلوب آثار نمایشی در سه سطح: گروه‌های حرفه‌ای، گروه‌های جوان و گروه‌های دانشجویی و تجربی، پذیرای تقاضای هنرمندان خواهد بود. لازم به ذکر است که آثار متقاضی باید حائز شرایط اجرای عمومی باشد، در این صورت از آثار نمایشی به‌تناسب نوع و ویژگی و کیفیت اثر حمایت خواهد شد.

اهداف و رویکرد تولید و اجرای تئاتر در پردیس تئاتر تهران شامل فراهم نمودن زمینۀ مناسب جهت فعالیت تخصصی و هنری و مشارکت هنرمندان تئاتر و تولید آثار باکیفیت و بهره‌گیری از ظرفیت و امکانات موجود در کمک به رشد، توسعه و هدایت تولیدات نمایشی، توجه به سیاست‌های کلان فرهنگی در جهت نیل به آرمان‌شهر ایرانی و اسلامی و اهمیت توجه به مضامین منطبق بر فرهنگ بومی،‌ ملی و اسلامی در شهر تهران، تمرکززدایی از فعالیت سالن‌های نمایشی کلان‌شهر تهران در راستای توسعۀ عدالت فرهنگی و امکان بهره‌مندی شهروندان مناطق مختلف از فعالیت گروه‌های هنری و آثار نمایشی مطلوب، فعالیت مستمر «پردیس تئاتر تهران» در راستای ارائۀ خدمات هنری و تبدیل‌شدن به یک پایگاه متمرکز هنری در کنار حمایت از گروه‌های نمایشی حرفه‌ای و جوان و توجه به گروه مخاطبان آثار نمایشی با اصالت و کمک به فرایند تولید آثار تجربی و نمایش‌های سنتی، آئینی و دینی، اولویت بخشی و مشارکت در حمایت از تولیدات هنری و رویدادهای نمایشی اعلام شده است.

گروه‌های نمایشی متقاضی اجرای عمومی در سال ۱۳۹۶ حداکثر تا ۲۵ بهمن ماه سال جاری فرصت دارند با تکمیل فرم تقاضا و ارائۀ یک نسخه از نمایشنامه و سابقۀ هنری و گروهی و  همچنین شرح مکتوب شیوه اجرایی و یا ارایه یک نسخه از فیلم اجرا، تقاضای خود را به واحد هنری «پردیس تئاتر تهران» ارائه دهند.

حداکثر تا نیمه اسفند سال جاری گروه‌های منتخب شش‌ماهه اول سال ۱۳۹۶ معرفی خواهند شد.

هنرمندان و نماینده گروه‌های نمایشی لازم است با مراجعه به «پردیس تئاتر تهران» واقع در اتوبان امام علی(شمال به جنوب)، خروجی شهید محلاتی (به سمت شرق)، خیابان شهید شاه‌آبادی جنوبی، بعد از میدان مالک اشتر، خیابان شهید بقایی، پردیس تئاتر تهران، شماره تلفن ۳۳۰۳۴۱۷۲ جهت تکمیل فرم تقاضا و ارائۀ یک نسخه از نمایشنامه و یا لوح فشرده (cd) فیلم اثر اقدام کنند.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:
 

اختتامیه بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / اعلام برگزیدگان

جعفر والی پیشکسوت تئاتر درگذشت

صدا بردار تئاتر باید کارگردانی صدا کند

اعلام ۱۰ اثر برگزیده بخش نسل نو جشنواره تئاتر فجر

رونمایی از دو کتاب زندگی نامه جبار باغچه بان

پوستر نمایش "حادثه در ویشی" رونمایی شد

ادوارد آلبی موضوع دومین شماره "نقد هنر"

انتقاد یک کارگردان از تماشاخانه ارغنون به دلیل عدم تعهد به قرارداد

حسین پاکدل «کابوس حضرت اشرف» را به فجر می‌برد

«ماتریوشکا» تا ۱۹ دی ماه روی صحنه می‌ماند

تازه‌ترین نمایش‌های تماشاخانه پالیز معرفی شدند.

«بانوی گم‌شده» با مهشاد مخبری روی صحنه می‌رود

 


کلیدواژه ها:

پردیس تئاتر تهرانفراخوانفراخوان تاترفراخوان تئاترفراخوان تیاترفراخوان اجرای تاترفراخوان اجرای تئاترفراخوان اجرای تیاترپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»
نمایش بنگاه تئاترال