امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139510151
چهارشنبه 15 دى 1395 و ساعت 14:16:58
سایت خبری تئاتر - پوستر تئاتر فجر رونمایی شد / قدردانی از برگزیدگان بخش «هویت بصری»

.

سایت خبری تئاتر - پوستر تئاتر فجر رونمایی شد / قدردانی از برگزیدگان بخش «هویت بصری»

.

پوستر سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با سخنانی از سعید اسدی، قباد شیوا و قدردانی از برگزیدگان بخش «هویت بصری»، رونمایی شد.

 

پایگاه خبری تئاتر: در این برنامه که روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد، سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر، همراهی دو هنر گرافیک و تئاتر را گامی مهم برای ایجاد ارتباط بهتر با مخاطب دانست.

وی با اشاره به مراحل طراحی پوستر این دوره از جشنواره افزود: این پوستر حاصل تلاشی چند ماهه است و با توجه به محورهای موضوعی جشنواره، چند نکته کلیدی و مهم دارد که یکی از آنها مسئولیت اجتماعی هنر است.

اسدی با اعلام دوباره حمایت این دوره از جشنواره تئاتر فجر از پویش ملی «من صدای آب هستم»  ادامه داد: در کنار حمایت از این پویش، توجه خاص هم به هموطنان روشندل و ناشنوا داریم به طوریکه در برنامه رونمایی امروز هم نمایندگانی از کانون ناشنوایان حضور دارند و در جشنواره نیز یک گردهمایی با حضور این دوستان داریم.

دبیر جشنواره تئاتر فجر با اشاره به شعار «تئاتر برای همه» که در دوره‌های گذشته مطرح شده بود، یادآور شد: تلاش کردیم این مفهوم را در پوستر جشنواره برجسته کنیم نه اینکه فقط به خود آن شعار توجه کنیم. بر همین اساس در بخش هویت بصری نیز رویکردی جدی به مردم داریم و این چنین است که پوستر امسال دعوت به کنش اجتماعی است.

اسدی از حاضران خواست با نگاهی همدلانه با جشنواره تئاتر همراه شوند و خاطرنشان کرد: تئاتر به‌عنوان یکی از مکان‌های اجتماعی که امکان گردهمایی‌های مردمی را فراهم می‌کند، باید بیش از این مورد توجه باشد تا بتوانیم هرچه بیشتر نهادهای اجتماعی و مردم را برای حضور در این اتفاق بزرگ که همزمان با جشن های انقلاب هم هست، دعوت کنیم.

در ادامه تصاویر کوتاهی درباره مراحل شکل‌گیری این پوستر پخش شد و عباس محبوب طراح آن، توضیحات کوتاهی درباره روند طراحی خود ارایه کرد.

سپس قباد شیوا هنرمند گرافیست و یکی از داوران بخش هویت بصری این دوره از جشنواره دیدگاه های خود را درباره پوستر مطرح کرد.

او با ابراز خرسندی از اینکه هنر گرافیک در تئاتر بیش از گذشته جدی گرفته می شود، افزود: مجموعه گرافیکی پوستر با سلیقه طراحی شده است، اما با این پوستر یک مساله کوچک دارم چون تمام رنگ‌هایی که در آن به کار رفته است، رنگ‌های سرد است و بهتر است همین پوستر را با رنگ‌های گرم طراحی کرد تا بهتر مخاطب را جذب کند.

در ادامه این توضیحات، اسدی نیز گفت: این پوستر امکان تکثیر در رنگ‌های متفاوت را دارد یعنی امکان بازیابی آن وجود دارد . ضمن اینکه پوستر امسال به لحاظ مفهومی نوعی حالت تعامل با مردم ایجاد می‌کند به این صورت که ما از پشت صورتک‌های تئاتر، مردمی را می‌بینیم که هم مخاطبان ما هستند و هم شخصیت‌های نمایش‌هایمان و آنها نیز ما را نظاره می‌کنند.

در بخش پایانی برنامه اسدی و شیوا تقدیرنامه‌های برگزیدگان بخش هویت بصری جشنواره را اهدا کردند. بر همین اساس سارا صباغی، نسرین مردانی، وحید حسین زاده، زینب توکلی، بهزاد شهبال، آرش اشتری و عباس محبوب، تقدیرنامه‌های خود را دریافت کردند.

در پایان این برنامه، حاضران و مدیران بخش های گوناگون جشنواره عکس یادگاری گرفتند.

سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می شود.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:
 

اختتامیه بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان / اعلام برگزیدگان

جعفر والی پیشکسوت تئاتر درگذشت

صدا بردار تئاتر باید کارگردانی صدا کند

اعلام ۱۰ اثر برگزیده بخش نسل نو جشنواره تئاتر فجر

رونمایی از دو کتاب زندگی نامه جبار باغچه بان

پوستر نمایش "حادثه در ویشی" رونمایی شد

ادوارد آلبی موضوع دومین شماره "نقد هنر"

انتقاد یک کارگردان از تماشاخانه ارغنون به دلیل عدم تعهد به قرارداد

حسین پاکدل «کابوس حضرت اشرف» را به فجر می‌برد

«ماتریوشکا» تا ۱۹ دی ماه روی صحنه می‌ماند

تازه‌ترین نمایش‌های تماشاخانه پالیز معرفی شدند.

«بانوی گم‌شده» با مهشاد مخبری روی صحنه می‌رود

 

 


کلیدواژه ها:

پوستر سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجرسی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرتاتر فجرتئاتر فجرتیاتر فجرجشنواره تئاتر فجرجشنواره تیاتر فجرجشنواره تاتر فجراخبار فجراخبار جشنواره تئاتر فجراخبار جشنواره تاتر فجراخبار جشنواره تیاتر فجرفجرپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi