امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139510302
پنج‌شنبه 30 دى 1395 و ساعت 11:37:08
سایت خبری تئاتر - گزارش اختتامیه جشنواره تئاتر فجر در مشهد/ برگزیدگان مسابقه نمایشنامه خوانی

.

سایت خبری تئاتر - گزارش اختتامیه جشنواره تئاتر فجر در مشهد/ برگزیدگان مسابقه نمایشنامه خوانی

.

مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر فجر استان خراسان رضوی در شهر مشهد و با حضور مدیران فرهنگی و هنری استان ، مدیر کل هنرهای نمایشی ، مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران و اتابک نادری مدیر امور استان های این اداره کل برگزار شد.

 

پایگاه خبری تئاتر: مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی در این مراسم ضمن تشکر از مدیران پیشین و فعلی انجمن هنرهای نمایشی استان و دیگر مسئولان هنری شهر مشهد گفت: حضور گروه های نمایشی استان در جشنواره بین المللی تئاتر فجر اتفاق بسیار خوبی است که ناشی از اجراهای مستمر نمایش در این شهر است. 6 و 7 سالن نمایشی در این شهر فعال است همین نکته تفاوت مشهد با دیگر شهرها و استان های کشور را در کیفیت آثار این شهر ایجاد کرده است که از دید هیچ یک از داروان نادیده گرفته نمی شود. آثاری که به جشنواره فجر فرستادید بسیار کیفی هستند و امیدوارم همه مخاطبان از آن بهره ببرند.

وی در ادامه با اشاره به حضور تئاتر مشهد در جشنواره های رضوی و خمسه گفت: امروزه تئاتر مذهبی ، ارزشی و دینی ما باید جذابیت های خودش را داشته باشد برای مردم تولید شود و صرفا خواستگاه آن ناشی از سلیقه مدیران نباشد و در جدول آثار حرفه ای قرار بگیرد و همه مردم بتوانند از آن بهره مند شوند. این ویژگی را در آثار ارزشی تئاتر مشهد دیده ام و این الگوی بسیار خوبی برای تمام نقاط کشور ماست.

وی با اشاره به ظرفیت خوب مخاطبان تئاتر در مشهد و ایجاد بانک مخاطب در این شهر که مدام در حال افزایش نیز هست تصریح کرد: همه این ظرفیت ها قابلیت این را دارد که مدیران شهری و مدیران استان توجه ویژه ای را به تئاتر داشته باشند. خوشبختانه امسال پایتخت فرهنگی جهان اسلام مشهد مقدس است. تئاتر این قابلیت را دارد که نقش محوری را در فعالیت های فرهنگی پایتخت جهان اسلام ایفا کند و لازمه آن این است که مورد حمایت مسئولان شهری و استانی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: تئاتر ظرفیت عظیمی برای ارتقا فرهنگ شهروندی دارد. مدیران شهرهای بزرگ  آرزوی داشتن این ظرفیت دارند. مدیریت شهری مشهد باید قدر این اتفاق را بداند که هنرمندان و جوانان مشهد این تولیدات را دارند . مدیران شهری باید در ایجاد تالار های نمایشی و واگذاری تالارهایی که در مشهد هست همراهی کنند. حتی مجتمع های تجاری که در حال ساخت است می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

مهدی شفیعی با اشاره به گفت و گویی که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته گفت:وزیر محترم نگاه ویژه ای به تئاتر خراسان دارند و از اتفاقات و ظرفیت هایی که در تئاتر مشهد و خراسان وجود دارند بسیار خرسند هستند. حضور استان دار خراسان هم که چهره ای فرهنگی و علاقه مند به این حوزه هستند دست به دست هم داده تا اتفاقات بهتری در این حوزه بیافتد.

وی ابراز امیدواری کرد که تفاهم نامه ای با استانداری و شهرداری مشهد برای ساخت پلاتو های بیشتر در این استان منعقد شود و تصریح کرد که با این تفاهم نامه مانند دیگر استان ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای تجهیز پلاتو های ساخته شده  اقدام خواهد کرد.

جواد اشکذری رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان رضوی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حضور مسئولان ارشد تئاتر و مدیران فرهنگی و هنری استان خراسان رضوی گفت: امروز در این مراسم نه تنها پیشکسوتان تئاتر مشهد که پیشکسوتان تمام استان حضور دارند. سومین جشنواره تئاتر فجر استانی امسال به یک مطالبه عمومی تبدیل شد. تئاتر همیشه برای مردم مشهد و هنرمندان آن جدی بوده است.

وی با اشاره به رشد فعالیت های تئاتری خراسان رضوی و حضور هنرمندان تئاتر در برنامه ها ، جشن ها و اجراهای مختلف یک سال اخیر گفت: تئاتر خراسان رضوی امسال در ارسال اجراها به شهرهای دیگر کشور ، حضور پررنگ در عرصه بین المللی و جشنواره ها شکوفایی بسیاری داشت. مشهد را امسال باید به عنوان شهر نمونه تئاتر معرفی کرد. امسال در شش برنامه بین المللی و ملی حضور پرقدرت داشته ایم. حضور 8 اثر از مشهد و سبزوار رکورد حضور در جشنواره فجر را شکست.

وی با قدردانی از تمام کسانی که در برگزاری سومین دوره جشنواره تئاتر فجر استان هکاری داشتند گفت:تئاتر مشهد نیازمند حمایت بیشتری برای رشد است. امروزه دغدغه ما اقتصاد تئاتر است و احساس می کنیم سال 96 با حمایت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد برنامه های گسترده تری خواهیم داشت و در این زمینه پیشنهاداتمان را به مرکز هنرهای نمایشی خواهیم کرد.

وی افزود:سعی کریدم جشنواره تئاتر فجر استان به عنوان یک جشنواره تزئینی برگزار نشود.ممنون که همیشه با ما بوده اید و هستید امیدوارم در مدت زمانی که در این مسئولیت هستم شرمنده دوستانم در حوزه تئاتر نشوم.

تحفه گر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: در آستانه برگزاری جشنواره تئاتر فجر هستیم و همه مال می دانیم یک رویداد بزرگ و گسترده است و در خدمت همه متولیان هستیم و نشان دارد که به تئاتر خراسان اهمیت داده اند و باید از همه شما سپاسگذاری کنم.

امسال سال ارزشمندی برای ماست . سالی که مشهد از طرف ای سسکو به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شدهاست. طبیعتا فرصت بسیار مقتنمی است که با ارائه هنر ناب اصیل ایرانی و اسلامی، هویت ایرانی را به جهان منتقل کنیم به نظر می آید وظیفه و مسئولیت هنرمندان ما در این عرصه سنگین تر است. هنرمندانی که امسال با توجه به توانمندی های ارزشمندشان در عرصه هنر تئاتر و نمایش امروز افتخار آفرینی کردند و برای اولین بار هشت نمایش را برای جشنواره فجر بدرغه می کنیم و امیدواریم با دست پر به استان برگردند.

از جمله برنامه های این مراسم که درروز تولد داوود کیانیان هنرمند پیشکسوت تئاتر برگزار شد ، تجلیل از این هنرمند بود که با حضور حمید کیانیان برادر این هنرمند انجام شد.

سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز که در دقایق پایانی این مراسم به ایراد سخن پرداخت گفت: معادل کمک هزینه انجمن هنرهای نمایشی استان که می دانم به اندازه بلیط قطار گروه های اعزام شده به فجر است را از سوی ارشاد در اختیار انجمن می گذاریم تا به گروه ها اختصاص یابد تا گروه های ما بتوانند هوایی به تهران بروند و این حداقل کاری است که برای هنرمندانمان می توانیم انجام بدهیم.

وی از هنرمندان خواست تا مثل همیشه بر قله های تئاتر کشور در تهران بدرخشند و امسال به صورت ویژه پرچم پایتخت فرهنگی ایران ؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام را در تهران برافرازند.

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه خوانی

با اعلام هيأت داورانِ بخش مسابقه نمايشنامه‌خوانى سومين جشنواره تئاتر فجر استانى خراسان رضوى، برگزيدگان اين بخش، معرفى شدند.

در بخش بهترين موسيقى؛ «مهدى حسنى» براى خوانش نمايشنامه «شرق دور؛ شرق نزديك» ، بهترين اكت‌خوان؛ «دلارام امينى‌مقدم» براى خوانش نمايشنامه «شرق دور؛ شرق نزديك» ، بهترين بازيگر زن؛ «نوشين نوروززاده» براى خوانش نمايشنامه «شرق دور؛ شرق نزديك» از «نسيم كمالى» براى خوانش نمايشنامه «كرگدنى در كرير» نیز تقدیر شد.

در بخش بهترين بازيگر مرد؛ «حميد درودى» براى خوانش نمايشنامه «روال عادى» از«صادق سفيدباغى» براى خوانش نمايشنامه «سوپ بوقلمون» نیز تقدیر شد.

در بخش بهترين نويسنده؛ تقدير اول؛ «سيدامير رستگار» براى نگارش نمايشنامه «سوپ بوقلمون» و تقدير دوم؛ «بهزاد آقاجانى» براى نگارش نمايشنامه «خانه عروسك ايبسن»

در بخش بهترين كارگردانی؛ برگزيده اول؛ «حميد درودى» براى خوانش نمايش «روال عادى» و برگزيده دوم؛ «مبين عطارى» براى خوانش نمايش «شرق دور؛ شرق نزديك» معرفی شدند.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

اعتبار یک میلیاردی وزیر ارشاد برای ساختمان جدید خانه تئاتر

دبیر بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی منصوب شد

"فروغ فرخزاد"، "پینا باوش" و "مارینا آبراموویچ" بر صحنه تئاتر

معرفی برگزیدگان دومین جایزه «استادمحمد»

تماشاخانه پالیز میزبان «پک» می‌شود

اسامی 53 اثر پذیرفته شده در مرحله دوم جشنواره تئاتر تجربه

آثار حاضر در مسابقه بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

معرفی 25 نمایش راه یافته به بخش مسابقه مرور تئاتر ایران در فجر

پردیس تئاتر تهران با «من...» افتتاح می شود

محمد یعقوبی «تنها راه ممکن» را اجرا می‌کند

اختتامیه جشنواره ملی نمایشنامه نویسی صنعت نفت برگزار می شود

آغاز پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره تئاتر فجر از ۲۸ دی

گلاب آدینه و بهاره رهنما در نمایشی از جلال تهرانی

30 نمايشنامه‌نويس پيشرو فرانسوي در ايران معرفي مي‌شوند

بازیگران نمایش «ترن» مشخص شدند

بازیگران «ریش فیدل، غبغب مرکل» مشخص شدند

جدول اجرای 57 نمایش در بخش به علاوه تئاتر جشنواره فجر

جشنواره‌ی تئاتر فجر چه تاثیر بر تماشاخانه‌های خصوصی دارد؟

نقد و بررسی نمایش " شازده کوچولو " به کارگردانی مهرداد خامنه‌ای

نگاهی به نمایش "کلاغ" به کارگردانی سمانه زندی‌نژاد

خرده روایت های نیمچه زنانه ای از زبان زیبا، جمیله و آنجلا

نگاهی به نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به کارگردانی اصغر نوری

ضدعاشقانه رومئو و ژولیت با طعم آش شله قلمکار

 


کلیدواژه ها:

فجر استانهافجر استان هافجر استانیتئاتر فجر استانیخراسان رضویتاتر خراسان رضویتئاتر خراسان رضویتیاتر خراسان رضویتاتر مشهدسی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرتاتر فجرتئاتر فجرتیاتر فجرجشنواره تئاتر فجرجشنواره تیاتر فجرجشنواره تاتر فجراخبار فجراخبار جشنواره تئاتر فجراخبار جشنواره تاتر فجراخبار جشنواره تیاتر فجرفجرپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriranتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهران
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi