امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
1395110911
شنبه 9 بهمن 1395 و ساعت 17:36:16
سایت خبری تئاتر - نماینده‌ای که به تماشای تئاتر نشست

.

سایت خبری تئاتر - نماینده‌ای که به تماشای تئاتر نشست

.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با حضور در جشنواره تئاتر فجر از افزایش بودجه فرهنگی کشور خبر داد و بر لزوم حمایت از فعالیت‌های هنری تاکید کرد.

 

پایگاه خبری تئاتر: علی‌اصغر یوسف‌نژاد که نماینده مردم ساری است، روز جمعه 8 بهمن ماه با حضور در جشنواره تئاتر فجر به تماشای نمایش «مرگ آنجل‌ها» به کارگردانی محسن اردشیر از شهر آمل (استان مازندران) در تالار هنر نشست.

این نماینده گفت: حضور نمایندگان مجلس در کنار مردم وظیفه و تکلیف ماست و به هر حال وظیفه داریم به عنوان نماینده مردم در هر فعالیت اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مشارکت داشته باشیم.

وی افزود: این نمایش به نظر من بسیار مفهومی ، جالب و با منطق بود . توجه به هنر به صورت عام و تئاتر به صورت خاص، پایه و اساس خیلی رشته‌های دیگر است و می‌تواند بسیار اثر گذار باشد.کمیسیون تخصصی فرهنگی مجلس نیز توجه خاصی به این مقوله دارد و ما در بودجه امسال در بخش فرهنگی نیز اعداد و ارقام خوبی پیش بینی کردیم.

نماینده مردم ساری تصریح کرد: در برنامه ششم و بخش فرهنگ و هنر نیز احکام خوبی در زمینه‌های فرهنگی به تصویب رساندیم.در بودجه سال 96 نیز اعتبار خوبی را برای بخش فرهنگی داشتیم.

وی با اشاره به برخی از کم توجهی‌ها نسبت به حوزه فرهنگ و هنر افزود: به عقیده من از سال‌های گذشته تاکنون به هنر ، سینما و از همه مهمتر تئاتر کشور از سوی بخش‌های مختلف کم لطفی و کم توجهی شده است ، چه از سوی دولت‌های مختلف و چه از سوی مجلس و من فکر می‌کنم این موضوع یک نقیصه است چرا که تئاتر، اساس و مادر خیلی از هنرهاست که می‌تواند در جامعه بسیار اثر گذار باشد.

یوسف‌نژاد ادامه داد: آنچه من می‌توانم عنوان کنم ، این است که کمیسیون‌های تخصصی در مجلس از بخش‌های مختلف هنری ، تئاتر و سینما حمایت می‌کند و در احکام قانون برنامه نیز برنامه‌ریزی‌های خوبی در این زمینه انجام داده است.

نماینده مازندران تصریح کرد: متاسفانه در مازندران نیز به بخش فرهنگی به نسبت کل کشور یا در مقایسه با شهرهای دیگر، کمتر توجه می‌شود. درحالیکه استعدادهای خوبی در این شهر وجود دارد .

وی افزود: با توجه به اینکه به تماشای نمایش «مرگ آنجل‌ها» در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر نشستم ، فکر نمی‌کردم در شهری مانند آمل کار خوب ریشه‌ای اصیل اینگونه با مفهوم تماشا کنم. به نظرم در سطح کشور و دیگر شهرهای مازندران نیز چنین استعدادها و توانایی‌هایی وجود داشته باشد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که مجلس نیز با حمایت بخش‌های مختلف بتواند در رشد و پرورش استعدادهایی که در در سطح کشور  حضور دارند، اثرگذار باشد.

یوسف‌نژاد خاطرنشان کرد: به نظر من همه همکاران و نمایندگان مجلس باید در این مراسم‌ها شرکت داشته باشند و از این فضاهای فرهنگی حمایت کنند و در کنار مردم حضور داشته باشند چرا که حضور آنها در کنار مردم باعث دلگرمی مخاطبان می‌شود.

به باور این نماینده مجلس، حمایت غیر مادی ، مدیریتی و تشویق و ترغیب در حد حضور و خسته نباشید، نیز کفایت می‌کند چرا که همین حضورها می‌تواند در جامعه امروزی بسیار اثر گذار باشد و بنده با قاطعیت اعلام می‌کنم، علاوه بر تهران، در شهرهای مختلف استعدادهای درخشانی برای شناساندن در سطح ملی و بین‌المللی داریم.

یوسف‌نژاد بار دیگر به نمایش «مرگ آنجل‌ها» اشاره کرد و افزود: حضور این نمایش در جشنواره تئاتر فجر به یقین نشان از به اثبات رساندن آن است و به حضورم در کنار این گروه نمایشی افتخار می‌کنم و هیچ منتی نیست و با وجود مشغله‌های زیاد، خودم را به این اجرا رساندم. معتقدم حضور همه مسئولان و نمایندگان مجلس می‌تواند به حمایت کلی از هنر اثر گذار باشد.


 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

اعتبار یک میلیاردی وزیر ارشاد برای ساختمان جدید خانه تئاتر

دبیر بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی منصوب شد

"فروغ فرخزاد"، "پینا باوش" و "مارینا آبراموویچ" بر صحنه تئاتر

معرفی برگزیدگان دومین جایزه «استادمحمد»

تماشاخانه پالیز میزبان «پک» می‌شود

اسامی 53 اثر پذیرفته شده در مرحله دوم جشنواره تئاتر تجربه

آثار حاضر در مسابقه بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

معرفی 25 نمایش راه یافته به بخش مسابقه مرور تئاتر ایران در فجر

پردیس تئاتر تهران با «من...» افتتاح می شود

محمد یعقوبی «تنها راه ممکن» را اجرا می‌کند

اختتامیه جشنواره ملی نمایشنامه نویسی صنعت نفت برگزار می شود

آغاز پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره تئاتر فجر از ۲۸ دی

گلاب آدینه و بهاره رهنما در نمایشی از جلال تهرانی

30 نمايشنامه‌نويس پيشرو فرانسوي در ايران معرفي مي‌شوند

بازیگران نمایش «ترن» مشخص شدند

بازیگران «ریش فیدل، غبغب مرکل» مشخص شدند

جدول اجرای 57 نمایش در بخش به علاوه تئاتر جشنواره فجر

جشنواره‌ی تئاتر فجر چه تاثیر بر تماشاخانه‌های خصوصی دارد؟

نقد و بررسی نمایش " شازده کوچولو " به کارگردانی مهرداد خامنه‌ای

نگاهی به نمایش "کلاغ" به کارگردانی سمانه زندی‌نژاد

خرده روایت های نیمچه زنانه ای از زبان زیبا، جمیله و آنجلا

نگاهی به نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به کارگردانی اصغر نوری

ضدعاشقانه رومئو و ژولیت با طعم آش شله قلمکار

 


کلیدواژه ها:

علی‌ اصغر یوسف‌ نژادسی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرتاتر فجرتئاتر فجرتیاتر فجرجشنواره تئاتر فجرجشنواره تیاتر فجرجشنواره تاتر فجراخبار فجراخبار جشنواره تئاتر فجراخبار جشنواره تاتر فجراخبار جشنواره تیاتر فجرفجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUفروش بلیطبلیت تاتربلیت تاتربلیت تیاتربلیط تاتربلیط تیاتربلیط نمایشبلیطهای تاتربلیت های تئاتربلیتفروش بلیتبلیطتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
جشنواره بین الملی تئاتر فجر
مجله الکترونیکی «تاسیان»