امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139511099
شنبه 9 بهمن 1395 و ساعت 13:08:24
سایت خبری تئاتر - حسین فرخی: جشنواره تئاتر فجر هیجان گذشته را ندارد

.

سایت خبری تئاتر - حسین فرخی: جشنواره تئاتر فجر هیجان گذشته را ندارد

.

دبیر ۲ دوره جشنواره تئاتر فجر در دهه ۷۰ معتقد است که این رویداد مهم تئاتر ایران مانند گذشته باعث ایجاد هیجان و شادابی در جامعه تئاتری و مخاطبان نمی شود.

 

پایگاه خبری تئاتر از مهر: حسین فرخی که با نمایش «علی کوچیکه» در بخش مسابقه مرور تئاتر ایران سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور پیدا کرده بود درباره این جشنواره و اجرای اثر خود گفت: طی اعلام دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر نمایش «علی کوچیکه» را که پیش از این در خانه نمایش اداره تئاتر اجرا کرده بودیم، برای حضور در جشنواره ارائه دادیم. جشنواره نیز نمایش ما را برای حضور در بخش مسابقه مرور تئاتر ایران انتخاب کرد و ما ۲ اجرا داشتیم که از بازخورد مخاطبان راضی بودم.

وی درباره حال و هوای برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، اظهار کرد: این دوره از جشنواره هم به نظر من شبیه سال گذشته است و تغییر خاصی ندیدم.

دبیر دوازدهمین و سیزدهمین جشنواره تئاتر فجر در دهه ۷۰، تأکید کرد: جشنواره تئاتر فجر دیگر آن حس و حال گذشته های خود را ندارد و نمی تواند باعث ایجاد انگیزه و هیجان در جامعه تئاتری شود. معتقدم دیگر آن شادابی گذشته در جشنواره تئاتر فجر وجود ندارد و جشنواره صرف برگزاری، برگزار می شود.

فرخی با بیان اینکه یکی از دلایل اینکه جشنواره تئاتر فجر شادابی گذشته را ندارد این است که رقابت و انگیزه رقابت از بین رفته است، توضیح داد: شاید تولید نشدن کار جدید در جشنواره دلیلی باشد که حس و حال و هیجان لازم برای مخاطبان و گروه های تئاتری ایجاد نشود. مخاطبانی که در طول سال اجراهای عمومی آثار را دیدند دیگر هیجان برای تماشای مجدد این آثار ندارند.

این کارگردان با سابقه تئاتر ایران افزود: به عنوان مثال اگر به جشنواره فیلم فجر نگاهی بیندازیم شاهد خواهیم بود که این جشنواره هنوز هیجان و حس و حال خود را حفظ کرده به این دلیل که مخاطبان و اهالی سینما در جشنواره فیلم فجر شاهد تولیدات جدیدی هستند که پیش از این اکران نشده اند.

وی در پایان یادآور شد: شاید اگر جشنواره تئاتر فجر نیز به مانند گذشته های خود و با تولید آثار جدید برگزار شود، حس و حال و هیجان گذشته را پیدا کند. 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

اعتبار یک میلیاردی وزیر ارشاد برای ساختمان جدید خانه تئاتر

دبیر بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی منصوب شد

"فروغ فرخزاد"، "پینا باوش" و "مارینا آبراموویچ" بر صحنه تئاتر

معرفی برگزیدگان دومین جایزه «استادمحمد»

تماشاخانه پالیز میزبان «پک» می‌شود

اسامی 53 اثر پذیرفته شده در مرحله دوم جشنواره تئاتر تجربه

آثار حاضر در مسابقه بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

معرفی 25 نمایش راه یافته به بخش مسابقه مرور تئاتر ایران در فجر

پردیس تئاتر تهران با «من...» افتتاح می شود

محمد یعقوبی «تنها راه ممکن» را اجرا می‌کند

اختتامیه جشنواره ملی نمایشنامه نویسی صنعت نفت برگزار می شود

آغاز پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره تئاتر فجر از ۲۸ دی

گلاب آدینه و بهاره رهنما در نمایشی از جلال تهرانی

30 نمايشنامه‌نويس پيشرو فرانسوي در ايران معرفي مي‌شوند

بازیگران نمایش «ترن» مشخص شدند

بازیگران «ریش فیدل، غبغب مرکل» مشخص شدند

جدول اجرای 57 نمایش در بخش به علاوه تئاتر جشنواره فجر

جشنواره‌ی تئاتر فجر چه تاثیر بر تماشاخانه‌های خصوصی دارد؟

نقد و بررسی نمایش " شازده کوچولو " به کارگردانی مهرداد خامنه‌ای

نگاهی به نمایش "کلاغ" به کارگردانی سمانه زندی‌نژاد

خرده روایت های نیمچه زنانه ای از زبان زیبا، جمیله و آنجلا

نگاهی به نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به کارگردانی اصغر نوری

ضدعاشقانه رومئو و ژولیت با طعم آش شله قلمکار

 

 


کلیدواژه ها:

حسین فرخیسی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرتاتر فجرتئاتر فجرتیاتر فجرجشنواره تئاتر فجرجشنواره تیاتر فجرجشنواره تاتر فجراخبار فجراخبار جشنواره تئاتر فجراخبار جشنواره تاتر فجراخبار جشنواره تیاتر فجرفجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUفروش بلیطبلیت تاتربلیت تاتربلیت تیاتربلیط تاتربلیط تیاتربلیط نمایشبلیطهای تاتربلیت های تئاتربلیتفروش بلیتبلیطتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»
نمایش بنگاه تئاترال