امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139512071
شنبه 7 اسفند 1395 و ساعت 13:12:05
سایت خبری تئاتر - فراخوان دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مریوان منتشر شد

.

سایت خبری تئاتر - فراخوان دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مریوان منتشر شد

.

فراخوان دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر (خیابانی – کاربردی – محیطی) مریوان در ۷ بخش منتشر شد.

 

پایگاه خبری تئاتر: دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر (خیابانی – کاربردی – محیطی) مریوان با دبیری فاتح بادپروا برای برگزاری این جشنواره در شهریورماه ۱۳۹۶ فراخوان داد.

این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان کردستان، اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنــــرهای نمایشی ایران، انجمن هنرهای نمایشی کردستان، شورای اسلامی‌ شهر و شهرداری مریوان برگزار خواهد شد.

در این فراخوان آمده است که جشنواره بر محور های وفاق و انسجام اجتماعی و مشارکت سیاسی برای پیشرفت کشور، ترویج فرهنگ اصیل ایران اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ادبیات پایداری، ترویج نشاط اجتماعی و روحیه امید با تکیه بر فرهنگ  ایران اسلامی، موضوعات شهروندی و معضلات شهری، محیط زیست، منابع طبیعی و ثروت‌های ملی (با تأکید بر دریاچه زریبار)، ترویج فرهنگ صلح و دوستی و احترام متقابل بین ملت‌ها و مبارزه با تروریسم تاکید داشته و نگاه ویژه ای نیز به آگاهی بخشی و دانش افزایی درباره آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد، بیکاری، طلاق و تلاش در پیشگیری از این آسیب ها و همچنین اقتصاد مقاومتی دارد.

دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با افزودن بخش کودک و نوجوان در ۷ بخش‌ برگزار خواهد شد.

در بخش مسابقه ایران نمایش‌های متقاضی با گونه‌های متفاوت نمایش‌های فضای باز(خیابانی – کاربردی – محیطی) با اولویت محورهای مورد تأکید جشنواره حضور خواهند داشت.

بخش نمایش‌های آیینی و سنتی نیز آثارتولید شده بر اساس فرهنگ بومی و محلی، خرده فرهنگ‌ها، بازی‌های محلی، آیین و سنن اقوام مختلف کشور را شامل می شود.

در بخش تئاتر ملل آثاری از سایر کشورهای جهان بر پایه شیوه‌های نوین تئاتر خیابانی که به مضامین انسانی همچون صلح و دوستی بین ملت‌ها و دفاع از ستمدیدگان بپردازد در اولویت انتخاب خواهد بود.

بخش تئاتر کودک ونوجوان در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با هدف حمایت از آثار هنری خلاق وتربیت نسل آینده ورشد وپرورش فرزندان ایران اسلامی شکل گرفته و ستاد برگزاری جشنواره این بخش را به صورت غیر رقابتی برگزار خواهد کرد. نقش آموزشی وتربیتی در انتقال مضمون به مخاطب،اولویت انتخاب در این بخش است.

در بخش مهمان این جشنواره نیز با هماهنگی دبیــــرخانه جشنواره های اداره کل هنرهای نمایشی ورایزنی با دبیران جشنواره های معتبر کشور، از میان آثار معرفی شده، از ۴ اثر برتر نمایش خیابانی، جهت حضور در دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان دعوت خواهد شد.

دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با هدف ارتقای بنیه علمی این حوزه تئاتر کشور، کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی تئاتر بیرونی را نیز با حضور اساتید داخلی و خارجی برگزار خواهد کرد.

مطابق فراخوان مهلت ارسال طرح و ایده به دبیرخانه این جشنواره ۹۶/۳/۱ و زمان اعلام نتایج طرح وایده های ارسالی۹۶/۳/۲۰ خواهد بود.

مهلت ارسال لوح فشرده آثاری که طرح آنها پذیرفته شده است و لوح فشرده نمایش های کودک و نوجوان ۹۶/۴/۲۰ و تاریخ اعلام نمایش های برگزیده ۹۶/۵/۱۵ اعلام شده است.

دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر ( خیابانی - کاربردی – محیطی) مریوان ۱۷تا ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ اعلام شده است.

گروه های متقاضی می توانند با مطالعه دقیق فراخوان ، مدارک  و فرم تکمیل شده تقاضای حضور را به دبیرخانه دائمی جشنواره در مریوان به نشانی کردستان، مریوان، بلوار امام خمینی(ره)، مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دبیرخانه دائمی جـشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، کد پستی: ۶۶۷۱۷۴۳۱۷۳ ارسال کنند.

شماره تلفن های ۰۸۷۳۴۵۹۳۶۲۵ و ۰۸۷۳۴۶۰۱۱۵۴ و شماره های نمابر ۰۸۷۳۴۶۰۱۱۵۴ و ۰۸۷۳۴۵۹۳۶۲۵ و ایمیل mariwan.festival@gmail.com برای ارتباط با دبیرخانه اعلام شده است.


 

 صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

اخبار تئاتر:

زمان برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی سنتی اعلام شد

اختصاص مکانی برای آکادمی تئاتر فیزیکال

وعده مرادخانی برای پرداخت مطالبات تئاتری‌ها

«الهام پاوه‌نژاد» با یک نمایشنامه‌ فرانسوی در تئاترشهر

دانشجویان نحوه بازبینی آثار جشنواره تئاتر دانشگاهی را انتخاب می‌کنند

«شكسپير در تئاتر و سينما» منتشر می شود

رئیس تالار وحدت منصوب شد

برنامه اجراهای تماشاخانه ایرانشهر در سال جدید

«خواستگاری» آنتوان چخوف نمایشنامه‌خوانی می‌شود

ایران بزرگمهری‌ راد درگذشت

آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره نمایش های آیینی و سنتی

اسامی نمایش های راه‌یافته به جشنواره «هیلاج» اعلام شد

معرفی ۱۴ مقاله خارجی راه یافته به یک سمینار تئاتری
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


کلیدواژه ها:

تئاتر خیابانی مریواندوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مریواندوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوانتاتر خیابانیتئاتر خیاباتیتیاتر خیابانیجشنواره تاتر خیابانی مریوانجشنواره تئاتر خیابانی مریوانفراخوان جشنوارهفراخوان تاترفراخوان تیاترفراخوان تئاترفراخوان تاتر خیابانیفراخوان تئاتر خیابانیفراخوان تیاتر خیابانیپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi