امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139603061
شنبه 6 خرداد 1396 و ساعت 11:09:25
سایت خبری تئاتر - فراخوان پویش تئاتر مردمی «ققنوس»

.

سایت خبری تئاتر - فراخوان پویش تئاتر مردمی «ققنوس»

.

فراخوان پویش تئاتر مردمی «ققنوس» که تابستان امسال در تهران برگزار می شود، منتشر شد.

 

پایگاه خبری تئاتر: فراخوان پویش تئاتر مردمی «ققنوس» ویژه اجرای آثار در دهه کرامت منتشر شد.

متن فراخوان بدین شرح است:

جنبش رسانه انقلاب در تداوم اهداف و سیاست‌های خود در جهت ساماندهی هنر و رسانه مردمی انقلاب اسلامی، پویش تئاتر مردمی ققنوس را همزمان با دهه کرامت (۳ تا ۱۳ مرداد ماه) و با محوریت فقر، عدالت و محرومیت زدایی برگزار می کند.

این پویش با تاکید بر حضور گروه های تئاتر دانشجویی، دانش آموزی و مسجدی، از ایده تا اجرای آثار نمایشی، از گروه های تئاتر مردمی سراسر کشور دعوت می کند تا طبق فراخوان ذیل در این پویش حضور یابند. اجرای این نمایش ها در شهر تهران صورت خواهد گرفت.

به هر یک از گروه های حاضر در این پویش به  تناسب ظرفیت اثر، حمایت های مادی و معنوی تعلق می گیرد.

محورهای موضوعی پویش:

فقر و محرومیت زدایی، اشرافی گری و سرمایه داری، عدالت، اقتصاد مقاومتی، ویژه خواری، محرومیت و استعمار، محرومیت و آسیب های اجتماعی، پهلوی و محرومیت، مدیریت جهادی با تاکید بر شخصیت های معاصر هم چون حاج عبدالله والی، سید حسن زعیم و ....

موضوعات پیشنهادی محدود نبوده و ستاد پویش، پذیرای موضوعات و نمایشنامه هایی با موضوعات مرتبط با فقر، عدالت و محرومیت زدایی خواهد بود.

گروه های فاقد طرح نمایشی یا ایده اجرایی با توجه به سابقه اجرایی گروه نیز می توانند در این دوره شرکت کنند و جنبش رسانه انقلاب در این راستا نمایشنامه های متناسب را در اختیار گروه ها قرار می دهد.

فرآیند حضور در پویش:

مرحله اول: ثبت اطلاعات فردی و گروهی و ارسال نمایشنامه، طرح یا ایده اجرایی نمایش های محیطی (خیابانی) خود از طریق سامانه الکترونیکی سایت رسانه انقلاب به نشانی www.resanehenghelab.ir.

مرحله دوم: پس از ارزیابی نمایشنامه ها و گروه های نمایشی در دبیرخانه پویش، گروه های راه یافته، وارد فرآیند آموزش کارگاهی شده و برای هر گروه ۲۵ ساعت کارگاه آموزشی در راستای تولید نمایش صورت می گیرد. این دوره توسط اساتید مجرب مدیریت و هدایت خواهد شد.

حضور در دوره کارگاهی و طی فرآیند تعریف شده برای تولید اثر برای همه گروه ها الزامی است.

مرحله سوم: اجرای نمایش های میدانی در نقاط مختلف استان تهران همزمان با دهه کرامت (۳ تا ۱۳مرداد ۱۳۹۶).

زمان‌بندی جشنواره:

تکمیل و ارسال فرم به همراه ایده یا طرح اولیه تقاضا جهت اعلام آمادگی: تا ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۶

برگزاری دوره کارگاهی: ۱۰ تا ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۶

اجراهای میدانی همزمان در استان تهران: ۳ تا ۱۳ مرداد  ۱۳۹۶

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان انقلاب، نرسیده به میدان فردوسی، ضلع جنوب غربی، کوچه شهید براتی، کوچه تمدن، بن بست اول، پلاک ۲، طبقه اول. تلفن: ۶۶۷۵۸۱۵۹ صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

ققنوسفراخوان ققنوسفراخوان تاتر ققنوسفراخوانتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi