امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139603243
چهارشنبه 24 خرداد 1396 و ساعت 12:10:04
سایت خبری تئاتر - روسای انجمن هنرهای نمایشی خواستار حمایت مالی شدند

.

سایت خبری تئاتر - روسای انجمن هنرهای نمایشی خواستار حمایت مالی شدند

.

روسای انجمن هنرهای نمایشی سراسر کشور در نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار «هویت بخشی» به این انجمن‌ها و «اعتماد» به آنها و حمایت مستقیم مالی وزارت خانه از طریق «انجمن هنرهای نمایشی ایران» شدند.

 

پایگاه خبری تئاتر: در متن این نامه که به امضای روسای انجمن هنرهای نمایشی سراسر کشور رسیده، آمده است:

«وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

جناب آقای دکتر صالحی امیری

با سلام

در روزها و شبان ماه عشق،سرود پذیرش طاعات و عباداتتان را از حضرت حق می خوانیم به آرزومندی، و همسرایی سپاس خود را تقدیم می کنیم به پاس گشایش ملموسی که در حوزه فرهنگ و هنر در دولت «تدبیر و امید» رخ داد و با «تداوم امید» ، این مهم پر مایه تر از پیش سبب خلق آثار درخشانی در حوزه های مختلف فرهنگ و هنر و به ویژه «تئاتر» شود و گام بلندی در راستای مهمترین شعار این سال های تئاتر: «همواره تئاتر» و «تئاتر برای مردم» برداشته شود.

جناب آقای وزیر:

دولت یازدهم در حوزه فرهنگ و هنر، با شعار «کاهش تصدی گری وزارت ارشاد» و «سپردن امور اجرایی به خود هنرمندان» آغاز به کار کرد و در گستره ی تئاتر برای این مهم تلاش بسیار نمود و تا حدودی این مهم را به سرانجام رساند.اتفاق خجسته ای که ادامه آن می تواند زمینه ساز خلق آثار فاخر تئاتری از سویی و نیز اعتماد هنرمندان به حمایت های وزارت ارشاد را سبب شود؛ و این همانیست که راه و مسیر ترسیم شده برای تئاتر کشور است.امروز و در آستانه ی فعالیت های تئاتری در سال 1396،به یمن اعتماد وزارت متبوع به انجمن هنرهای نمایشی استان ها،گام بلندی برای این مهم برداشته شده و بدین خاطر صمیمانه از حضرتعالی سپاسگزاریم.

جناب آقای وزیر:

در ساختار تشکیلاتی و اجرایی، انجمن‌های نمایش در استان‌ها در کنار ادارات کل قرار گرفته‌اند و به تعبیری بازوهای اجرایی این ادارات محسوب می‌شوند. «هویت بخشی» به این انجمن‌ها و «اعتماد» به آنها که از دل یک انتخابات آزاد و توسط «گروه‌های تئاتری استان‌ها» بوجود آمده‌اند، می‌تواند مسیر«توسعه تئاتر» کشور را هم سرعت ببخشد و هم هموارتر کند. حمایت مستقیم مالی وزارت خانه از طریق «انجمن هنرهای نمایشی ایران» ، مهمترین گامی‌ست در راستای این هویت بخشی که ضمن سپاس از حضرتعالی، تاکید موکد شما برای ادامه این روند و تبدیل آن به تنها راه حمایت از انجمن ها انتظار و درخواست همه انجمن های نمایش استان هاست. اتفاقی که بی شک مسیر حمایتی گروه های تئاتری را کوتاهتر خواهد کرد و ضمن دور کردن هنرمندان از پیج و خم های اداری ، نقش نظارتی ادارات کل را پر رنگ تر خواهد کرد.

جناب آقای وزیر:

انتظار داریم رویکرد حمایتی وزارت متبوع در سال جدید همچنان بدین شکل ادامه داشته باشد و نیز درخواست داریم «مدیران کل» محترم و زحمتکش در استان‌ها را نسبت به حمایت مستقیم انجمن ها از طرف انجمن مرکز، بر مبنای «کاهش تصدی گری» وزارتخانه و «سپردن امورات اجرایی به خود هنرمندان» و تشکل‌های صنفی اشان توجیه و تشویق فرمایید و علاوه بر این تقویت بنیه مالی انجمن ها از طریق منابع استانی و نیز ماده پنج بودجه را تاکید نمایید.

بدون تردید حمایت‌های چند سویه از تئاتر استان ها وزارت ارشاد را با سرعت بیشتری به اهداف عالیه خود در حوزه تئاتر خواهد رساند.

جناب آقای وزیر:

دیده شدن انجمن‌های سراسر کشور با حمایت مستقیم مالی، رویداد خجسته ای‌ست که می‌تواند از سویی «طراحی و برنامه ریزی» انجمن ها برای تئاتر استان خود را سبب شود و مهم‌تر آن که «نظارت» اداره کل و انجمن هنرهای نمایشی کشور را بر رویدادهای تئاتر استان‌ها و بخصوص هزینه کرد بودجه‌های واریز شده را شدت بیشتری بخشد.

جناب آقای وزیر:

در کنار این نکته مهم که شرح مفصلش رفت، واگذاری «سالن‌های تخصصی تئاتر در برخی استان‌ها به بخش خصوصی»، درد مضاعفی را بر شانه‌های گروه‌های تئاتر که برای روشن نگه داشتن چراغ تئاتر استان‌ها تلاش می‌کنند گذاشته است. ورود حضرتعالی به این امر و درمان این درد ، از کهنه شدنش پیشگیری خواهد کرد. گروه‌های تئاتر استان‌ها بیش از همیشه منتظر شمایند.

جناب آقای وزیر:

تلاش‌های معاونت محترم هنری،اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی کشور ، در راه استقلال و هویت بخشی انجمن‌ها در چهار سال گذشته ستودنی‌ست. تلاش‌شان را ارج می‌نهیم و امیدواریم با دستور شما، این روند در سال جدید شدت بیشتری بگیرد.

با آرزوی روزهایی سبز برای تئاتر ایران و شکوفایی غنچه‌های تئاتری در استان‌های کشور

روسای انجمن هنرهای نمایشی سراسر کشور»


 صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

پایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi