امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139605098
دوشنبه 9 مرداد 1396 و ساعت 02:50:11
سایت خبری تئاتر - کشف نمایشنامه‌ای از خالق «پیتر پن»

.

سایت خبری تئاتر - کشف نمایشنامه‌ای از خالق «پیتر پن»

.

نمایشنامه‌ای از «جی.ام. بری» نویسنده داستان «پیتر پن» که اخیرا کشف شده، بعد از نیم قرن منتشر می‌شود.

 

پايگاه خبري تئاتر: «گاردین» نوشت: نمایشنامه‌ای به نام «بازسازی صحنه یک قتل» که از آثار «جی.ام. بری» نویسنده اسکاتلندی است، به زودی برای اولین‌بار به چاپ می‌رسد.

این متن که تاکنون اجرا نشده، در آرشیو «بری» در مرکز «هری رنسم» آستنِ تگزاس کشف شده و طی ۵۰ سال گذشته کسی از وجودش خبر نداشته است.

قرار است مجله «استرند» این نمایشنامه را که «بری» با همراهی دوستش «ای.وی. لوکاس» به نگارش درآورده، در کنار داستان‌های جدیدی از «جو نسبو»، «راث ور» و «چارلز تاد» به چاپ برساند. این نشریه آمریکایی پیش‌تر هم از آثار دیده‌نشده‌ای از «مارک تواین» و «تنسی ویلیامز» پرده برداشته است.

به گفته یکی از کارشناسان مرکز «هری رنسم»، مشخص نیست چرا این نمایشنامه ۳۳ صفحه‌ای هرگز به روی صحنه نرفته، شاید «بری» در آن دوران روی نمایشنامه‌های جدی‌تر تمرکز داشته.

«بری» امروز بیشتر به خاطر نوشتن نمایشنامه «پیتر پن» (پسری که هرگز بزرگ نمی‌شود) شهرت دارد. این اثر اولین‌بار در سال ۱۹۰۴ اجرا شد و سپس در سال ۱۹۱۱ به قلم خود «بری» به رمان تبدیل شد.


 صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

جی.ام.برینمايشنامهنمايشنامه نويسيپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi