امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
1396052410
سه شنبه 24 مرداد 1396 و ساعت 13:10:13
سایت خبری تئاتر - یادداشت دبیر جشنواره تئاتر آیین سنتی  همزمان با زادروز سعدی افشار

.

سایت خبری تئاتر - یادداشت دبیر جشنواره تئاتر آیین سنتی همزمان با زادروز سعدی افشار

.

داوود فتحعلی بیگی دبیر هیجدهمین جشنواره تئاتر آیینی سنتی همزمان با سالروز تولد زنده‌یاد سعدی افشار ـ هنرمند با سابقه نقش سیاه، یادداشتی را به یاد این هنرمند نوشت.

 

پایگاه خبری تئاتر: متن این یادداشت به شرح زیر است:

«لازم است از مردی یاد کنیم که از نخستین سال‌های برگزاری جشنواره تا زمانی که توانایی حضور بر صحنه را داشت، با اجراهای جالب و شیرینش، گرمی بخش این آیین باشکوه بود.

میراث سعدی افشار به برکت حضور سالیان طولانی بر صحنه بویژه در سال‌های پس از انقلاب فرصتی شد تا ما بتوانیم با ویژگی‌های اجرای نمایش سیاه بازی بویژه بازی نقش سیاه آشنا شویم . آنچه زنده‌یاد سعدی افشار برای ما به ارث گذاشت، علاوه بر شگرد پیشینیان در بازی این نقش محوری در نمایش‌های تخت‌حوضی است، بلکه جلوه‌هایی از خلاقیت خودش در بازی نقش سیاه است که همواره می‌تواند به عنوان الگو مورد توجه علاقه‌مندان باشد.

یاد سعدی افشار برای آنان که با وی آشنا بودند و همکاری داشته‌اند، پیوسته همراه نشاط است و ذکر خیر.

یادش گرامی

داوود فتحعلی‌بیگی»

زنده یاد سعدی افشار زاده سال 1313 بود که او را به عنوان یادگاری از نسل طلایی هنرمندان سیاه بازی می‌شناسند. او در داخل و خارج از کشور بارها و بارها در نقش سیاه روی صحنه رفت و تماشاگران نسل‌های گوناگون، خاطره شیرین نقش آفرینی‌های او را به یاد دارند. سعدی افشار که مورد احترام چهره‌هایی همچون محمود دولت‌آبادی، زنده یاد محمود استادمحمد و ... بود، 30 فروردین سال 92 بعد از تحمل یک دوره بیماری درگذشت.

لازم به یادآوری است هیجدهمین جشنواره تئاتر آیینی سنتی به دبیری داوود فتحعلی‌بیگی 8 تا 15 شهریور ماه برگزار می‌شود.


 صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

هیجدهمین جشنواره تئاتر آیینی سنتیسعدی افشارتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi