امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139606193
يكشنبه 19 شهريور 1396 و ساعت 10:43:21
سایت خبری تئاتر - مجموعه نمایشنامه‌های محمود استادمحمد منتشر می‌شود

.

سایت خبری تئاتر - مجموعه نمایشنامه‌های محمود استادمحمد منتشر می‌شود

.

دو نمایشنامه «آسید کاظم» و «تیغ و ترنا» از محمود استادمحمد توسط نشر چشمه منتشر و راهی بازار نشر شدند.

 

پایگاه خبری تئاتر: دو نمایشنامه «آسید کاظم» و «تیغ و ترنا» از محمود استادمحمد به تازگی در قالب یک مجلد توسط نشر چشمه منتشر و راهی بازار نشر شده اند. دو نمایشنامه مذکور در قالب اولین جلد مجموعه «نمایشنامه‌های محمود استادمحمد» چاپ شده‌اند. این کتاب همچنین، بیستمین عنوان از مجموعه «تئاتر» است که این ناشر چاپ می‌کند.

این کتاب و عناوینی که پس از آن در قالب مجموعه نمایشنامه‌های محمود استادمحمد چاپ می‌شوند، زیر نظر بنیاد محمود استادمحمد به انتشار می‌رسند. این کتاب هم یک مقدمه و سپس دو نمایشنامه «آسیدکاظم» و «تیغ و ترنا» را شامل می‌شود.

در مقدمه کتاب، آیین‌ها و عادات عامیانه مردم ایران از جمله بازی‌هایی چون ترنا یا مراسمی‌که در ماه محرم و دیگر مناسبت‌ها برگزار می‌شده‌اند، به قلم استادمحمد به تفصیل شرح داده شده است. او در این مطلب، مشخصات وسایل ترنا، برنامه‌های سرگرمی‌ در قهوه‌خانه‌ها و ... را توضیح داده است.

نمایشنامه «آسید کاظم» برای اولین بار در دی ماه ۱۳۵۰ توسط گروه تئاتر دیگر در خانه نمایش و سپس در سال ۱۳۵۱ در تالار بیست و پنج شهریور روی صحنه رفت. انتشار نسخه مکتوب این نمایشنامه‌ها برای اولین بار در سال ۱۳۵۱ توسط انتشارات بابک و انتشارات گام انجام شد.

استادمحمد نمایشنامه «تیغ و ترنا» را هم به درخواست‌ هادی اسلامی‌ و بر اساس روشی که در تئاترهای لاله زار در اتود گرفتن از بازیگران مرسوم بوده، نوشته است. این نمایشنامه در سال ۱۳۶۰ نوشته شد و با کارگردانی ‌هادی اسلامی‌ در تئاتر البرز به صحنه رفت. متن این نمایشنامه که در کتاب پیش رو چاپ شده، براساس نسخه پاکنویس شده به خط زنده‌یاد ‌هادی اسلامی‌ و برای اولین بار چاپ شده است.

این کتاب با ۱۳۰ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به چاپ رسیده است.

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

نشر چشمهمحمود استاد محمدنمایشنامهنمایشنامه نویسیتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»
نمایش بنگاه تئاترال