امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
1396091311
دوشنبه 13 آذر 1396 و ساعت 15:49:16
سایت خبری تئاتر -  آغاز «عروسی» در تالار قشقایی

با حضور سیاوش طهمورث اجراشد؛

سایت خبری تئاتر - آغاز «عروسی» در تالار قشقایی

.

اجرای نمایش «عروسی» به کارگردانی وحید اخوان یکشنبه شب دوازدهم آذر ماه با حضور سیاوش طهمورث بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینمای کشورمان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر آغاز شد.

 

پایگاه خبری تئاتر: وحید اخوان کارگردان نمایش «عروسی» پیش از آغاز اجرای این نمایش ضمن ارائه توضیحاتی از روند فعالیت های گروه «کلاسیک» در سال های اخیر بیان کرد: گروه تئاتر کلاسیک از سال 1393 با هدف اجرای آثار نمایشی به شیوه کلاسیک کار خود را در حوزه تئاتر آغاز کرد. به هر حال بنده از همان سال هایی که اجرای آثار نمایشی کلاسیک رواج زیادی در صحنه های تئاتر و تلویزیون داشت علاقه مند بودم تا بتوانم روزی از این فضا برای اجرای آثار نمایشی بهره مند شوم .

وی ادامه داد: در این سال ها که با این گروه مشغول به فعالیت هستیم روند کارمان به شکلی بوده که دوست نداشتیم قالب کار تئاتر کلاسیک را بشکنیم . ما سعی کردیم در این چارچوب فضا را به گونه ای هدایت کنیم که متون نمایشی کلاسیک بدون هیچ تغییری روی صحنه برای مخاطب اجرا شود. زیرا ما بر این باوریم در زمانه ای که دراماتورژی و اقتباس از آثار نمایشی کلاسیک رواج زیادی دارد بهتر است تا آثار کلاسیک را با همان شیوه قبلی روی صحنه ببریم تا بتواند به سهم خود مرجعی برای ارائه یک الگوی واقعی از این جریان باشد.

سیاوش طهمورث نیز پیش از اجرای نمایش ضمن قدردانی از گروه اجرایی نمایش در به صحنه بردن آثار نمایشی کلاسیک تصریح کرد: متاسفانه در روزگار غریبی به سر می بریم و به اعتقاد من این دوران سال های انفجار و از هم پاشیدگی تئاتر است. اما وقتی گروه می آید و در این جریان بسیار بحرانی نمایشی را در قالب تئاتر کلاسیک روی صحنه می برد برای من موضوع بسیار ارزشمندی است که امیدوارم از این راهی که انتخاب کردند، خسته نشوند. من امیدوارم این عزیزان تئاتر کلاسیک را رها نکنند،  اگر چه می توانیم از طریق همین تئاتر کلاسیک به تئاتر مدرن هم رسید اما معتقدم چنین پشتوانه ای باید در حوزه تئاتر وجود داشته باشد.

این بازیگر و کارگردان برجسته تئاتر تاکید کرد: امروز در تئاتر ایران جمعیتی که برای دیدن تئاترهای مختلف به تالارهای مختلف می‌آیند بسیار زیاد است اما من بر این باورم که تئاتر ایران به جای جمعیت، تماشاگر کم دارد. من خاطرم هست روزگاری ما به تماشای تئاتر می رفتیم همگی از لباس مهمانی برای دیدن تئاتر استفاده می کردیم زیرا تئاتر برای ما احترام ویژه ای داشت، اما امروزه ماجرا به گونه ای است که همه چیز دچار اشکال است و بسیار خوشحالم که گروه تئاتر کلاسیک می تواند با اجرای چنین نمایشی گوشه ای از این بحران را پوشش دهد.

نمایش «عروسی» نوشته نیکولای گوگول، کارگردانی وحید اخوان و بازی حبیب دهقان نسب، کاظم هژیرآزاد، محمد ساربان، علیرضا درویش نژاد، وحید اخوان، محمدرضا خادمی، هومان سالکی، آسیه عطوفی، سودابه صادقی، الهام ذوالفقاریان، فاطمه پورمحمدی هر روز ساعت 19 در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran


 


کلیدواژه ها:

سیاوش طهمورثوحید اخوانعروسیتاتر عروسیتئاتر عروسیتیاتر عروسینمایش عروسیتاترشهرتئاترشهرتیاترشهرتاتر شهرتئاتر شهرتیاتر شهراجرا در تئاترشهرنمایش جدید در تئاتر شهرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi