امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139610104
يكشنبه 10 دى 1396 و ساعت 12:40:13
سایت خبری تئاتر - ماجرای عکس‌ تئاتری‌ها برای کاتالوگ/ قرار نبود شکلک در آورده شود

.

سایت خبری تئاتر - ماجرای عکس‌ تئاتری‌ها برای کاتالوگ/ قرار نبود شکلک در آورده شود

.

مدیر هنری سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر با اشاره به اینکه پیشنهاد چگونگی ارسال عکس کارگردان ها برای چاپ در کاتالوگ درست نبوده است درباره ویژگی‌های عکس مورد نیاز توضیح داد.

 

پایگاه خبری تئاتر- مهر: به تازگی پیامکی از طرف یکی از مسئولان بخش کاتالوگ جشنواره تئاتر فجر به کارگردان هایی که در بخش های مختلف آثارشان حضور دارد، ارسال شده که در آن از هنرمندان خواسته شده است از خودشان عکسی برای چاپ در کاتالوگ جشنواره ارسال کنند اما شرایطی که این عکس باید داشته باشد کمی عجیب به نظر می رسد.

در این پیامک شرایط عکس کارگردان اینطور ذکر شده است: حتما با دوربین دیجیتال و قطع ۱۰ در ۱۵ با رزولیشن ۳۰۰ dpi باشد با زمینه سفید و زاویه روبرو (شبیه عکس پاسپورتی) و یکی از حالت های گریان، چشم های عاشق، خشمگین، ترسیده، زبونک و چشمک، روده بر از خنده را داشته باشد.

برای اینکه کارگردان ها کاملا متوجه شوند که قرار است چه مدل عکسی برای چاپ در کاتالوگ جشنواره از آنها به چاپ برسد عکسی نیز برایشان فرستاده شده است که در آن تعدادی دختر و پسر ژست هایی که آنها قرار است جلو دوربین بگیرند، بازسازی کرده اند؛ ژست هایی که شبیه ایموجی هایی هستند که در پیام های مجازی مورد استفاده قرار می گیرند.

شاید پیشنهاد این طرح در ارایه عکس برای جشنواره های جوان پسندانه ای مثل جشنواره تئاتر دانشگاهی و جشنواره تئاتر تجربه، خلاقانه و بامزه به حساب بیاید اما در جشنواره بین المللی تئاتر فجر که طیف های مختلفی از کارگردان های شناخته شده و قدیمی در کنار هنرمندان خارجی و جوانان حضور دارند این طرح می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
 

در همین راستا نظر مهدی رضاخانی مدیر هنری سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر را جویا شدیم که وی در این باره گفت: شیوه ای که دوستان بخش کاتالوگ با آن موضوع ارسال عکس کارگردان ها را مطرح کردند، نادرست بوده است. قبول دارم که این برخورد با هنرمندان غیرحرفه‌ای و برخورنده است اما من از چنین اطلاع رسانی بی خبر بودم.

وی افزود: ما از کارگردان ها خواهش کردیم که یک عکس کلوزآپ با پس زمینه‌ای سفید برای ما ارسال کنند که در صورت دلخواه یک ژست انسانی مثل خنده، اندوه یا خشم را در آن عکس گرفته باشند. تاکید ما بیشتر روی کلوزآپ و ساده بودن عکس ها است اما پیشنهاد دادیم در صورت تمایل یک حالت انسانی نیز بنا به سلیقه‌شان از خود به نمایش بگذارند که حتی این عکس ها می تواند بدون حالتی خاص گرفته شود اما نوع اطلاع رسانی این طرح درست نبوده است.

رضاخانی در پایان متذکر شد: من به عنوان مدیر هنری جشنواره از هنرمندان بابت این اشتباه عذرخواهی کرده و اعلام می کنم که در جریان این نوع اطلاع رسانی نبودم.


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 

 


کلیدواژه ها:

سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرجشنواره تئاتر فجرتئاتر فجرتاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاتر فجرتاتر فجرجشنواره تاتر فجرجشنواره تیاتر فجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»