امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139610116
دوشنبه 11 دى 1396 و ساعت 14:45:32
سایت خبری تئاتر - جدول کارگاه‌های جشنواره تئاتر فجر تکمیل شد

.

سایت خبری تئاتر - جدول کارگاه‌های جشنواره تئاتر فجر تکمیل شد

.

با نهایی شدن فهرست برگزارکنندگان کارگاه در سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، جدول کارگاه‌ها تکمیل شد. علاقمندان می‌توانند برای حضور در این کارگاه‌ها ثبت‌نام کنند.

 

پایگاه خبری تئاتر: کارگاه‌ها یا ورک‌شاپ‌ها، همیشه بخش مهمی از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بودند. فرصتی برای علاقه‌مندان و هنرجویان ایرانی تا بتوانند با اساتید و هنرمندان حرفه‌‌ای تئاتر در عرصه بین‌الملل آشنا شوند و از آن‌ها بیاموزند.

بخش بین ­الملل سی و ششمین جشنواره بین­ المللی تئاتر فجر، قصد دارد امسال این ورک‌شاپ‌ها را در حیطه‌های مختلفی برگزار کند. برگزارکنندگان این دوره از پرتغال، یونان، فرانسه و برزیل خواهند بود. جشنواره تئاتر فجر بدین وسیله از علاقه‌مندان به ثبت‌نام در این ورک‌شاپ‌ها دعوت می‌کند تا با دبیرخانه جشنواره تماس بگیرند.

جزییات ورک‌شاپ‌ها به شرح زیر است:

 

کارگاه روح رامشگر جاسم هیندی - فرانسه

این ورکشاپ برای سازندگان، طراحان و علاقه‌مندان به ترکیب رسانه­های مختلف هنری با یکدیگر مناسب است؛ به ویژه کسانی که می­خواهند بدانند جایگاه صدا در اجرا کجاست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد.

 

کارگاه ایده و احمق جاسم هیندی فرانسه

هدف این کارگاه، آشنایی با کار کردن با ایده­ها است؛ به ویژه آن دست از ایده­ها که توسط فلسفه معاصر به وجود آمده­اند. چشم­انداز این کارگاه کشمکشی تاریخی است که میان ایده و بدن وجود داشته است. این ورکشاپ با ایده یک احمق پیش برده خواهد شد، شخصیتی که در جهان ایده­ها سفر می­کند و با این وجود به غرابت کالبد جسمی خود چسبیده است.

 

کارگاه تمرینات غیرممکن کارولینا مندونکا برزیل

 ایده یک تمرین غیرممکن که می­خواهد حرکاتی از ایده­های غالب را گسترش دهد و فرم­های دیگری از رابطه را منعکس کند. هدف این ورک‌شاپ فعال کردن عامل­های تولید کننده و فضاساز است که به نخستین و جزئی­ترین ژست­ها بعد مرئی می­دهند.

 

 کارگاه شیرجه به ناشناخته­ها پاتریشیا آپرگی یونان

در این ورکشاپ تاثیرات متن و تصویر و بدن بر هم مورد مطالعه قرار خواهند گرفت. این کارگاه برای کسانی است که می­خواهند اطلاعاتشان را در مورد تولید حرکات خالص و واقعی افزایش دهند.

 

کارگاه نوآوری در نورپردازی واسیلیس آپوستولاتوس یونان

 این ورکشاپ مقدمه­ای است برای طراحی نور (با امکانات موجود)، و می‌تواند برای کسانی که به تازگی می‌خواهند وارد این عرصه شوند مفید باشد. این ورکشاپ همچنین برای طراحان نور، تکنسین­ها، تولید­کننده­ها، کارگردانان و دانشجویان مفید خواهد بود.

 

کارگاه شجاعت آنتونیو پدرولوپز پرتغال

این کارگاه یک کارگاه تجربی است که در طی آن با به کارگیری بازی و حرکات موزون که به تئاتر و اجرا مرتبط است، شجاعت افراد را برای حضور در صحنه و استفاده از صدا و بدن خود برای بیان می­آزماید. بازیگران، کارگردانان و طراحان حرکت تئاتر می­توانند از این ورک‌شاپ استفاده کنند. همین‌طور کارگردانان و نویسندگان، برای اینکه بدانند چه امکاناتی در صحنه می­توانند ایجاد کنند.

 

کارگاه فضای باز کمپانی پادینگ فرانسه

سوالاتی که در این کارگاه پاسخ داده می­شوند، از این قبیل هستند: چگونه در فضای عمومی یک شهر بتوانیم داستان­های افراد را ببینیم و زندگی کنیم؟ چگونه می­توانیم در قالب یک جمع در خدمت یک کاراکتر فردی باشیم و بالعکس؟ چگونه شهر می­تواند سطوح مختلف درک ما از مشاهده و صدا را به طرز چشمگیری افزایش دهد؟

 

آنتیگون : حق سخن جرجیا کاکوداکی یونان

 ورک‌شاپی آموزشی است که به جستجو در ایده­ها و کشمکش­های آنتیگون سوفوکل می­پردازد. هدف این کار تشویق مبتدیان تئاتر به پیدا کردن صدای شخصی و درونی خودشان است.

 

ماسک و بداهه در کمدی یونان باستان سیموس کاکالاس یونان

خدمتکار در درام یونان باستان یک "دیگری" است. کسی که هیچ حقی برای تصمیم­گیری برای خودش ندارد. این کارگاه به تعمق در کاراکتر خدمتکار از طریق روش شناسی سیموس کاکالاس، در طی کنش و واکنشی که بین کاراکتر و مخاطب وجود دارد، می­پردازد. و بر نمایشنامه "آخارنی‌ها" نوشته آریستوفان تمرکز می‌کند.

علاقه‌مندان به ثبت نام در این ورک‌شاپ‌های می‌توانند از تاریخ 9 تا 20 دی، از ساعت 12 تا 16 عصر با دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر، بخش بین‌الملل، با شماره 02166754696 تماس بگیرند. اطلاعات داوطلبان، از جمله رزومه، تاریخ تولد، تحصیلات و فیش واریزی ثبت نام باید به شماره تلفن همراه 09395534608 در تلگرام یا به آدرس ایمیل Info.int.affairs@Fitf.ir فرستاده شود. لازم به ذکر است که اصل فیش واریزی باید نزد افرادی که ثبت نام می‌کنند بماند و بعدا به دبیرخانه تحویل داده شود.

  ظرفیت این ورک‌شاپ‌ها محدود است، و اولویت با دانشجویان و افرادی خواهد بود که زودتر ثبت نام کنند.

شماره حساب:

187-850-995-9955-1

به نام: انجمن هنرهای نمایشی ایران (بانک اقتصاد نوین)صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran


 


کلیدواژه ها:

سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرجشنواره تئاتر فجرتئاتر فجرتاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاتر فجرتاتر فجرجشنواره تاتر فجرجشنواره تیاتر فجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»