امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139610136
چهارشنبه 13 دى 1396 و ساعت 14:35:38
سایت خبری تئاتر - افت فروش نمایشهای پایتخت در ناآرامی های اخیر

.

سایت خبری تئاتر - افت فروش نمایشهای پایتخت در ناآرامی های اخیر

.

ناآرامی های اخیر در پایتخت سبب لغو برخی نمایش‌ها و کاهش فروش ۳۰ تا ۴۰ درصدی گیشه تماشاخانه‌های تهران شده است.

 

پایگاه خبری تئاتر: همانگونه که طی روزهای اخیر ۷۰ درصد فروش سینماها طبق گفته مسئولان سینمایی کاهش یافته است این امر بر وضعیت تئاترهای پایتخت و به ویژه آنها که در مرکز شهر و حوالی خیابان‌‌های ولیعصر(عج)، فردوسی و انقلاب قرار دارند، تأثیر سوء گذاشته است.

بسیاری از تماشاگران پروپاقرص تئاتر برای در امان ماندن از درگیریها، بلیت‌های خریداری‌شده خود را کنسل کرده‌اند یا برخی سالن‌ها در شب‌هایی نمایش‌ها را تعطیل کرده‌اند.

* چراغ نیمه‌خاموش تئاتر شهر

با وجود همه آشوب‌هایی که در این شب‌های اخیر رخ داده بود مجموعه تئاتر شهر در چهارراه ولیعصر تهران به استثنای یک شب، سایر شب‌ها نمایش‌هایش را به صحنه برده، منتها با افت فروش و تماشاگر مواجه شده است.

سیدمحمد جعفریان مدیر روابط عمومی تئاتر شهر درباره اتفاقات اخیر و تأثیر آن بر اجراهای این تماشاخانه می‌گوید: شب اول آشوب‌ها (یکشنبه) شوک بزرگی به ما در مجموعه وارد ش،د چرا که در مرکز این آشوب قرار داشتیم و سالن تئاتر شهر شب اول تمام نمایش‌هایش را تعطیل کرد، منتها به دلیل اینکه آب به آسیاب دشمن نریزیم، این امر را خبری نکردیم اما فقط شب اول لغو نمایش‌ها را داشتیم و بعد از آن همه اجراها به صحنه رفته است اما افت فروش را شاهد هستیم.

وی افزود: الان ۵ نمایش همزمان شب‌ها در تئاتر شهر به صحنه می‌رود، سالن اصلی دو دلقک و نصفی، فعل در چارسو، کوررنگی در قشقایی و تب سرد روی پیشانی داغ در سالن سایه و دایره گچی قفقاز در سالن سایه برقرارند اما در این شب‌ها همه این نمایش‌ها افت فروش ۲۰ تا ۳۰ درصدی از خود نشان داده است.

* مردم عادی راضی به آشوب‌ها نیستند

برخی از تماشاگران پروپاقرص نمایش‌های تئاتر شهر نیز شبانه در حال قدم زدن در اطراف این مجموعه هستند و نمایش‌های خوب را رصد می‌کنند، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس معتقد بودند مردم عادی راضی به این آشوب‌ها نمی‌شوند و آشوب‌ها بر فرهنگ و به ویژه در این منطقه بر تئاتر تأثیر می‌گذارد.

یکی از دانشجویان رشته تئاتر که برای تماشای یک نمایش به تئاتر شهر آمده بود، به خبرنگار فارس می‌گوید که با دلهره به اینجا آمده چرا که قرار بوده کار استادش را تماشا کند و نمی‌توانسته کنسل کند اما این وضعیت را اصلا دوست ندارد و مطمئنا مردم عادی از این شرایط راضی نیستند.

* افت ۳۰ تا ۴۰ نفری نمایش‌های ایرانشهر

در سالن ایرانشهر، مجموعه خانه هنرمندان تهران نیز تأثیراتی مشاهده شده است برخی خریدهای بلیت اینترنتی کنسل شده و مراجعان حضوری نیز ۲۰ تا ۴۰ نفر از هر نمایش کمتر بودند.

نمایش‌های مختلفی از جمله «صد در صد»، «نفر دوم» و «لاسارو» اکنون در ایرانشهر به صحنه می‌رود. پارسائیان مسئول فروش بلیت نمایش‌های ایرانشهر می‌گوید که لاسارو در همین شب‌های اغتشاش اجراش را آغاز کرده و به شدت افت خودش را در این شرایط نشان داده است، چرا که در هر شب ۳۰ تا ۴۰ تماشاگر از این کار کمتر شده است.

وی اضافه کرد که بسیاری از خریداران اینترنتی هم برای دیدن کار نمی‌رسیدند، چرا که خیابان‌ها شلوغ بودند.

*توقف اجرای نمایش «درای کانتی»

اما تماشاخانه پایتخت در خیابان فلسطین تهران نیز دچار مشکلاتی در این شب‌ها شد. نمایش درای کانتی که چند شبی بود در این تماشاخانه اجرایش را آغاز کرده بود، متوقف شد و هنوز مشخص نیست که اجرای مجدد این نمایش چه زمانی آغاز می‌شود.

در حال حاضر فقط نمایش «خودکار بیکار» درا ین سالن اجرا می‌رود.

*افت فروش «قدم زدن با اسب » و «زندگی در تئاتر»

یکی از تماشاخانه‌های خصوصی مرکز شهر به نام شهرزاد نیز که در خیابان نوفل لوشاتو شبانه میزبان تماشاگران زیادی است و در این شب‌ها ۹ نمایش در سالن‌هایش اجرا می‌رود، متأثر از آشوب‌ها شد.

عباس غفاری از روابط عمومی تماشاخانه شهرزاد نیز می‌گوید که در این شب‌ها کنسلی نمایش نداشتند و گروه‌های سالن همکاری کردند که هیچ نمایشی تعطیل نشود چرا که سالن خصوصی است و کارها پیش‌فروش می‌شوند طبیعتا مشکلاتی ایجاد می‌کند اما بهرحال در آمار فروش تأثیرات خود را این شب‌ها نشان داده است، خیلی‌ها با ما تماس می‌‌گیرند و از شلوغی‌ها می‌پرسند که آیا می‌توانند به آن منطقه بیایند یا خیر.

وی با اشاره به نرخ افت ۳۰درصدی فروش نمایش‌ها در این شب‌ها گفت: الان ۹ نمایش در صحنه شهرزاد است، به طور مثال خشم وهیاهوی مهرداد رایانی تا الان ۲۵ درصد افت فروش در این شب‌ها داشته و «آن سوی آینه» هم ۲۵ درصد افت داشته و شاید بیشترین صدمه به نمایش‌های «قدم زدن با اسب» و «زندگی در تئاتر» نزدیک به ۴۰ درصد افت فروش نشان می‌دهد، چرا که ساعت‌هایشان دقیقا زمان‌هایی است که مشکلاتی برای تردد مردم وجود دارد.

اما سایر سالن‌های تئاتر تهران در مراکز شهر نیز بی تأثیر از این اتفاقات نبوده‌اند از جمله تالار مولوی که در خیابان ۱۶آذر قرار دارد نیز افت فروش خود را نشان داده است و تمایل تماشاگران برای حضور در این مکان نیز کمتر شده است.


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام https://telegram.me/onlytheater تلگرامتاتر در تلگراماخبار تاتر در تلگرامتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانتئاتر جدیدتئاتر جدید در تهرانتئاتر در تهرانتئاتر تهرانتاتر تهرانتماشای تئاتر در تهرانتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriranپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»