امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139610236
شنبه 23 دى 1396 و ساعت 12:46:19
سایت خبری تئاتر - انتقاد علی سرابی از رویه بعضی گروه‌های تئاتری

.

سایت خبری تئاتر - انتقاد علی سرابی از رویه بعضی گروه‌های تئاتری

.

علی سرابی با انتقاد از رویه بعضی گروه‌های تئاتری در تخفیف دادن گفت: تماشای تئاتر هزینه خود را دارد و این زشت است که ما تماشاگر را به تماشای نمایش‌های تخفیف‌دار عادت دهیم.

 

پایگاه خبری تئاتر- ایسنا: این بازیگر و کارگردان که در حال اجرای نمایش «آن سوی آینه» در تماشاخانه شهرزاد است گفت: در همه جای دنیا کسی که تئاتر می‌بیند برای آن هزینه می‌کند، ولی در کشور ما اخیرا توجه به گیشه و درآمد آنقدر زیاد شده که سایت‌های فروش بلیت تئاتر هم به این موضوع مبتلا شده‌اند و شناخته‌شده‌ترین سایت فروش بلیت تئاتر ما به چیزی شبیه جمعه بازار تبدیل شده است.

سرابی با اشاره به اینکه هیچ گاه برای نمایش خود تخفیف‌ به شکلی که این روزها باب شده نگذاشته است، گفت: در مملکت ما اگر روزانه بخواهید غذا بخورید دست‌کم 30 هزار تومان برای آن باید هزینه کنید. ضمن اینکه بسیاری از دانشجویان هنر در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند و هزینه‌های هنگفتی برای واحدهای خود می‌پردازند. با این شرایط آیا برای یک گروه حرفه‌ای تئاتر و بازیگری که سال‌ها زحمت کشیده تا هنر خود را هر شب روی صحنه به اجرا برساند قیمت بلیت 30، 40 هزار تومانی آنقدر زیاد است که باید همان هم با تخفیف ارائه شود؟ این در حالی است که تماشای تئاتر مثل خوردن غذا، روزانه نیست و هر از گاهی برای مخاطب و علاقمندش پیش می‌آید.

این بازیگر اضافه کرد: برای تئاتر ایران زشت است که وقتی صفحه بلیت فروشی‌ نمایش‌هایش باز می‌شود با این حجم زیاد تخفیف روبرو شویم و نمی‌دانم چرا همکاران من با تماشاگر تئاتر این کار را می‌کنند تا تماشاگران تئاتر به این عادت کنند که فقط نمایش‌های تخفیف دار را ببیند. چرا تماشاگر نباید به این توجه کند که نمایشنامه‌ چیست؟ کارگردان کیست؟ یا اصلا سابقه آن گروه تئاتری چیست؟ چرا به جای توجه به آنچه مربوط به تئاتر است باید به تخفیف آن فکر کرد؟

کارگردان نمایش «خدای کشتار» ادامه داد: بزرگترین دلیل این مسئله به صاحبان تئاترها، تهیه کننده‌ها و بعد مدیریت سایت‌ها برمی‌گردد، چون آن‌ها باید برای خلق تماشاگر حرفه‌ای فعالیت کنند و این اشتباه است که ما تماشاگران خود را به جای نگاه حرفه‌ای به سمت تئاتر به سوی تخفیف و درآمد سوق می‌دهیم.

سرابی درباره اینکه در بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا که صاحب تئاتر هستند منتقدان برجسته‌ای در انتخاب تماشاگران برای دیدن تئاتر تاثیر می‌گذارند و خدمات ویژه‌ای به اعضای ثابت یک سایت یا یک گروه تئاتری ارائه می‌شود، گفت: این اتفاق درست است ولی ما شکل دیگری از آن را در ایران می‌بینیم و زمانی این اتفاق می‌تواند درست باشد که مدیر سایت فروش بلیت تحصیل‌کرده تئاتر و دارای مدارک مربوط باشد یا لااقل از یک تیم حرفه‌ای برخوردار باشد. آن وقت او می‌تواند به خودش اجازه دهد که نظرات مخاطبانش را هم منتشر کند، نه اینکه ما در سایت‌های فعلی می‌بینیم هر کسی با هر سلیقه، نظر، دانش و ادبیاتی که دارد هر آنچه را دوست دارد درباره یک نمایش می‌نویسد و متاسفانه مدیریت سایت هم آن را منتشر می‌کند.

او گفت: مدیر سایت‌های فروش بلیت تئاتر باید از این رویه در سایت‌های خودشان جلوگیری کنند چرا که زمانی امکان انتشار نظرات مخاطبان باید وجود داشته باشد که حرفی با دانش و منطق گفته شود. 

سرابی در آخر بیان کرد: این مسئله زمانی می‌تواند دردسرساز شود که افرادی با رفتاری غیراخلاقی به انتشار مطالبی دست بزنند. همانطور که من کارگردانی را می‌شناسم که فردی را اجیر کرده بود تا در همین سایت تئاتری مورد نظر مطالبی را درباره خودش و مطالب دیگری را هم علیه یک گروه نمایشی دیگر منتشر کند. البته من خودم از تبلیغاتی که برای آثارم در این سایت انجام شده راضی هستم، اما از اینکه همکارانم در عرصه تئاتر مدام روی کارهایشان تخفیف می‌گذارند انتقاد دارم و نمی‌دانم چرا اینقدر ترس از آمدن یا نیامدن تماشاگر وجود دارد. این برای تئاتر ایران ناپسند است، چون تا چند سال قبل به این شکل نبود ولی الان رواج پیدا کرده است.صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

علی سرابیتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
  • گزارش تصویری - نمایش کافه طره - کارگردان: نوشین تبریزی
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»