امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139611053
پنج‌شنبه 5 بهمن 1396 و ساعت 16:30:51
سایت خبری تئاتر - روز هشتم جشنواره تئاتر فجر چگونه می‌گذرد؟

.

سایت خبری تئاتر - روز هشتم جشنواره تئاتر فجر چگونه می‌گذرد؟

.

امروز پنجشنبه پنجم بهمن‌ماه، هشتمین روز جشنواره سی‌و‌ششم بین‌المللی تئاتر فجر است.


پایگاه خبری تئاتر: سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در روز هشتم خود میزبان اجراهای مختلف تئاتری است.


نمایش‌های صحنه‌ای

سالن اصلی تئاتر شهر و تالار وحدت، در حال آماده‌سازی دکور نمایش‌ موزیکال «پیانیستولوژی» از مشهد و «ملانکولی» از فرانسه هستند. اجرای این دو نمایش از فردا آغاز می‌شود.

«شرتولوژی» از فرانسه اثری از ژروم بل، کارگردان مشهور فرانسوی در تالار سایه از ساعت ۱۶ پس از انجام دو اجرابه کار خود در جشنواره پایان می دهد.

«آکواریوم » سیامک احصایی که پیش از آغاز جشنواره با استقبال مخاطبان مواجه شد ساعت 18 در تالار چهارسو اجرا می‌شود.

نمایش «سربسته از تهران» کاری از مجتبی کریمی ساعت 16:30 در تالار قشقایی به صحنه می‌رود.
"سفر به یک فلات چین‌خورده" کاری از گوستاوو سیریاکو از برزیل اجرای خود را از ساعت ۱۵ در پلاتو اجرا آغاز می‌کند.

 «فهرست مردگان» با دومین اجرای خود در ساعت 17 در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به کار خود در جشنواره پایان می‌دهد.

«شنا در آتش» به کارگردانی رضا صابری از مشهد نیز ساعت 18 در سالن سمندریان این تماشاخانه اجرا می‌شود.

«زیرزمین» نوشته آرش عباسی به کارگردانی بیژن مرادی از کرمانشاه ساعت ۱۶ در تالار مولوی و "کاش می‌شد منم بیام" نوشته کامران شهلایی و به کارگردانی محسن اردشیر از آمل ساعت ۱۶:۳۰ در تالار هنر اجرا می‌شوند.

«دی و بهمن شصت هزار و پنج» به کارگردانی سیاوش عالی پور از اهواز ساعت ۱۷:۳۰ در سالن انتظامی خانه هنرمندان و «سون‌سی» اثر مجتبی راوش از کازرون ساعت۱۷ در تالار حافظ میزبان مخاطبان هستند.

تمرین-اجرا

"بهارشکنی" تمرین اجرای فریبرز کریمی ساعت ۱۱ و ۱۵ به مدت ۵۰ دقیقه در تئاتر آفتاب اجرا می‌شود.


بعلاوه فجر

نمایش "من در پوست شیر هم نمی‌گنجم" بدلیل عدم توافق گروه و سالن ارغنون لغو شد. دیگر نمایش‌های بخش بعلاوه فجر، طبق برنامه اعلام‌شده اجرا می‌شوند.

بخش خارج از صحنه

نمایش "سایبان آرامش ما، مائیم" که در حوزه کاربردی بخش خارج از صحنه حضور دارد با اجرای ساعت ۱۲:۳۰ در ایوان انتظار مترو میدان ولیعصر کار خود را آغاز می‌کند و در ساعت ۱۹ نیز در محوطه تئاتر شهر اجرا می‌شود. این نمایش درباره کودکان کار است.

نمایش "مرغان اینروزی" کاری از هادی کمالی‌مقدم، که از دیروز اجرای خود را آغاز کرده است، ساعت ۱۵ در محوطه تالار وحدت مجددا اجرا می‌شود.

"آن ریسمان گسسته" به کارگردانی نسیم ریاضی از امروز ساعت ۲۱ اجرای خود را در بنیان شارک آغاز می‌کند.

نمایش «مرگ» به نویسندگی و کارگردانی عرفان شیرنگی، ساعت 17 در محوطه دانشگاه تربیت مدرس، اجرا می‌شود.

«مناظر مجرم» به کارگردانی دریس ورهوفن،  از ساعت 14 تا 22 میزبان تماشاگران خود در گالری ایرانشهر است.

نمایش «نرگس» کاری از حسین توازنی‌زاده هم امروز ساعت ۱۴ و ۱۶ در خانه‌ای قدیمی به آدرس خیابان انقلاب، بین تقاطع حافظ و میدان فردوسی، روبه‌روی دانشگاه جامع علمی کاربردی، پلاک 872 دومین روز جشنواره‌ای خود را می‌گذراند.

 «نمایش گردهمایی والدین» به کارگردانی میخاییل چارکویامی از گرجستان که دو روز گذشته با استقبال مخاطبان روبرو شد در عمارت روبرو ساعت 20:30 اجرا می‌شود.

محوطه خانه هنرمندان از ساعت ۱۶ با نمایش‌های "گیلدخت" اثر آرزو علی‌پور از لاهیجان و "صادره از اروند«خین» کاری از آبادان به نویسندگی و کارگردانی فرامرز غلامیان و هیام احمدی میزبان مخاطبان علاقه‌مند به نمایش‌های خارج از صحنه است. "مخاطب خاص" کاری از مریم نیک‌آئین از یزد، "جاده قیدار" کاری از شهریار بهاری و علی رضاپور از سنندج و "موسیای آسیایی" به کارگردانی حامد مهریزی‌زاده از یزد به ترتیب در محوطه تئاتر شهر  از ساعت ۱۶:۳۰ اجرا می‌شوند. "مخاطب خاص" پیش از اجرای محوطه تئاترشهر، در باغ کتاب ساعت ۱۱ نیز اجرا می‌رود.

عمارت روبرو نیز ساعت ۱۴ میزبان مخاطبان نمایش "دیدنی یا هرطور شما دوست دارید" است.

بخش فرااجرایی

چهارمین پنل بخش بین‌الملل جشنواره توسط هنرمند سرشناس ایتالیایی، جیورجیو باربریو کورستی، با موضوع "تئاتر معاصر ایتالیا" امروز ساعت ۱۵ تا ۱۸ در سالن شهناز خانه هنرمندان برگزار می‌شود. علی شمس، نویسنده و کارگردان مستعد ایرانی، با کورستی در این پنل به گفتگو می‌نشیند.

لازم به ذکر است حضور در این جلسه برای علاقمندان آزاد و رایگان است.

کارگاه "تمرینات غیرممکن" نیز از امروز ساعت ۱۰ صبح در پلاتو ۲ تئاتر شهر آغاز می‌شود. کارولینا مندونکا، هنرمند برزیلی این کارگاه را برگزار می‌کند. کارگاه "تمرینات غیرممکن" به مدت سه روز از ۱۰ صبح تا ۲ بعدازظهر در جریان است.

همچنین کارگاه "شجاعت" توسط هنرمند پرتغالی، آنتونیو پدرو لوپز، از امروز ساعت ۱۵ در پلاتو ۲ تئاترشهر شروع شده و تا ساعت ۱۹ ادامه می‌یابد. این کارگاه نیز طی سه روز برگزار می‌شود.
 علاقمندان به شرکت در این کارگاه ها می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام با شماره 09127166322 تماس بگیرند.

یادآوری

دو نمایش آف‌استیج "منزل به منزل" از فرانسه در باغ کتاب و "ریموت تهران" محصول کمپانی ریمینی پروتکل در پارک شفق که در روزهای اول جشنواره با استقبال مخاطبان روبرو شده‌اند، روز هشتم جشنواره را هم آغاز می‌کنند.

اپرای عروسکی خیام نیز، اثری از بهروز غریب پور، همچون روزهای گذشته ساعت ۱۹ در تالار فردوسی میزبان علاقمندان است.

 کانال پایگاه خبری تئاتر:  https://t.me/onlytheater

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر: https://www.instagram.com/theater.theater


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرجشنواره تئاتر فجرتئاتر فجرتاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاتر فجرتاتر فجرجشنواره تاتر فجرجشنواره تیاتر فجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi