امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139611054
پنج‌شنبه 5 بهمن 1396 و ساعت 16:33:15
سایت خبری تئاتر - آنچه در روز هفتم جشنواره تئاتر فجر گذشت / از حضور وزیر بهداشت در تئاتر شهر تا عبور از خط باریک قرمز

.

سایت خبری تئاتر - آنچه در روز هفتم جشنواره تئاتر فجر گذشت / از حضور وزیر بهداشت در تئاتر شهر تا عبور از خط باریک قرمز

.

حضور وزیر بهداشت در تئاتر شهر، گفت‌وگوی موافقان و مخالفان نمایش شرتولوژی، نوع خاص روایت مشهدی‌ها در تئاتر و اجرای موفق نمایش‌«خط باریک قرمز» که بالاخره محقق شد، مهمترین اتفاقاتی بود که در روز هفتم برگزاری جشنواره تئاتر فجر به وقوع پیوست.


پایگاه خبری تئاتر: چهارشنبه 4 بهمن ماه هفتمین روز از برگزاری جشنواره بود که در آن برخی از نمایشها فراتر از انتظار ظاهر شدند و مردم در نقاط مختلف آنها را مورد حمایت خود قرار دادند.

از گفت و گو پیرامون شرتولوژی تا اجرای خاص مشهدی ها

هفتمین روز از جشنواره تئاتر فجر با نمایش‌«شرتولوژی» به کارگردانی ژروم بل در مجموعه تئاتر شهر آغاز شد. این اثر به سبب نام کارگردان خود مورد استقبال بسیاری قرار گرفت، اما با تمام شدن اجرای اول آن که ساعت 16 آغاز شده بود، بسیاری از خبرنگاران و منتقدانی که در سالن به تماشا این اثر نشسته بودند، به اتاق روابط عمومی تئاتر شهر آمدند و از همان لحظه واکنشها نسبت به این اثر آغاز شد. تعدادی موافق این اجرا بودند و فرم آن را سبک خاص بکتی معرفی می کردند و در طرف مقابل عده ای آن را نپسندیده و نسبت به آن انتقادهای زیادی وارد کردند.

شرتولوژی در سال 1997 در لیسبون شکل گرفت. این نمایش تا کنون در فستیوال‌های متعددی چون ادینبورگ حضور داشته است و موضوع آن در مورد ساختارها در گذر زمان و تصاویر در فضاست که از طریق استقرار انسان‌ها و تی‌شرت‌‌ها در ترکیب و چینش کنار یکدیگر و لباس پوشیدن و پدیدار شدن در مقابل انظار مخاطب بیان می‌شود. این کار گفت‌وگوی تکه تکه‌ای است از شعارهایی که روی تی‌شرت‌هایی که در همسایگی هم به سر می‌برند نوشته شده است.

نمایش‌«شرتولوژی» همانند روز گذشته در ساعت های 16 و 18:30 پنجشنبه 5 بهمن ماه نیز در سالن سایه اجرا میشود.

همچنین ساعت 18 همین روز نمایش «نسخه آزمایشی» به کارگردانی علی حاتمی نژاد از مشهد در سالن چهارسو به اجرا پرداخت. این نمایش فضای آخرالزمانی را به گونهای خاص روایت میکرد و همین موضوع غافلگیری تماشاگران بسیاری را به همراه داشت. این نمایش در دو سانس اجرایی خود در ساعت های 18 و 20:30 مورد استقبال خوبی از سوی مخاطبان قرار گرفت و یکی از نمایش های موفق روز گذشته بود.

نمایش «شلتر» میزبان وزیر بهداشت شد

یکی از اتفاقات مهمی که در روز گذشته به وقوع پیوست. آمدن وزیر بهداشت برای تماشای نمایش «شلتر» در ساعت 19 بود. نمایش «شلتر» به نویسندگی ساناز بیان و با کارگردانی امین میری تولید شده و در آن داستان تعدادی از زنان بی پناه و کارتن خواب روایت می شود که در یک شلتر گرد هم جمع شده اند. «شلتر» یکی از آثار موفق سال گذشته است که در زمان اجرای خود با استقبال بسیاری از مخاطبان همراه بود و در اجرای جشنواره ای نیز توانست رضایت بسیاری از تئاتر دوستان جلب کند.

وزیر بهداشت پس از دیدن نمایش «شلتر» طی سخنانی از ایجاد انگیزهای گفت که بعد از دیدن این اثر در او ایجاد شده است و میخواهد هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را برای تاسیس یک مرکز شبانه روزی که به این افراد اختصاص داشته باشد را فراهم کند. نمایش «شلتر» در ساعت های 16:30 و 19 برای مخاطبان در سالن قشقایی به اجرا گذاشته شد و با توجه به بودن در بخش مسابقه ایران ب و میزان رضایت مخاطبان از آن یکی از شانسهای اصلی کسب جایزه به شمار میآید.

عبور بچه های کانون اصلاح و تربیت از خط باریک قرمز

نمایش «خط باریک قرمز» به کارگردانی توماج دانش بهزادی و با تهیه کنندگی فرزاد خوشدست یکی از آثار حوزه کاربردی بخش خارج از صحنه جشنواره سی و ششم تئاتر فجر است که بالاخره و پس از تغییر زمان اجرا روز گذشته در داربست محسن به اجرا گذاشته شد. این نمایش با حضور جمعی از زندانیان کانون اصلاح و تربیت شهر زیبا آماده اجرا شده و درباره زندگی شخصی هر کدام از بازیگران آن است.

«خط باریک قرمز» روز گذشته در ساعت های 16 و 18 به صحنه رفت و در هر دو اجرا با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه شد. یکی از نکات جذاب و قابل تامل در این نمایش بازیگرانی بودند که با ماسک به اجرا می پرداختند. این وضعیت به گونه ای طراحی شده بود که چهره واقعی هیچ یک از آنها مشخص نباشد. علاوه بر این موضوع در قسمتی از اجرا بازیگران با تماشاگران ارتباط برقرار کرده و درباره اجرا با آنها به صحبت می پرداختند. در کنار این عوامل روز گذشته تعدادی از چهره های معروف ایرانی همچون مجتبی جباری و حبیب رضایی نیز در کنار مردم به تماشای این اثر نشستند.

سی و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر از بیست و هشتم دی لغایت نه بهمن ماه به دبیری فرهاد مهندس پور در هفت بخش تخصصی شهر تهران و برخی از مراکز استان ها برگزار میشود. کانال پایگاه خبری تئاتر:  https://t.me/onlytheater

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر: https://www.instagram.com/theater.theater


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرجشنواره تئاتر فجرتئاتر فجرتاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاتر فجرتاتر فجرجشنواره تاتر فجرجشنواره تیاتر فجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi