امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139611061
جمعه 6 بهمن 1396 و ساعت 15:36:30
سایت خبری تئاتر - روز نهم جشنواره تئاتر فجر چگونه می‌گذرد؟‎

.

سایت خبری تئاتر - روز نهم جشنواره تئاتر فجر چگونه می‌گذرد؟‎

.

امروز جمعه ششم بهمن‌ماه، نهمین روز جشنواره سی‌و‌ششم بین‌المللی تئاتر فجر، است. در این روز نمایش‌های متفاوت و جدیدی در بخش‌های صحنه‌ای و خارج از صحنه اجرا می‌شوند.


پایگاه خبری تئاتر: سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در روز هشتم خود میزبان اجراهای مختلف تئاتری است.

نمایش‌های صحنه‌ای
سالن اصلی تئاتر شهر و تالار وحدت، بعد از دو روز آماده اجرای نمایش‌‌های  «پیانیستولوژی» از مشهد کاری از محمدحسن نیازی در ساعت 19 و «ملانکولی» از فرانسه به کارگردانی فیلیپ کن ساعت 21 هستند.
آرش دادگر با نمایش «اسب» ساعت 18 و 21 در کارگاه دکور تالار وحدت به جشنواره سی‌و‌ششم تئاتر فجر می‌آید.
«شگ» کاری از کشور سوئیس به کارگردانی لوسی ایندنز ساعت 18 و 20:30 در تالار چهارسو اولین روز اجرای خود را در جشنواره دارد.
«یک بعلاوه دو» کاری از امیربهاور اکبرپور از شهرکرد نیز ساعت 16 و 18:30 در تالار سایه روی صحنه می‌رود.
«دوستت دارم ترکیه» به کارگردانی یلدا بسکین به مدت 95 دقیقه در دو سانس 16:30 و 19 نخستین روز اجرای خود را در جشنواره تئاتر فجر می‌گذراند.

"سفر به یک فلات چین‌خورده" کاری از گوستاوو سیریاکو از برزیل دومین روز اجرای خود را از ساعت ۱۵ در پلاتو اجرا آغاز می‌کند.
«آناکارنینا» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی که در اجرای عمومی خود با استقبال مخاطبان روبرو شد، در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر ساعت 17 و 20 اجرا می‌شود.
«کوکوی کبوتران حرم» نوشته علیرضا نادری و به کارگردانی افسانه ماهیان هم که چندی پیش اجرای عمومی موفقی را پشت سر گذاشت ساعت 18 و 21 در سالن سمندریان این تماشاخانه اجرا می‌شود.
«ابوبکر محمدی/ فاطمه محمدی» به کارگردانی جلال تَجَنگی در تماشاخانه سنگلج ساعت 16 و 19 اجرا می‌رود.
«و/یا/پرو/مته» ساعت ۱۶ و 18 در تالار مولوی و «آیین دایره‌زدایی از یک در گچ‌مانده قفقازی» کاری از تویسرکان به کارگردانی سجاد طهماسبی ساعت ۱۶:۳۰ و 19:30 در تالار هنر اجرا می‌شوند.
«آیفون» به کارگردانی سعید بادینی از زاهدان در سالن انتظامی خانه هنرمندان و «زری سلطان» اثر جعفر دل دل از یزد در تالار حافظ میزبان مخاطبان هستند.


تمرین-اجرا
فاطمه معتمد آريا امروز در تئاتر آفتاب به تماشای کار سامان ارسطو با عنوان «همان باش، که نیستی» می‌نشیند. این اجرا ساعت ۱۱ و ۱۵ به مدت ۵۰ دقیقه برگزار می‌شود. این نمایش  پیش از این در سال 95  با 35 اجرای موفق به روی صحنه رفته و در آغاز سال جاری به دعوت «توماس اوستر مایر» و کمپانی تاتر «شابونه» در جشنواره فایند2017 حضور یافت. انستیتو گوته آلمان به عنوان تهیه کننده این اثر، عنوان «مدرنیته ی ایرانی» را برای تنها نماینده تئاتر آسیا در برلین برگزید. «همان باش ؛ که نیستی» در فروردین ماه امسال در شهر پاریس کشور فرانسه نیز به روی صحنه کمپانی تئاتر «لا-نف» رفت.

بخش خارج از صحنه
نمایش «اِن اِی» که در حوزه کاربردی بخش خارج از صحنه حضور دارد با اجرای ساعت ۱۲:۳۰ در ایوان انتظار مترو میدان ولیعصر کار خود را در جشنواره آغاز می کند. نمایش «سایبان آرامش ما، مائیم» نیز که در همین حوزه است آخرین اجرای خود را در جشنواره  ساعت 11 در باغ کتاب دارد. این نمایش درباره کودکان کار است.
«آنکه گفت آری، آنکه گفت نه» نوشته برتولت برشت به کارگردانی هاجر عتیقی که در حوزه کاربردی بخش آف‌استیج حضور دارد نیز از امروز اجرای خود را در پلتفرم دیگر واقع در مفتح جنوبی، خیابان ورزنده، نبش ملک‌الشعرای بهار، شماره 30، آغاز می‌کند. این نمایش در خصوص بیماران اعصاب و روان است که در دو سانس 15 و 17 اجرا می‌شود.

«هجوم به تفسیر» کاری از نسیم اجمدپور نیز با اجرای عوامل فیلم «هجوم» شهرام مکری در تالار مشاهیر تئاترشهر در ساعت 16 و 18 اجرا می‌شود. این کار در قالب لکچر- پرفورمنس است و  در آن شهرام مکری«نويسنده و کارگردان فیلم هجوم»٫ امیر اثباتی«مدیر هنری و طراح صحنه و لباس»٫ علیرضا برازنده«مدیر فیلمبرداری» و بابک کریمی« بازیگر»  درباره پروسه اجرای ایده‌های خود دراین فیلم صحبت می‌کنند.

نمایش "مرغان اینروزی" کاری از هادی کمالی‌مقدم، آخرین اجرای خود را ساعت ۱۵ در محوطه تالار وحدت دارد.
"آن ریسمان گسسته" به کارگردانی نسیم ریاضی دومین اجرای خود را ساعت ۲۱  در بنیان شارک دارد.
عرفان شیرنگی نیز سومین اجرای  «مرگ» را ساعت 17 در محوطه دانشگاه تربیت مدرس، برگزار می‌کند.
محوطه تئاترشهر از ساعت ۱۶:۳۰ با نمایش‌های "تر، خشک، تفکیک" کاری از شیدا خانزاده از رشت، "بوکس" محمود فلاحی از مشهد، "چای تلخ‌پهلو" از یزد به کارگردانی حامد مهریزی‌زاد و ستار وزیری یزدی و "کتو" کاری از آندریا نوشاد میزبان مخاطبان است. محوطه خانه هنرمندان هم با نمایش "خاطب خاص" کاری از مریم نیک‌آئین از یزد و "جاده قیدار" کاری از شهریار بهاری و علی رضاپور از سنندج میزبان روز نهم جشنواره است. عمارت روبرو نیز مانند برنامه روز گذشته‌اش میزبان نمایش‌های "نادیدنی یا هرطور شما دوست دارید" ساعت ۱۶ و "گردهمایی والدین" از گرجستان ساعت ۲۰:۳۰ است.

بخش فرااجرایی
پنجمین پنل بخش بین‌الملل جشنواره توسط هنرمند سوئیسی، بریجت هلبلینگ به همراه با قطب‌الدین صادقی و فارس باقری با موضوع «مهاجرت هنرمندان تئاتر: تصمیم یا ضرورت؟» از ساعت 16 تا 19 در سالن امیرخانی خانه هنرمندان برگزار می‌شود.
دریس ورهوفن، کارگردان هلندی نیز که امروز به اجرای نمایش «مناظر مجرم» در جشنواره پایان می‌دهد، ساعت 20:30 در گالری ایرانشهر واقع در خیابان عضدی، کوچه سپند، ششمین و آخرین پنل بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره را برگزار می‌کند. موضوع این پنل تماشاگران تئاتر با عنوان «شاهد زیر ذره‌بین» است. «مناظر مجرم» در آخرین روز اجرای خود از ساعت 14 میزبان مخاطبان است.
حضور در این پنل‌ها برای علاقمندان آزاد و رایگان است.

کارگاه "تمرینات غیرممکن" نیز امروز از ساعت ۱۰ صبح تا 2 بعد از ظهر در پلاتو ۲ تئاتر شهر دومین جلسه خود را برگزار می‌کند. کارولینا مندونکا، هنرمند برزیلی این کارگاه را برگزار می‌کند.
همچنین دومین جلسه کارگاه "شجاعت" توسط هنرمند پرتغالی، آنتونیو پدرو لوپز، از امروز ساعت ۳ شروع شده و تا ساعت ۷ بعدازظهر در پلاتو ۲ تئاتر شهر ادامه می‌یابد.

یادآوری
دو نمایش آف‌استیج "منزل به منزل" از فرانسه در باغ کتاب و "ریموت تهران" محصول کمپانی ریمینی پروتکل در پارک شفق که در روزهای اول جشنواره با استقبال مخاطبان روبرو شده‌اند، روز نهم جشنواره را هم آغاز می‌کنند.
اپرای عروسکی خیام نیز، اثری از بهروز غریب پور، همچون روزهای گذشته ساعت ۱۹ در تالار فردوسی میزبان علاقمندان است.


 کانال پایگاه خبری تئاتر:  https://t.me/onlytheater

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر: https://www.instagram.com/theater.theater


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran


کلیدواژه ها:

سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرجشنواره تئاتر فجرتئاتر فجرتاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاتر فجرتاتر فجرجشنواره تاتر فجرجشنواره تیاتر فجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi