امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139611062
جمعه 6 بهمن 1396 و ساعت 15:38:47
سایت خبری تئاتر - آنچه در روز هشتم جشنواره تئاتر فجر گذشت

.

سایت خبری تئاتر - آنچه در روز هشتم جشنواره تئاتر فجر گذشت

.

میزبانی آکواریوم از مهمانان ویژه، اجرای دو نمایشی که سبب غافلگیری مخاطبان شد و ادامه دار بودن استقبال از فهرست ثروتی مهمترین اتفاقاتی بود که در روز هشتم برگزاری جشنواره تئاتر فجر به وقوع پیوست.
پایگاه خبری تئاتر: پنجشنبه 5 بهمن ماه هشتمین روز از برگزاری جشنواره در حالی به پایان رسید که آمدن محمود واعظی رئیس دفتر ریاست جمهور و پروین داداندیش مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ بر دیگر اخبار سایه انداخت.

دو نمایشی که مخاطبان را غافلگیر کرد
هشتمین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر در حالی آغاز شد که بسیاری از تئاتر دوستان با توجه به شهرت برزیل در فوتبال قصد ارزیابی تئاتر این کشور را داشتند. به همین دلیل اجرای نمایش «سفر به یک فلات چین خورده» در ساعت های 15 و 17:30 با استقبال بسیار زیادی همراه بود. اما با توجه به فرمت تازه این نمایش در اجرا و آشنا نبودن مخاطبان با آن «سفر به یک فلات چین خورده» آنچنان که انتظار می‌ رفت مورد رضایت مخاطبان قرار نگرفت.
این نمایش تحت تأثیر تحقیقات و پژوهش‌های راشل کارلسون،‌ روزنامه نگار درباره اثرات مرگبار یک آفت‌کش در یک مکان پرورش پرندگان است. سفر به یک فلات چین‌خورده مخاطبش را به سفری در نقشه جهان دعوت می‌کند. نقشه‌ای که روی زمین تماشاخانه شبیه‌سازی شده است و مخاطب می‌تواند از یک پرسپکتیو هوایی، هولناک‌ترین فاجعه محیط‌زیستی را که بشر در 100 سال اخیر رقم زده است مشاهده کند.
«سفر به یک فلات چین خورده» در روز نهم جشنواره نیز طی ساعت های 15 و 17:30 میزبان مخاطبان در پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر است.

نمایش «سربسته از تهران» به کارگردانی مجتبی کریمی دیگر اثری بود که در این روز طی ساعت های 16:30 و 19 در سالن قشقایی به صحنه رفت. بر خلاف انتظار اجرای این اثر با استقبال کم نظیری از سوی مخاطبان همراه شد و پس از اجرا بسیاری از مخاطبان با رضایت سالن اجرا را ترک کردند. با توجه به موفقیت این نمایش در جلب رضایت مخاطبان «سربسته از تهران» را می توان یکی از موفق‌ترین اجرا های روز گذشته معرفی کرد.

میزبان آکواریوم از مهمانان ویژه
یکی دیگر از آثاری که در این روز به صحنه رفت، نمایش «آکواریوم» به کارگردانی سیامک احصایی بود. این نمایش که به تازگی اجرای عموم خود را به پایان رسانده است، روز گذشته در ساعت های 18 و 20:30 به صحنه رفت و در هر دو اجرای خود با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان همراه شد.
نمایش «آکواریوم» در اجرای دوم خود میزبان مهمانانی ویژه ای همچون محمود واعظی رئیس دفتر ریاست جمهور و پروین داداندیش مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ بود.
محمود واعظی پس از اجرای این اثر درباره بودجه فرهنگ و هنر که بسیار اندک است و در بخش‌هایی مثل تئاتر به طور کامل تخصیص نمی‌یابد تا مکان‌هایی مثل تئاتر شهر یا اداره تئاتر وضعیت بهتری پیدا کنند، گفت: بحث بودجه فقط در حوزه تئاتر محدودیت ندارد بلکه بقیه دستگاه‌ها هم با محدودیت مواجه هستند و بودجه‌شان به طور کامل تخصیص نمی‌یابد. با این حال نکته دیگری که اهمیت بسیاری دارد، مهندسی کردن همین مقدار بودجه است، که باید در جای درست مصرف شود.
همچنین پروین داداندیش مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ نیز پس از اجرای این اثر درباره اینکه آیا مسئولان در ایامی غیر از جشنواره تئاتر فجر هم به دیدن نمایش های روی صحنه خواهند نشست، گفت: معتقدم دیدن آثار روی صحنه وظیفه ما در وزارتخانه است و باید مسئولان محترم را مجاب کنیم که به دیدن نمایش‌های روی صحنه بنشینند. نکته دیگر هم این است که برخی در فضای مجازی به مسئولان و وزرا خرده می‌گیرند که آنها حتما بیکار هستند که به دیدن تئاتر می‌آیند اما مساله این است که باید مسئولان ما به دیدن نمایش‌ها، فیلم ها و کنسرت‌های موسیقی بنشینند و شور و علاقه مخاطبان را ببینند تا به درک درستی از نیازهای هنرمندان و مردم برسند و از آنها حمایت کنند.

استقبال از فهرست ثروتی همچنان ادامه دارد
هشتمین روز جشنواره در تماشاخانه ایرانشهر در حالی سپری شد که طرفداران نمایش «فهرست مردگان» به کارگردانی رضا ثروتی یکی از پرشورترین روزهای تماشاخانه ایرانشهر را رقم زدند. به گفته رضا ثروتی این نمایش یک اثر تجربی است که در حدود سه ساعت ماجرای رهبر ارکستری را روایت می کند که می‌خواهد برای مردگان یک قطعه موسیقی بسازد.
«فهرست مردگان» که در این روز دومین اجرای جشنواره‌ای خود را سپری می‌کرد، پیش ازین دوبار به اجرای عموم گذاشته شده و هربار با استقبال بسیاری از مردم همراه بوده است. این نمایش در بخش مسابقه بین‌الملل حضور دارد و یکی از شانس‌های اصلی کسب جایزه به شمار می‌آید.

سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از بیست و هشتم دی لغایت نه بهمن ماه به دبیری فرهاد مهندس‌پور در هفت بخش تخصصی شهر تهران و برخی از مراکز استان ها برگزار می‌شود.
 کانال پایگاه خبری تئاتر:  https://t.me/onlytheater

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر: https://www.instagram.com/theater.theater


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran


 


کلیدواژه ها:

سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرجشنواره تئاتر فجرتئاتر فجرتاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاتر فجرتاتر فجرجشنواره تاتر فجرجشنواره تیاتر فجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi