امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139611085
يكشنبه 8 بهمن 1396 و ساعت 14:47:48
سایت خبری تئاتر - آنچه در روز دهم جشنواره تئاتر فجر گذشت / وزیر فرهنگ به تماشای نمایش «اپرای عروسکی خیام» نشست

.

سایت خبری تئاتر - آنچه در روز دهم جشنواره تئاتر فجر گذشت / وزیر فرهنگ به تماشای نمایش «اپرای عروسکی خیام» نشست

.

استقبال از نمایش های ایرانشهر، حضور دوباره وزیر فرهنگ در جشنواره و اجرای موفق نمایش «برای کلاه آهنی ها» مهمترین اتفاقاتی بود که در روز دهم برگزاری جشنواره تئاتر فجر به وقوع پیوست.پایگاه خبری تئاتر: شنبه 7 بهمن ماه دهمین روز از برگزاری جشنواره در حالی به پایان رسید که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دومین بار در این رویداد هنری حضور پیدا کرد.


غریب پور میزبان وزیر فرهنگ شد
در دهمین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بار دوم در جشنواره حضور یافت و این بار به دیدن «اپرای عروسکی خیام» به کارگردانی بهروز غریب پور نشست که در تالار فردوسی به صحنه می رفت.
این نمایش مطابق معمول با استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان همراه شد و در آخرین اجرای جشنواره ای خود، روز موفقی را سپری کرد.

اجرای موفق نمایش «برای کلاه آهنی ها»
سالن سایه مجموعه تئاتر شهر برخلاف انتظار در روز گذشته یکی از پرشور ترین روزهای خود را سپری کرد. در این روز نمایش «برای کلاه آهنی ها» به کارگردانی پژمان عبدی طی ساعت های 16 و 18:30 به صحنه رفت و در هر دو اجرا با استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان همراه بود. با توجه به میزان رضایت مخاطبان از این نمایش؛ آن را می توان یکی از شانس های اصلی کسب جایزه در بخش مسابقه ایران ب معرفی کرد.
همسر و فرزند وزیر ارشاد نیز جز مخاطبانی بودند که شب گذشته به تماشای این اثر نشستند.

استقبال از نمایش های ایرانشهر
این سالن در روز گذشته با دو نمایش از حسن معجونی و آتیلا پسیانی میزبان مخاطبان بود که هر دو این نمایش ها با استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان همراه شدند.
نمایش «صد سال تنهایی» به کارگردانی آتیلا پسیانی در ساعت های 18 و 21 به صحنه رفت و به نقل از خبرگزاری مهر آنچنان که باید انتظارات را برآورده نکرد. این نمایش اقتباسی از رمان مشهور گابریل گارسیا مارکز به قلم محمد چرمشیر است و قرار است فروردین ماه ۹۷ در سالن سمندریان به صحنه برود.
یکی از مهمانان ویژه این اثر فخرالدین انوار از مسئولان اسبق وزارت ارشاد بود که شب گذشته به تماشای آن نشست.

نمایش «خرس و خواستگاری» به کارگردانی حسن معجونی دیگر اثری بود که روز گذشته در ساعت های 17 و 20 میزبان مخاطبان انبوه خود شد. به نقل از خبرگزاری مهر این اثر براساس ۲ داستان کوتاه آنتوان چخوف به زبان گیلکی و با ۲ بالانویس فارسی و انگلیسی اجرا می شد و در طول اجرا بازخوردهای خوبی از مخاطبان دریافت کرد. نمایش «خرس و خواستگاری» پیش ازین در شهر رشت به صحنه رفته و همچنین قرار است در تهران نیز اجرای عمومی شود.

فرانسوی ها انتظارات را برآورده نکردند
نمایش «ملانکولی» به کارگردانی فیلیپ کن دیگر اثری بود که روز گذشته در تالار وحدت به صحنه می رفت. این نمایش با توجه به آنکه از کشور فرانسه در جشنواره شرکت کرده بود، با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان همراه شد، اما در جلب نظر تئاتر دوستان ناکام بود و نتوانست رضایت آنها را به خود جلب کند.
در این اثر گروهی از هنرمندان موسیقی هارد‌راک در یک ماشین سیتروئن AX متوقف می شوند و در میانه یک چشم‌انداز برقی چیپس سیب‌زمینی می‌خورند... . فیلیپ کن در این اثر با اصول بازی دومینو پیش می‌رود؛ آخرین صحنه از شو، صحنه اول بعدی را به نمایش می‌گذارد و زمینه وسیعی را برای افکار فراهم می‌کند. این نمایش در سال 2008 ساخته شده و اجراهای متعددی را پشت سر گذاشته است.
نمایش «ملانکولی» ساعت 21 روز پایانی جشنواره نیز برای مخاطبان در تالار وحدت به اجرا گذاشته می شود.

سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از بیست و هشتم دی لغایت نه بهمن ماه به دبیری فرهاد مهندس پور در هفت بخش تخصصی شهر تهران و برخی از مراکز استان ها برگزار می شود.

 کانال پایگاه خبری تئاتر:  https://t.me/onlytheater

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر: https://www.instagram.com/theater.theater


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرجشنواره تئاتر فجرتئاتر فجرتاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاتر فجرتاتر فجرجشنواره تاتر فجرجشنواره تیاتر فجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi