امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139611098
دوشنبه 9 بهمن 1396 و ساعت 14:17:33
سایت خبری تئاتر - آنچه در روز پایانی جشنواره تئاتر فجر گذشت

.

سایت خبری تئاتر - آنچه در روز پایانی جشنواره تئاتر فجر گذشت

.

اجرای موفق نمایش «صد درصد»، ادامه استقبال مردم از نمایش های تئاترشهر و برفی که نمایش های خیابانی را تعطیل کرد، مهمترین اتفاقاتی بود که در روز پایانی برگزاری جشنواره تئاتر فجر به وقوع پیوست.
پایگاه خبری تئاتر: یکشنبه 8 بهمن ماه یازدهمین روز از برگزاری جشنواره در حالی به پایان رسید که برف باعث تعطیل شدن نمایش های خیابانی شد و استقبال از نمایش های صحنه ای به اوج خود رسید.

استقبال در دقیقه 90 به اوج خود رسید

در آخرین روز از برگزاری جشنواره تئاتر فجر، تئاتر شهر روز برفی را سپری می کرد و به همین دلیل مردمی که به تماشای نمایش های خیابانی آمده بودند، با تعطیلی این آثار مواجه شدند و برف بازی با همیدگر را جایگزین تماشای نمایش های خیابانی کردند.

همچنین در این روز نمایش «هفت روز از تیر شصت» به کارگردانی کامران شهلایی و محمد لارتی در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۸:۳۰ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت. این نمایش در اجرای اول خود میزبان سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در اجرای دوم میزبان خانواده شهید جواد سرافراز بود.

نمایش«هفت روز از تیر شصت» که سال گذشته در سالن سایه اجرای عمومی خود را سپری کرده بود؛ بر اساس حادثه هفتم تیر ۱۳۶۰ تولید شده و به عنوان یک تئاتر مستند براساس اتفاقات واقعی و گفتگو با بازماندگان این واقعه و خانواده شهدا شکل گرفته است.

نمایش «خسیس» به کارگردانی مریم کاظمی دیگر اثری بود که در روز آخر جشنواره در ساعت های 15:30 و 18:30 میزبان مخاطبان شد. استقبال از این اثر نمایشی بسیار خوب بود و به نقل از خبرگزاری مهر یکی از ویژگی های بارز آن بازی حسین محب اهری در نقش هارپاگون بود که با وجود بیماری و طی کردن مراحل درمان بسیار با انرژی و مسلط این نقش را ایفا می کرد.

همچنین شب گذشته نمایش «افسانه ببر» به کارگردانی صدرالدین زاهد نیز در ساعت 20:30 برای تئاتر دوستان در سالن چهارسو به صحنه رفت و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد. این نمایش تک نفره که اثری درباره رابطه انسان و طبیعت است به ارتباط یک سرباز زخمی چینی و یک ببر می پردازد که در این رابطه هر ۲ آنها به یکدیگر کمک می کنند. «افسانه ببر» اثری شیرین و جذاب است که کارگردان آن در اجرا از مولفه های نمایش ایرانی مثل نقالی و تخت حوضی و خواندن ترانه ها و لالایی های ایرانی استفاده کرده است. این نمایش در سال 2012 تولید شده و تا به حال در شهر های مختلف اروپا به صحنه رفته است.

اجرای موفق نمایش«صد درصد» و جلب رضایت مخاطبان

روز گذشته تماشاخانه ایرانشهر میزبان دو اثر نمایشی بود، که با وجود برف و سرما مورد استقبال قابل قبولی از سوی تئاتر دوستان قرار گرفت.

نمایش «صد درصد» به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی در ساعت های 17 و 20  در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفت و در هر دو اجرای خود با استقبال کم نظیری از سوی مخاطبان همراه شد. این نمایش قبل از شروع جشنواره در همین سالن به اجرای عموم گذاشته شده بود و به همین دلیل بازیگران کار به خوبی در نقش های خود ظاهر شدند و رضایت بسیاری از مخاطبان را به سوی خود جلب کردند. نمایش «صد درصد» داستان بازیگر جوانی را روایت می کند که برای خواندن نمایشنامه به خانه دختری می رود... . با توجه به جلب رضایت اکثر مخاطبان یکی از شانس های اصلی کسب جایزه به شمار می آید.

همچنین نمایش «شاه اسماعیل» به کارگردانی حسین نوشیر در ساعت های 18 و 21 به صحنه رفت و توانست اجرای قابل قبولی را از خود ارائه دهد.

سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از بیست و هشتم دی لغایت نه بهمن ماه به دبیری فرهاد مهندس پور در هفت بخش تخصصی شهر تهران و برخی از مراکز استان ها برگزار می شود.
 کانال پایگاه خبری تئاتر:  https://t.me/onlytheater

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر: https://www.instagram.com/theater.theater


صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجرجشنواره تئاتر فجرتئاتر فجرتاتر فجراخبار جشنواره تئاتر فجرتیاتر فجرتاتر فجرجشنواره تاتر فجرجشنواره تیاتر فجرتیاترتیاتر تهرانتیاتر جدیدتاتر جدیدتئاتر جدیدنمایش جدیدتاتر جدید در تهرانتاتر در تهرانتماشای تاتر در تهرانپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi