امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139611186
چهارشنبه 18 بهمن 1396 و ساعت 17:23:12
سایت خبری تئاتر - حمایت روسای انجمن‌های نمایش سراسر کشور از مهدی شفیعی

.

سایت خبری تئاتر - حمایت روسای انجمن‌های نمایش سراسر کشور از مهدی شفیعی

.

روسای انجمن‌های نمایش سراسر کشور نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته و از مهدی شفیعی «مدیرکل هنرهای نمایشی» حمایت کردند.

 

پایگاه خبری تئاتر: در متن بیانیه حمایتی روسای انجمن‌های نمایش کشور خطاب به سیدعباس صالحی آمده است:

«وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

جناب آقای دکتر صالحی

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به ویژه مقام عالی وزارت، براساس گفته‌های همواره خود، بر این باورند که ایران، تهران نیست. ایران سرزمین کهن و پهناوری‌ست که در هر سویش عشق به خاک وطن سرود مردمان است. از دیرباز از این خاک دفاع کرده‌اند، تا ایران بماند سبز و سرافراز. فرهنگ متنوعش هم زمان فخر همگان بوده و هست. آداب و آیین‌های قومی و بومی مناطق مختلف که ریشه در بستر فرهنگی ایران اسلامی دارد، ماندگاری مردم با اعتقادات و باورهای هویتی خود را رقم زده است.

تئاتر در سه سال گذشته در استان‌های کشور شکل دیگری پیدا کرده است. شکلی که نتیجه‌اش تجلی بخشیدن به هنر تئاتر در این سامان هست. شکلی که فریاد می‌زند: شاکله تئاتر ایران در دست هنرمندانی‌ست که با کمترین امکانات، آثار خلاقانه‌ای را در گوشه گوشه کشور خلق می‌کنند، به معرض دید عموم می‌گذارند و نهایتا تعدادی از آنها در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر روی صحنه می‌روند تا آبروی تئاتر ایران باشند.

ما روسای انجمن‌های نمایش سراسر کشور، بر این باوریم که رشد و تعالی تئاتر استان‌ها در سه سال گذشته کاملا مشهود است. خود حضرتعالی در جشنواره تئاتر فجر امسال، یک نمونه از تولیدات استان‌ها را دیدید و زبان به ستایشش گشودید. فجر سی وششم پر بود از این آثار درخشان. ما معتقدیم این رشد، به دست نیامده است مگر با همت، تلاش و برنامه‌ریزی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد و مدیریت جناب مهندس شفیعی.

برای ما که هر کدام‌مان در یک گوشه کشور در تلاشیم تا چراغ تئاتر ایران زمین، لحظه‌ای به خاموشی نگراید، واضح، مبرهن و روشن است تفاوت مدیران تئاتر کشور در سه سال گذشته با ادوار پیش‌تر. دغدغه همه ما توجه و حمایت از تئاتر استان‌ها هست و خواهد بود، چیزی که یقینا حضرتعالی به عنوان مقام عالی وزارت به دنبال آن هستید در بهترین شکل ممکن. آنچه در سه سال گذشته و در دوره مدیریت مهندس شفیعی برای تئاتر استان‌ها رخ داده است، مصداق عینی حمایت از تئاتر استان‌ها بوده و هست. بیراه نگفته‌ایم اگر بگوییم در این دوره، حس کردیم که تئاتر ایران فقط تئاتر تهران نیست. این همان نکته‌ای‌ست که حضرتعالی بدان ایمان دارید و تلاش می‌کنید تا این باور در همه مدیران پرورش یابد. بنابراین برای پیشگیری از گسست مسیر رشد و تعالی تئاتر استان‌ها و ادامه روندهای حمایتی از آن برای شکوفایی بیشتر از حضرتعالی می‌خواهیم، مدبرانه این مسیر و سیاست صحیح و اصولی را حمایت کنید تا مجددا آسیب‌های تجربه شده ادوار پیشین خللی در پیشرفت تئاتر استان‌ها ایجاد نکند.

در پایان خوشحال و خرسندیم که مدیریت تئاتر کشور در سه سال گذشته با اعمال سیاست‌های دموکراتیک، نخست مجال تصمیم‌گیری برای شکل‌گیری انجمن‌های نمایش را به خود هنرمندان تئاتر سپردند و نیز با اعتمادسازی و حمایت از انجمن‌های نمایش به عنوان بازوهای اجرایی ادارات کل در استان، و حمایت از همه آثار اجرا شده در سراسر کشور که در چهار دهه گذشته بی‌نظیر بود، مسیری را تعریف کرد که نتیجه‌اش در کوتاه‌ترین زمان ممکن در همین اختتامیه سی و ششم تئاتر فجر به خوبی هویدا شد.

بی‌شک ادامه این مسیر نتایج پرثمری برای تئاتر استان‌ها خواهد داشت. «تدبیر» شما «امید» را برای تئاتر ایران زنده نگه می‌دارد.

به امید موفقیت‌های روز به روز تئاتر ایران زمین.» 

پیام‌هایی از سراسر جهان برای روز تئاتر

برنامه جدید تالارهای نمایشی تئاتر شهر اعلام شد

«مولوی» تنها سالن تئاتری است که هنوز محتوا برایش مهم است

«کوری» در عمارت روبرو

اجرای 2 نمایش برگزیده تئاتر فجر در تماشاخانه ایرانشهر

اعلام برنامه اجرای بهمن ماه عمارت ارغنون

«بنگاه تئاترال» دوباره اجرا می شود

اجرای «آناااااااام» در تالار مولوی

معرفی هیات داوران مسابقه­ نمایشنامه ­نویسی همایش رادی ­شناسی

اجرای دو نمایش جدید در «پالیز»

اعلام اسامی آثار راه یافته به بخش پژوهش جشنواره تئاتر تجربه

نمایشنامه «نامه‌های شرجی» منتشر شد

از غُر زدن به تئاترهای خارجی تا پرسش‌های یک مدیر

ایتالیا میزبان امیررضا کوهستانی و گروهش می‌شود

نوشته‌های و نمایش‌نامه‌های چاپ نشده اکبر رادی منتشر می‌شوند

برگزیدگان سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

 
کانال پایگاه خبری تئاتر: 
https://t.me/onlytheater

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر:
https://www.instagram.com/theater.theater

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

مهدی شفیعیپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi