امتیاز دهی امتیاز دهی امتیاز دهی
امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی امتیازدهی
139701101
جمعه 10 فروردين 1397 و ساعت 13:49:42
سایت خبری تئاتر - جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزیدگان خود را شناخت

.

سایت خبری تئاتر - جشنواره تئاتر خیابانی ارس برگزیدگان خود را شناخت

.

پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی منطقه آزاد، صنعتی و تجاری ارس شامگاه پنجشنبه ۹ فروردین با معرفی برگزیدگان خود، به پایان رسید.

 

پایگاه خبری تئاتر: پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی منطقه آزاد، صنعتی و تجاری ارس شامگاه پنجشنبه ۹ فروردین با حضور نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس، حجت الاسلام سنجری امام جمعه شهر جلفا، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، فرمانده نیروی انتظامی منطقه و مسئولان جشنواره تئاتر «تبریزیم» و هنرمندان پیشکسوت استان برگزیدگان خود را معرفی کرد.

در ابتدای این مراسم که با اجرای رامین راستی هنرمند تئاتر آذربایجان و دبیر اجرایی جشنواره در سالن سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد، نصیری دبیر جشنواره به ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره طی چند دوره گذشته پرداخت.

نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس دیگر سخنران این مراسم بود که با خیر مقدم به حاضران گفت: مهمترین مسأله ای که در دستور کار سازمان قرار دارد حرکت بالنده اقتصادی و تجاری است و برای این که در این بخش به نتیجه برسد نیاز به ارتقا و بالندگی بخش گردشگری دارد. منطقه آزاد ارس در جایی بسیار خوش آب و هوا و منطقه ای با ویژگی های خاص تاریخی، جغرافیایی و زیست محیطی شکل گرفته است که می تواند مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

وی با بیان این که در سال گذشته میزان صادرات از واردات در این منطقه بیشتر بوده از حمایت سازمان از کالای ایرانی صحبت کرده و درباره ویژگی های فرهنگی منطقه نیز گفت: استعدادهای فرهنگی بالقوه ای در منطقه داریم که باید فعال شوند. تمسک به هنر و فرهنگ یکی از راه های رسیدن به اهداف تجاری و گردشگری است. اجداد ما در طول تاریخ از همین شیوه استفاده کرده اند. در صدر اسلام صوت خوش تازه مسلمانان که قرآن را می خواندند دیگران را جذب می کرد و از این راه اسلام را ترویج می کردند.

نریمان ابراز امیدواری کرد که بتوان این جشنواره را به صورت حرکتی بین المللی برگزار کرد و افزود: امیدوارم حضور شهرام کرمی موید حرکت و حمایت از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد که جشنواره تئاتر خیابانی ارس به صورت بین المللی و در ایام نوروز برگزار شود.

شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی نیز در این مراسم گفت: تئاتر به عنوان هنر با اصالت در خدمت آگاهی بخشی به جامعه قرار دارد و با هنرمندان آگاهی همچون شما می تواند به رسالتش عمل کند. امیدوارم بتوانیم در ششمین دوره جشنواره ارزیابی دقیقی داشته باشیم ، به تثبیت اش فکر کنیم و قطعا اداره کل از هیچ کمکی برای ثبت این رویداد در تقویم جشنواره های کشور دریغ نخواهد کرد. هر کمکی برای برگزاری کشوری و بین المللی جشنواره بتوانیم انجام می دهیم.

ایوب آقاخانی به نمایندگی از هیات داوران نیز بر چند نکته تاکید کرد: این جشنواره باید برای بنیاد های خودش به معنای واقعی کلمه سراسری و کشور بشود. رقبای سرسخت تر و غریبه تر باعث رشد می شوند و به آموزش شما کمک می کنند. اگر قرار است جشنواره بین الملی باشد تنها به کشو ر های همسایه بسنده نشود. رشد افراد بیشتر بر اساس غریزه هنری انجام گرفته در صورتی که نیاز به رشد از طریق آموزش برای هنرمندان این جشنواره دیده می شود. مسلما مسئولان منطقه فرهنگ را در تقویت زیر ساخت های فرهنگ اقتصاد استفاده می کنند و نه در تقویت خود اقتصاد . پرداخت طرح و ایده در تئاتر خیابانی باید با ظرافت طبع برسد و از شلختگی پرهیز شود.

حجت الاسلام سنجری امام جمعه جلفا نیز در سخنانی کوتاه ابراز امیدواری کرد که تلاش هنرمندان و دست اندرکاران جشنواره در سال آینده دو چندان بیشتر شود.

وی با اشاره به جاذبه هنر تئاتر که از نوجوانی با او همراه بوده و نمی گذارد که نسبت به این هنر بی تفاوت باشد، به ماندگاری واقعه عاشورا و اربعین از طریق ابزار هنر تا امروز پرداخته و ابراز تاسف کرد که فقه هنر نداریم.

وی از شهرام کرمی و نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس خواست تا کمک کنند که جشنواره به صورت کشوری و بین المللی برگزار شود و با خطاب قرار دادن هنرمندان حاضر در جشنواره و یاد از برخی نمایش ها بر قدم های پرخیر هنرمندان و آثار جذابشان درود فرستاده و گفت: کلام آخر این که من شما و هنر را دوست دارم.

در پایان این مراسم لوح قدردانی اداره کل هنرهای نمایشی توسط شهرام کرمی به نریمان مدیرعامل منطقه آزاد ارس اهدا شد.

اعلام نتایج و معرفی برگزیدگان جشنواره

با نظر هیات داوران ۴ اثر به عنوان آثار برگزیده این دوره از جشنواره انتخاب شدند. نمایش های آشوب، ما نمایشگران امروز، مردان هیرون و ماشین زمان، به طور مشترک شایسته عنوان برگزیده این دوره از جشنواره شدند.

همچنین نمایش آدی و بیدی نیز به عنوان اثر برگزیده از نگاه تماشاگران، معرفی شد.

در زمینه کارگردانی نیز عنوان نخست به الناز غفاری، کارگردان نمایش، ما نمایشگران امروز رسید. هیام احمدی، کارگردان مردان هیرون و محمد یوسفی زاده کارگردان ماشین زمان نیز به ترتیب رتبه های دوم و سوم را نصیب خود کردند. در این بخش، جعفر صدیقی، کارگردان اثر آشوب نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش بهترین بازیگر مرد این دوره از جشنواره، رتبه اول بهترین بازیگری به وریا غفوری، بازیگر اثر ما نمایشگران امروز رسید. رتبه دوم نیز به طور مشترک به مصطفی پورقائم از نمایش آشوب و مصطفی دهشت برای نمایش فیروز آری یا نه، رسید. رتبه سوم این بخش نیز به طور مشترک به فرهاد طوفان برای نمایش قلم های رستگار و فرامرز غلامیان برای نمایش مردان هیرون رسید. در این بخش از آراز پیوندی و تایماز پیوندی نیز تقدیر شد.

در بخش بهترین بازیگر زن نیز نازیلا امینی برای اثر ما نمایشگران امروز شایسته عنوان نخست شناخته شد. ساناز درویشی نیز به خاطر نمایش عتیقه شایسته تقدیر شناخته شد.

در حوزه طراحی فضا نیز هیام احمدی و محمد یوسفی زاده به عناوین برتر رسیدند.

در زمینه طرح و ایده نیز عناوین برتر به هیام احمدی، پژمان شاهوردی و موسی احمدی رسید.

ساریه امینی و عباس نجاری نیز در بخش طراحی لباس عناوین برتر جشنواره را کسب کردند.

ناصر ولایی و حسن رستمی نیز در بخش بروشور و پوستر شایسته تقدیر شناخته شدند.

پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس،جشنواره تئاتر خیابانی ارس،تاتر خیابانی،تئاتر خیابانی،تیاتر خیابانی،پایگاه خبری تئاتر،خبر تاتر،خبر تیاتر،سایت خبری تاتر،سایت خبری تئاتر،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس،جشنواره تئاتر خیابانی ارس،تاتر خیابانی،تئاتر خیابانی،تیاتر خیابانی،پایگاه خبری تئاتر،خبر تاتر،خبر تیاتر،سایت خبری تاتر،سایت خبری تئاتر،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس،جشنواره تئاتر خیابانی ارس،تاتر خیابانی،تئاتر خیابانی،تیاتر خیابانی،پایگاه خبری تئاتر،خبر تاتر،خبر تیاتر،سایت خبری تاتر،سایت خبری تئاتر،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس،جشنواره تئاتر خیابانی ارس،تاتر خیابانی،تئاتر خیابانی،تیاتر خیابانی،پایگاه خبری تئاتر،خبر تاتر،خبر تیاتر،سایت خبری تاتر،سایت خبری تئاتر،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس،جشنواره تئاتر خیابانی ارس،تاتر خیابانی،تئاتر خیابانی،تیاتر خیابانی،پایگاه خبری تئاتر،خبر تاتر،خبر تیاتر،سایت خبری تاتر،سایت خبری تئاتر،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran


 

«خواستگاری مهری‌ناز شاهدخت دیار سختستان» در سنلگج

معاون هنری با محمدعلی کشاورز دیدار کرد/ رونمایی از سالنامه تئاتر

«بدن دیوانه» در همایش اجتماعی جهان شرکت کرد

اختتامیه هجدهمین جشنواره تئاتر تجربه برگزار شد

لغو نمایشنامه‌خوانی «افرا» با یک تلفن

مقالات برتر نمایش درمانی معرفی شدند

امضای نامه به وزیر به مرز ۳ هزار نفر رسید

اجرای یک نمایش کودک پایان فعالیت های سال 96 تئاتر مولوی

«زهرماری» از فروردین ۹۷ در پالیز

لوون هفتوان بازیگر سینما و تئاتر درگذشت

پری صابری «کوروش» را به وحدت می‌برد

پنجمین همایش رادی‌شناسی برگزیدگانش را شناخت

سالنامه ۱۳۹۷ تئاتر ایران منتشر شد

آثار برگزیده انتخاب متون و طرح های نمایشی بخش بزرگسال اعلام شد

آثار برگزیده مرحله ارزیابی متون بخش کودک و نوجوان معرفی شد

هیات مدیره جدید کانون نمایشنامه نویسان خانه تئاتر معرفی شدند

بازیگری که شب‌ها در خیابان می‌خوابد

حمید پورآذری برای «آمادئوس» طراحی می‌کند

رحمت امینی جعفرخان را به سنگلج برمی‌برد

«مکبث زار» در مسکو به صحنه می‌رود

برنامه های نمایشی روز ملی هنرهای نمایشی در 33 منطقه استانی اعلام شد

نتایج فراخوان اجرا در سال ۹۷ تالار هنر اعلام شد

بهرام بیضایی «چهارراه» را روی صحنه می‌برد

اسامی بازیگران «دپوتات» اعلام شد

«سال ثانیه» در هامبورگ روی صحنه می رود

نمایش های شش کارگردان تئاتر ایران در بلژیک

چاپ ۷ اثر منتشرنشدۀ اکبر رادی
 

صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater
تلگرام،تاتر در تلگرام،اخبار تاتر در تلگرام،تاتر جدید،تئاتر جدید،نمایش جدید،تاتر جدید در تهران،تاتر در تهران،تماشای تاتر در تهران،تئاتر جدید،تئاتر جدید در تهران،تئاتر در تهران،تئاتر تهران،تاتر تهران،تماشای تئاتر در تهران،تئاتر ایران،اخبارتیاتر،jmhjvU،jhjvUتیاتر،تاتر،تئاتر ایران،تاتر ایران،تیاتر ایران،تاتر،مرجع تئاتر،پایگاه خبری تئاتر،سایت خبری تئاتر،ایران،art iran،تئاتر،تئاتر ایران،سایت تئاتر،تئاتر سایت،فرهنگی هنری،«تئاتر»،خبر تئاتر،خبر جدید تئاتر،جدیدترین اخبار تئاتر ایران،اخبار تئاتر ایران،خبرهای تئاتر،تئاتری ها،درباره تئاتر،تئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟،Iranian Theater News،theater iran،theater،iran art،art iran،theater ir،iran

 


کلیدواژه ها:

پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارسجشنواره تئاتر خیابانی ارستاتر خیابانیتئاتر خیابانیتیاتر خیابانیپایگاه خبری تئاترخبر تاترخبر تیاترسایت خبری تاترسایت خبری تئاترتئاتر ایراناخبارتیاترjmhjvUjhjvUتیاترتاترتئاتر ایرانتاتر ایرانتیاتر ایرانتاترمرجع تئاترپایگاه خبری تئاترسایت خبری تئاترایرانart iranتئاترتئاتر ایرانسایت تئاترتئاتر سایتفرهنگی هنری«تئاتر»خبر تئاترخبر جدید تئاترجدیدترین اخبار تئاتر ایراناخبار تئاتر ایرانخبرهای تئاترتئاتری هادرباره تئاترتئاتر؟کجا؟کی؟عوامل؟بلیت؟Iranian Theater Newstheater irantheateriran artart irantheater iriran
نظر شما


captcha
  • گزارش تصویری/ نمایش آمادئوس
  • اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
  •  گزارش تصویری- نمایش پیشی خورد - کارگردان : پوریا گلستانی
  • گزارش تصویری- نمایش صعود مقاومت پذیر آرتورواویی- کارگردان: امیر دژاکام
  • گزارش تصویری نمایش «محفل بی عاری»  کارگردان سیاوش بهادری راد‎
اینستاگرام پایگاه خبری تئاتر
کانال تلگرام پایگاه خبری تئاتر
فراخوان همکاری با سایت خبری تئاتر
.
مجله الکترونیکی «تاسیان»

logo-samandehi