21 اثر نمایشی در هفته جاری در تالارهای نمایشی پایتخت به روی صحنه آمد.

پایگاه خبری تئاتر: “گیم تئاتر فی”، “برفک”، “کالبد شکافی”، “در انتظار گودو”، “خاکستر به خاکستر”، “مصاحبه”، “داستان عشق”، “سینما”، “تن تهران”، “آوازه خوان خیابان‌های منهتن”، “بیاین، دارم بابامو می‌کشم”، “بازی در برزخ”، “چیزهای سرد”، “جنین”، “عاشقستان”، “کلبه شادی”، “ریش آبی”، “ترس‌های کوچک من”، “خواب گردی- وادی سوم: تکرار”، “مردی که از آتینش برف می‌بارید” و “ماه در آب” عنوان ۲۱ نمایش است که در سومین هفته از نخستین ماه زمستان در تالارهای نمایشی خصوصی و دولتی تهران به روی صحنه آمده‌اند. در ادامه مروری داریم بر فهرست آثار نمایشی که در تماشاخانه‌های پایتخت به روی صحنه هستند:

 

مجموعه تئاترشهر

نمایش “ازدواج آقای می سی سی پی” اثر فردریش دورنمات، ترجمه حمید سمندریان به کارگردانی احسان فلاحت‌پیشه ساعت ۱۹ در سالن اصلی این مجموعه به روی صحنه است. محمدصادق ملک، آرش فلاحت‌پیشه، آرزو نبوت، محمدرضا مالکی، مهدی نصرتی، سیدجواد حسینی و پریسا صنعت‌کار در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

تالار چهارسو این مجموعه از ۱۹ دی ماه ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش “آوازه خوان خیابان‌های منهتن” با نویسندگی نیما مهر و کارگردانی و ایفای نقش میکائیل شهرستانی است.

“ماه در آب” اثر نمایشی نوشته محمد یعقوبی و کار سیدعلی هاشمی است که از ۱۸ دی ماه ساعت ۱۹:۴۵ در سالن قشقایی این مجموعه به روی صحنه است و کریم امینی، سهند جاهد، آذر خوارزمی، فرهاد روشن، لیلی فرهادپور، آزاده مویدی فرد و شکوفه هاشمیان  در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

نمایش “در انتظار گودو” نوشته ساموئل بکت، ترجمه علی اکبر علیزاد و کار حسام لک از ۱۸ دی ماه ساعت ۱۹:۳۰ در سالن قشقایی این مجموعه اجرا می‌شود. وحید آجرلو، سعید احمدی، میثم دامن زه، زایا دیوید، شاهو رستمی، دلارام فرهناک و مرتضا مظلومی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

“برفک” از ۱۹ دی ماه ساعت ۲۰ در سالن سایه این مجموعه به روی صحنه است. نویسنده و کارگردان این اثر نمایشی جواد عاطفه است و عاطفه پاکبازنیا در آن ایفای نقش می‌کند.

همچنین نمایش “کالبد شکافی” نوشته و کار سامان ارسطو از ۱۹ دی ماه ساعت ۱۸ در همین تالار با بازی نادیا باوند، هدیه خانیان، حمیدرضا سنگیان، مانا شریفیان، سیما شکری، ماهی عظیمی، مرتضی علیدادی، میثم غنی زاده، حمیدرضا قبادی، امیرموید باوند و سامان ارسطو اجرا می‌شود.

تماشاخانه ایرانشهر

نمایش “نگهبانان” اثر راجیو جوزف با ترجمه علی منصوری و کارگردانی ملودی آرام‌نیا ساعت ۲۰:۰۰ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی به روی صحنه آمده است. وحید راد و پدرام شریفی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

نمایش “خنکای ختم خاطره” نوشته و کار حمیدرضا آذرنگ ساعت ۲۰ در سالن استاد سمندریان این مجموعه به روی صحنه است فاطمه معتمد آریا، حمیدرضا آذرنگ، علی سلیمانی، مرتضی آقا حسینی، مجید رحمتی، امین میری، بهنام شرفی، پریا وزیری، سارا شاهرودیان، امید سلیمی، هیراد آذرنگ و ماهرخ لک در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

عمارت نوفل لوشاتو

السا فیروزآذر از ۱۳ دی ماه ساعت ۱۹:۳۰ نمایش “هزار و یک تو” را با بازیگری السا فیروز آذر، ادیب قریب، نسیم شجاعی و بابک قادری در سالن شماره یک این تالار نمایشی اجرا می‌کند.

“عشق ثگی” به نویسندی و کارگردانی امید غفاری و ایفای نقش حمید رشید، مرجان خاکساری، هلیا طباطبایی، نوید رضوی و حسین محمدی ساعت ۲۱ در سالن شماره دو این تالار نمایشی میزبان مخاطبان است.

نمایش “خفتگان و مردگان” نوشته تایماز رضوانی و تبسم شاه پوری و کار تبسم شاه‌پوری ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره ۲ این تالار نمایشی به روی صحنه است و آرمان خوزستانی، شکیلا شرافتمند، مهدی توکلی نیا و محمد امین افشار در آن ایفای نقش می‌کنند.

“دو جلاد” نام نمایشی به نویسندگی فرناندو آرابال است که مترجم آن نسرین پیکری و کارگردان آن محمود یوسفی است. این نمایش ساعت ۱۸:۳۰ در این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران آن محمدرضا فارابی، امید قنبری، عالیه شریفی، محمدحسین خادمی، محمدحسین اثناعشری و رضا عیسی آبادی هستند.

نمایش “مردی به نام اوهه” اثر اسلامیر مروژک، ترجمه نوید ادیبی‌فرد به کارگردانی بهرام سروری‌نژاد ساعت ۲۱ در سالن شماره ۱ این مجموعه اجرا می‌شود و بازیگران آن سامان توحیدی، شایان خدامی، محمدجواد ذوالقدر، آتوسا راستی، عسل سادات‌اصفهانی، بهرام سروری‌نژاد، هورداد سروری‌نژاد، محمدرضا قلمبر، کامیار محبی و ندا نوری هستند.

خانه نمایش مهرگان

نمایش “سیسیلی” به نویسندگی و کارگردانی فرهاد مهرخیرانی ساعت ۱۹ در سالن شماره یک این تماشاخانه اجرا می‌شود و بازیگران آن عقیل بهرامی، آیدا رزاق زاده، بهروز عبادی، مریمقربانیان، پریسا محمدزاده، رامین معصومیان، محمد رضا منصور، تیام منیری، امیر حسین مهماندوست و فرهاد مهرخیرانی هستند.

“پرسه‌های موازی” با کارگردانی پریسا سلمانیو نیما صدقی و بازیگری افسانه بخشی فرد، سوزان صفانیا، علی غلامی و پیمان محسنی ساعت ۱۷:۴۵ در سالن شماره ۱ این خانه نمایش به روی صحنه است.

نمایش “تن تهران” نوشته و کار ماندانا جباری ساعت ۲۱:۴۵ در سالن شماره دو خانه نمایش مهرگان به روی صحنه است و پوریا خدابخش، شیوا خدابخش، نسیم صنیعی منفرد و همایون ظفرپور بازیگران این نمایش هستند.

“لاله‌زار، هتل کاتوزیان” به نویسندگی، طراحی و کارگردانی حمید ابراهیمی ساعت ۲۰:۳۰ در سالن شماره یک خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود. داوود داداشی، فرج الله گلسفیدی، جلیل فرجاد، اردلان شجاع کاوه، شهره قمر، مهدی مقدم، حسین مسافر، حسین احمدخانی، مهدی کازرانی، رضا روستا، مجید ترکستانی، امیر محمد تمری، سعید سویزی، علیرضا حسینی، رامین عبدالهی، رامین شاهین کار و ارسلان خواجه میری در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

“مانیفست تلخ به روایت من” نوشته داریوش کیا و کارگردانی بهار براتی ساعت ۱۷ در سالن شماره ۱ این مجموعه به روی صحنه است و بهار براتی و وحید حاجی زاده در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

نمایش “بیاین، دارم بابامو می‌کشم” نوشته و کار آرش نژاد از ۱۶ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ در سالن شماره ۲ این خانه نمایش اجرا می‌شود و بازیگران این اثر نمایشی صادق مرادی، محمدجواد رنگرز، پدرام عزیزی، مسعود سالاری، ریحانه یزدان یار، آرش نژاد، محمد شاهوردی و مهران قاسم زاده هستند.

“شایعه بی‌اساس” به کارگردانی شبنم قلی‌خانی ساعت ۱۹:۰۰ در سالن شماره دو این تماشاخانه اجرا می‌شود و بازیگران آن ابراهیم انتخابی نیکو، سعید آجرلو، شهاب کلانتری، محدثه تقی زاده، ‌محمد حاجی محمدی، محمد بختیاری، مسعود بیات، الهه جامی، مبینا عسگری، مهدی رحیمی، ماکان سیگارچی، محمدرضا نیکزاد، فاطمه حسینی، فاطمه شریعتی، فاطمه گرمابدری، مژگان حسن پور، فاطمه گنجی، احسان سلمانی، برهان جان نثاری، محمد غریبی جز، زهرا مهربان شاد، سعید ره نورد، ‌مهدی افشار و گلناز شیرانی هستند.

نمایش “پس از برخورد جسم سخت به سر” به نویسندگی و کارگردانی سجاد داغستانی ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره یک این مجموعه با بازی صحرا اسدالهی، هادی احمدی، علیرضا حسن پور، بهنام شریفی، مهران دیمیاد، داود فتح اله پور و رهام رسولی آزاد به روی صحنه است.

سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران

“کنشی اشتباه از خانه عروسک” عنوان نمایشی به نویسندگی هنریک ایبسن، ترجمه مهدی فروغ و کارگردانی احمد ارجمندی است که ساعت ۲۱:۰۰ در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. بازیگران این نمایش فائره روزبهانی، علی بهمنی، علی اصغر حبیبی، مرجان امینی راد، واروژان فرهادیان، مجید قادری، شروین وحدت، سیده فاطمه رسولی، صدف صفری و امید سعدی هستند.

نمایش “سی لاکس” با نویسندگی  و کارگردانی حسین برفی‎نژاد ساعت ۱۹:۳۰ در این مجموعه به روی صحنه است و بازیگران آن  حسین برفی نژاد، شکوفه جعفری، حسین جز جوادی و فائزه یوسفی هستند.

“چشمش به دشت باز” نوشته و کار سعید رسولی ساعت ۱۸ در سالن استاد انتظامی اجرا می‌شود و بازیگران این اثر نمایشی آرا آشور، مصطفی لطیفی خواه و آوا مغیثی هستند.

تماشاخانه دیوار چهارم

“خواب گردی- وادی سوم: تکرار” به نویسندگی امیر رفیعی، کارگردانی مهیار صیفوری و طراحی مسعود محمدی تاکامی از ۱۸ دی ماه ساعت ۲۲:۳۰ در این مجموعه به روی صحنه است و لاوین خادم گیلانی بازیگر این اثر نمایشی است.

نمایش “مردی که از آتینش برف می‌بارید” نوشته و کار مجتبی کاظمی از ۱۵ دی ماه روزهای شنبه ساعت ۱۷:۳۰ در سالن اصلی این تالار نمایشی به روی صحنه است و میرنادر مظلومی، امین جوادی، جلال محبی و حمیدرضا اسدزاده در آن ایفای نقش می‌کنند.

“در رو پستچی باز نکن” به نویسندگی و کارگردانی محمد کرمی ساعت ۲۱ در سالن اصلی تماشاخانه دیوار چهارم اجرا می‌شود و بازیگران آن الهه شه پرست، وحید منتظری، فاطیما بهارمست، رضا عموزاد، فرزین فولاد پنجه و صالح علوی زاده هستند.

نمایش “بیست و پنج درصد” نوشته و کار غزال حسینی ساعت ۱۹:۱۵ در سالن اصلی این مجموعه اجرا می‌شود و بازیگران آن هامون سیدی، فرزانه شجاعی، پوریا توکل خواه، محمدرضا یعقوب کاظمی، محمد حسن هاشمی و غزال حسینی هستند.

تئاتر مولوی

“موی سیاه خرس زخمی” عنوان اثر نمایشی نوشته جابر رمضانی و پیام سعیدی با طراحی و کارگردانی جابر رمضانی است که ساعت ۲۰ در سالن اصلی ان مجموعه میزبان مخاطبان است. بازیگران این نمایش حامد رسولی، مریم نورمحمدی، محمد علی‌محمدی، فربد فرهنگ، اصغر پیران، مینا زمان، سجاد حمیدیان و رشاد معینی هستند.

نمایش “دال” نوشته و کار علی زمانی ساعت ۱۶:۳۰ در پلاتو مولوی اجرا می‌شود و بازیگران این اثر نمایشی نازنین بهرامی، رضا میرجلیلی و امیرپارسا مقبلی هستند.

“نگهبانان تاج محل” عنوان اثر نمایشی جدیدی نوشته راجیو جوزف، ترجمه عارفه بهرامی و به کارگردانی کاظم نظری است که ساعت ۱۸ در سالن اصلی این مجموعه به روی صحنه است و خسرو بامداد و علیرضا زرگوشیان در آن ایفای نقش می‌کنند.

نمایش “بالستیک زخم” نوشته پیام لاریان به کارگردانی شعیب مکتب‌داری و نیما ایمان‌زاده ساعت ۱۹ در سالن کوچک این تماشاخانه اجرا می‌شود و بازیگران آن نیما ایمان زاده، شعیب مکتب داری و پریسا قلی پور هستند.

 تماشاخانه سنگلج

نمایش “بنگاه تئاترال” اثر علی نصیریان با کارگردانی نسیم تاجی ساعت ۱۸ در این تماشاخانه اجرا می‌شود و نقش‌آفرینان این نمایش هادی شیرمحمدی، محمد پاکدل جوان، مجتبی قربانی، مهرداد باقری، رضا نعمتیان، درسا جهانگیری، لیلا ارجمند پیوند و حامد سوری هستند.

“قحط الرجال” ساعت ۲۰ در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه است و بازیگران آن  حسین رفیعی، مهسا ایرانیان، الهه پورجمشید، جمال فؤادیان، فیروز حیدرزاده، امین اکبری نسب، کوروش رخشنده پی، علی عطایی حور و داوود معینی کیا هستند.

تئاتر باران

“ترس‌های کوچک من” عنوان نمایشی است که از ۱۸ دی ماه ساعت ۲۰:۴۵ در این تالار نمایشی اجرا می‌شود. نویسنده و کارگردان این اثر فرانک فروتن است و بازیگران آن رژینا علیپور، پارمیدا جمشیدی، بردیا جمشیدی، فرحان امانی، نیایش امامی، ابوالفضل جلیلیان، آیدا مرادی، پرستو زکی زاده، آرین ناصری، ندا محجوب، هدیه سیاح و عرشیا احمد نیری.

نمایش “در آغوشم، آب، باد، خاک” به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری امیر حامد ساعت ۱۷ در این مجموعه به روی صحنه است.

“هتل کوهستانی” به نویسندگی واسلاو هاول ترجمه رضا میرچی و کارگردانی آریو راقب کیانی ساعت ۱۹ در تئاتر باران به روی صحنه است و روزبه انصاری، سروش بشارتی، شهاب حیدری، میرحسین نونچی، نازنین مهر، ریحانه جهانی، مهرنوش مسعودیان، مجید وهابی، بهار موسوی، کوشا نشتایی، رضا گرشاسبی، سپنتا سکوتی و بهزاد کریمی در این اثر ایفای نقش می‌کنند.

حوزه هنری

نمایش “زن نیک ایالت سچوان” نوشته و کار عبدالرضا اکبری ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه مهر این مجموعه با بازی محمود راسخفر، پندار اکبری، فریبا دستوار، امیر حسین انصافی، میلاد رمضانی، رامین مسیبی، شکوفه حیدریان، عرفان اکبری، فاطمه نوری، نازنین تبریزی، مینا خدابخشی، اهورا پوراسکندریان، صدرا معمر، مبین دودانگی، میلاد صفوی، سجاد قربانی، امیرحسین مصدق، حسام رنجبر، ترمه منصوری، ترلان منصوری و آروین عباسی به روی صحنه است.

“داستان عشق” به نویسندگی ژان لوک لگرس، ترجمه زیبا خادم حقیقت و کار  بهروز عبادی از ۱۶ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه ماه حوزه هنری این مجموعه اجرا می‌شود و بازیگران این اثر نمایشی علیرضا اسفندیاری، شکوفه حیدریان، بهروز عبادی و علی شریعتی هستند.

تماشاخانه سه نقطه

نمایش “نفر وسط از سمت چپ” ساعت ۱۹ در سالن خسرو شکیبایی تماشاخانه سه نقطه به روی صحنه است. نویسنده و کارگردان این نمایش امیرپاشا محمدی است و پارسا شریفی، مریم دشتی، علیرضا حاجی زاده، نسیم کیانی، مهرشاد صانعی، کیمیا پیری و مهدی رنجبر در آن ایفای نقش می‌کنند.

“جنین” نوشته درتا سوآپا و رضا فریدونی با طراحیو کارگردانی فریبا آقاپور از ۲۱ دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ در این تالار نمایشی با بازی میلاد اسکندری، هانیه سعیدی و علی رضا گیلوری اجرا می‌شود.

این کارگردان نمایش “اگزوتیکا” را با نویسندگی و درماتورژی مریم شکرریز ساعت ۱۹ در این تماشاخانه به روی صحنه دارد و بازیگر این نمایش امیر مهیار وکیلی است.

تالار هنر

نمایش “پرپر، سیمرغ، پر” به نویسندگی بهرام جلالی پور و کارگردانی رضا عبدالعلی‌زاده ساعت ۱۹:۲۰ در این مجموعه تئاتری کودک اجرا می‌شود و بیتابشیری، پویاپیروزرام، سعیدتاجیک، لیلی حسینی، راشین رضایی، علی شجاعی، نرگس صفامنش، محسن قصری، شادی کارآیین، مهدیه محرابیان، فریبامرتاض، محمدعلی مهران پور، حسین نصری و  الهام یگانی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

“عمو پامبل” نوشته محسن ایمانخانی و اکرم اصغری و طراحی و کارگردانی مهدی قلعه ساعت ۱۸ با بازی مجتبی کاظمی،علی بیک محمدی ، عطا مقیمی، رسول قنبری ، بهروز مهرعلیان، دریا مرادی دشت، راضیه رفیع زاده، آرزو صدری و مهدی قلعه اجرا می‌شود.

خانه نمایش اداره برنامه‌های تئاتر

“بچه خور” نوشته مسعود هاشمی‌نژاد به کارگردانی عادل عزیزنژاد ساعت ۱۹:۴۵ در این تالار نمایشی به روی صحنه است و بازیگران آن عادل عزیزنژاد، میلاد مرتضوی، صفورا خوشطینت و هدی هدزاده هستند.

نمایش “راز پنهان” به نویسندگی و کارگردانی داود اسدالهی ساعت ۱۸ در خانه نمایش اداره تئاتر اجرا می‌شود و سودابه گودرزی، سحر حق شناس، فهیمه معین، زینب السادات میری، صدف کشوری، مریم اصلان پرویز، نسا دلیر و مهشید خدابنده لو به عنوان بازیگر در این نمایش حضور دارند.

تماشاخانه سیمرغ

نمایش “کلبه شادی” نوسته زیبا بنماران به کارگردانی پریسیما بنماران از ۱۹ دی ماه ساعت ۱۷ دراین تالار نمایشی به روی صحنه است. پریسیما بنماران، احمد چراغی فرد، علی یارمحمدی، کیمیا داوود پور، نازنین امیری، آذین فولادوند، فاطمه داوودپور، مریم پایمرد، نرگس رحیمی، ثنا نوری و نازنین رهنما در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

رمان خوانی “ریش آبی” نوشته املی نوتومف ترجمه ویدا سامعی و کار محسن احتشامی از ۱۹ تا ۲۱ دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ در این تماشاخانه اجرا می‌شود و بازیگران آن سیدجواد یحیوی و زیبا کرم علی هستند.

تماشاخانه شانو

“کافکا با من سخن بگو” نوشته و کار قطب‌الدین صادقی ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه شانو با بازی مرجان آقانوری، سونیا فاروقی، دنیا گفتاری، شهزاد وجدانی و نوید نوروزی به روی صحنه است.

نمایش “سینما” نوشته مجید میرجمالی و کار کسری محمدی نیز از ۱۶ دی ماه ساعت ۲۱ در این مجموعه با بازی محمد عبداللهی، علی شیری، شیما حکیم پور، میثاق آقامولایی، کاوه دوستی، آرون مزین عابدین، غزاله اعلائی، آرام طالشی، مسعود شهری، افشین کامیاب فرد و کسری هدایت نیا اجرا می‌شود.

تالار محراب

نمایش “هفت خواب” به نویسندگی شهناز روستایی و کارگردانی سامان تیرانداز ساعت ۱۹:۳۰ در سالن اصلی تئاتر محراب با بازی صادق توکلی، شاهین علیپور، سید شهاب الدین حسینی، مهراد ابریشم کار، وحید محمودی، مسعود مرادیان صحنه، فواد منیرزاده، آرمین افتخار زاده، پویا محمد خانی، سینا دانش، علی یارلو، احسان طارم باشی، محمد رضا اکحوان، علی جعفر زاده و مهرداد چناری به روی صحنه است.

“بازی در برزخ” نام نمایشی نوشته فرشته امیدوار طهرانی و کار مهدی تنگ عیش است که از ۱۸ دی ماه ساعت ۱۸:۳۰ در سالن کوچک این تماشاخانه به روی صحنه است و بازیگران آن داوود معینی کیا، هانا صالحی راد و مجتبی مقیمی هستند.

عمارت روبرو

“گیم تئاتر فی” با طراحی و کارگردانی آناهیتا قرچه از ۱۹ در ماه ساعت ۱۸ و ۱۹ در عمارت روبرو با اجراگری احمد مولوی، الهام مهر، فرامرز احمدی، حمیدرضا اسدزاده، مجتبی کاظمی و شیما شامی به روی صحنه است.

نمایش “چیزهای سرد” به نویسندگی و کارگردانی رامین اکبری از ۱۶ دی ماه ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در این مجموعه اجرا می‌شود و بازیگران آن آرین ابراهیمیان، هدیه بهادری، محمد حری، علیرضا خوشنویس، نیما شاهرخی، رویا صفری، فاطیما عسکری، حمیدرضا بداغی، مژده دایی، آوا شریفی، سیما صادقی، احسان قره داغی، سعید نادری و علی نورانی هستند.

تالار ناصر خسرو

نمایش “عشق در نگاه دوم” از ۳ دی ماه ساعت ۱۸ در تالار ناصرخسرو به روی صحنه است. نویسنده، طراح و کارگردان این اثر امیرعلی زیارتی است. سعید تقوایی، بابک خدایی، فرشاد فرهادپور، رضا محمدی، آیدا محمدی، رامک نوروزی و فاطمه زنوزی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

تالار ناصر خسرو از ۱۶ دی ماه ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش “مصاحبه” نوشته جویس کارول اوتسف ترجمه سید مصطفی رضینی و کار سیدمحمدرضا فهمیزی است و عباس ستارزاده، اشکان نجاتی، فرحناز اصغری و نیکا خسروآبادی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

از  رویال هال تهران، وحدت، سرو، حافظ، و مستقل تا مکتب تهران، پیچازی، همای سعادت، کانون، زرنا، صحنه آبی و تتماج

“بینوایان” عنوان اثر نمایشی است که براساس رمان ویکتور هوگو به کارگردانی حسین پارسایی ساعت ۱۹:۳۰ در رویال هال تهران اجرا می‌شود. پارسا پیروزفر، نوید محمدزاده، پری ناز ایزدیار، سحر دولتشاهی، هوتن شکیبا، اشکان خطیبی، امیرحسین فتحی با همراهی بیش از ۳۰۰ هنرمند بازیگر، خواننده و نوازنده در این اثر حضور دارند.

نمایش “خانه برناردا آلبا” اثر فدریکو گارسیا لورکا با دراماتورژی محمد چرمشیر و طراحی و کارگردانی علی رفیعی ساعت ۱۸ در تالار وحدت به روی صحنه است و بازیگران این اثر نمایشی رویا تیموریان، مریم سعادت، مائده طهماسبی، نسرین درخشان زاده، پریسا صبوری نژاد، ریحانه سلامت، یلدا عباسی، سارا رسول زاده، مصطفی ساسانی، مرضیه بدرقه، ساناز روشنی، فرزانه زینتی، ساناز نجفی، ستاره بذرافشان و زهره رمضانی هستند.

“دهکده هاپوخان” نوشته ناصر فروغ  و کار حسین عالمبخش ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه سرو اجرا می‌شود و محمد رحمانی، مرجان نامور آزاد، رها یزدانی، روشنک حاجی زاده، راحله قبادی، علی جعفری، جواد عیدانی، مسعود جلالی راد، سعید موسوی راضی، سجاد فسنقری در این اثر به عنوان صداپیشه و عروسک گردان حضور دارند.

“اوبو” نام نمایشی است که ساعت ۱۹:۳۰ در تالار حافظ به روی صحنه است. نویسنده این اثر آلفرد ژاری و طراح و کارگردان آن  میرعلیرضا دریابیگی است و بازیگران آن مهدی مشهدی کاظمی، سارا مقدم، شیما بختیاری، شهرادقدیری، امیرحسین رضایی، آفرودیت ریوندی، آرامه سلطانیه، هلیا عبدالهی، هدیه عیدی، آیدا زرین قلمی، محسن ابراهیمی، فاطمه جمشیدی، سید رسول میر محمد، عطالله نجفی، سیدعلی بروهان، محمدحسین کیا و مهدی فریضه هستند.

“تن شوری” به نویسندگی، طراحی و کارگردانی رضا ثروتی براساس سریال تلویزیونی صحنه‌هایی از یک زناشویی اثر اینگمار برگمان  عنوان اثر نمایشی است که ساعت ۱۸ و ۲۱ در سالن اصلی تئاتر مستقل به روی صحنه است و بازیگران آن پانته‌آ پناهی ها و صابر ابر هستند.

“خاکستر به خاکستر” اثر هارولد پینتر به کارگردانی حسین سخنور ساعت ۲۰ در مکتب تهران به روی صحنه است و بازیگران این اثر نیز معصومه حسن زاده، جلال احمدپور و گلناز گرجی پور هستند.

نمایش “مواجهه با ورنوسفادرانی” نوشته و کار رضا سعیدی با بازی امین طباطبایی ساعت ۱۹:۳۰ در خانه هنر پیچازی اجرا می‌شود.

“کارداجین” اثر نمایشی نوشته و کار محمد میرعلی اکبری است که ساعت ۱۹ در موسسه فرهنگی هنری همای سعادت به روی صحنه است و بازیگران آن لیلی ابراهیم زاده، فرشید حاجیان، ستاره حبیبی، سحر حسامی، محسن خانی، عطیه رضایی، سحر روهینا، پریسا سجودی، اکرم سلمان، متین شهبازی، عسل عبیری، کسری کاریان، کامیار گرامی، ملیکا محمدصادق و محمد منفرد هستند.

نمایش “گیم تئاتر راز گنجور” به کارگردانی هانی حسینی و مرضیه نادری ساعت ۱۷ در سالن بوستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به روی صحنه است و بازیگران آن سها آردم، هانی حسینی، رامین کهن(مهمان از کمپانی تئاتر سایه) و متین گودرزی هستند.

نمایش “سخت پوستان” نوشته مهدی صلاحی به کارگردانی مهدی صلاحی و نیلوفر منتظری ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه صحنه آبی اجرا می‌شود و سونیا برس، سارا بلوری، علی رضا عطایی، مبینا بنکار، محمدرضا بنکار، زهرا حسینی، سعید رستمی، نیما رهگذر، امین شایان، امید شریف لو، مینو عابدینی، فائزه قاآنی، میترا یعقوبی، محمد کمانگیر، نازنین خلیلی و حسام خانعلی در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

نمایش “عاشقستان” به نویسندگی کیوان صباغ و کارگردانی علی برجی از ۲۰ دی ماه ساعت ۲۰ در تماشاخانه تتماج اجرا می‌شود و محمود رضا فراهانی، سلیمان مختاری، رضا کلانتری، حبیب نظری، امید ربیعی، عماد بیات، حسین دهنوی، امیر حسین علی اکبر، نفس محافظت، مبینا فیضی، یاسمن شمیرانی، ابوالفضل صحت، ملیکا خاکباز و سهیل قاسم خانی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.