نمایش "است" به کارگردانی پرنیا شمس از 17 خرداد و نمایش "خیانت به پینتر" به کارگردانی رضا الهی در تئاتر مولوی به صحنه می‌روند.

پایگاه خبری تئاتر: نمایش “است” به نویسندگی پرنیا شمس و امیر ابراهیم زاده، و کارگردانی پرنیا شمس از ۱۷ خرداد تا ۱۰ تیر و نمایش “خیانت به پینتر” به نویسندگی و کارگردانی رضا الهی از ۱۹ خرداد تا ۱۰ تیرماه در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی به صحنه می‌روند.

گفتنی‌ست در نمایش “است” پروانه ذابح، یاسمن رسولی، نگار رئوفی، شادی صف شکن، مهتاب کریمی، صدف ملکی و ماهور میرزانژاد به ایفای نقش می‌پردازند.

همچنین در نمایش “خیانت به پینتر” اسماعیل کمالی دهقان، عرفان امین و پریا مهاجرانی به ایفای نقش می‌پردازند.

علاوه بر این در نمایش “است” شهاب رحمانی (دراماتورژ)، پوریا اخوان (طراح صحنه)، علیرضا میرانجم (طراح نور)، لیلا طاهری (طراح لباس)، علی میرزایی (دستیار کارگردان)، مریم دیهول (طراح تیزر)، محسن بنی هاشمی (ساخت دکور) و سارا اعظم پناه، محمدحسین خسروی (دستیاران طراح صحنه) و در نمایش “خیانت به پینتر” عماد درویشی (مشاور متن)، شقایق انصاری (دستیار کارگردان)، سارا اعظم پناه (طراح صحنه)، شایان حبیبی (طراح نور)، محمد عابدی نسب (ساخت دکور) و پریسا شمس (دستیار صحنه) به همکاری می‌پردازند.

قابل ذکر است هر دوی این نمایش‌ها از آثار شرکت‌کننده در بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی بودند. نمایش “است” که محصول تلاش تعدادی از دانشجویان دانشگاه سوره است در این جشنواره توانست تندیس طراحی صحنه، تقدیر دوم بازیگری زن، تندیس بهترین متن و تقدیر دوم کارگردانی را از آن خود کرده و به عنوان اثر برگزیده معرفی شد. همچنین نمایش “خیانت به پینتر” که ماحصل تلاش تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران است نیز در دوره اخیر از جشنواره تئاتر دانشگاهی، در بخش هایی همچون بازیگری مرد، نمایشنامه و طراحی صحنه کاندید دریافت جایزه شد.

علاقمندان می‌توانند برای دیدن نمایش‌های “خیانت به پینتر” به کارگردانی رضا الهی و “است” به کارگردانی پرنیا شمس همه روزه به جز شنبه‌ها به ترتیب در ساعت‌های ۱۸ و ۲۰:۳۰ به مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به نشانی خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی مراجعه کنند.