شب گذشته نمایش «عاشقانه‌های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل آبادی اجرای خود را در تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرد.

پایگاه خبری تئاتر: نمایش «عاشقانه‌های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل آبادی دوشنبه ۲۷ خردادماه ساعت ۲۱:۱۵ روی صحنه رفت تا دوره اجرایی خود را در سالن سمندریان آغاز کند. «عاشقانه‌های خیابان» روایتی از زندگی پیچیده و دشوار زنان دست‌فروش در خیابان‌ها و مترو است.

اکبر رجبی مشهود مدیرعامل جمعیت «طلوع بی‌نشان‌ها» که در نخستین اجرای «عاشقانه‌های خیابان»، به تماشای این اثر نشسته بود درباره مختصات نمایش، گفت: قشر آسیب‌دیده جامعه ما، حرف‌های زیادی برای گفتن دارند اما نمی‌دانند کجا و کی می‌توانند حرف‌های خود را بزنند. اگر این افراد به سالن نمایش بیایند و با فضای تعاملی کار آشناتر شوند، داستان زندگی آنها در کنار نمایش به صورت مستقیم بیان می‌شود و مردم واقعیت جاری در نمایش را یعنی این نکته که دست‌فروشان حق عاشق شدن، حق دیده شدن و حق زندگی کردن دارند، بیشتر و بهتر درک می‌کنند.

مدیرعامل «طلوع بی‌نشان‌ها» اجرای «عاشقانه‌های خیابان» را اتفاقی مثبت ارزیابی و بیان کرد: همین‌قدر که مسائل و مشکلات قشری از جامعه مطرح می‌شود و مردم با این مشکلات آشنا می‌شوند، برای من به عنوان یک فعال مدنی و فعال اجتماعی رضایت‌بخش است اما با توجه به پتانسیل نمایش و حضور بازیگران بسیار خوب در این اثر، می‌دانم اتفاق‌های بسیار بهتری در راه است.

وی ضمن اعلام این نکته که نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» بیشتر به دغدغه‌های او نزدیک بوده است، یادآور شد: آن نمایش درباره معضلات کارتن‌خواب‌ها بود که من بیشتر با این مسأله درگیر بودم اما «عاشقانه‌های خیابان» به موضوعی همه‌گیرتر اشاره دارد و می‌تواند نگاه جامعه ما را نسبت به تعداد زیادی از زنانی که در جامعه ما کار می‌کنند، تغییر دهد. در واقع خود من «یک دقیقه و سیزده ثانیه» را بیشتر می‌پسندیدم اما معتقدم جامعه ما با «عاشقانه‌های خیابان» بیشتر اخت می‌شود.

نمایش «عاشقانه‌های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل آبادی هر روز به‌غیر از شنبه‌ها ساعت ۲۱:۱۵ در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.

نمایشنامه این اثر را محمد چرمشیر و بهمن عباس‌پور نوشته‌اند و رضا یزدانی، سیما تیرانداز، الهام پاوه نژاد و ژاله صامتی در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

رضا یزدانی در «عاشقانه‌های خیابان» علاوه بر بازیگری، ۲ قطعه را به صورت زنده و به همراه گروه موسیقی خود اجرا می‌کند که ترانه‌های این ۲ قطعه را مهدی ایوبی و عبدالله روا سروده‌اند. علیرضا مهدی زاده نوازنده ساکسیفون، میلاد عدل نوازنده گیتار الکتریک، آرش زمانیان نوازنده گیتار باس و محمد خرمی نژاد نوازنده درامز، گروه نوازندگانی هستند که یزدانی را در این اجرا همراهی می‌کنند.

همچنین هانیه آبله‌کوبها، شیما افتخاری، پردیس پیراهش، تارا رفیعی پور، مریم عبداللهی و مهسا فتوت گروه بازیگران مواجهه نمایش هستند که شکلی دیگر از روایت را به تصویر می کشند.

ابراهیم حقیقی مدیر هنری و طراح گرافیک این نمایش است و مرتضی پورصمدی مدیر تصویربرداری، مهدی گودرزی مسئول ویدئوهای تبلیغاتی، آرتا تاری کارگردان تیزر و انیمیشن، مرتضی شمس صدابردار، گروه سازندگان ساخت تیزر و جلوه‌های هنری را برعهده دارند.

از دیگر عوامل نمایش می‌توان به آرتین امینی پویا و میلاد شکیبا به عنوان تهیه‌کننده، هانیه جوادی منش دستیار کارگردان، شقایق رحیمی راد مشاور کارگردان، صادق داوری فر طراحی صدا و ترکیب صدا، امیر پارسائیان مهر مدیر ارتباطات و روابط عمومی، مینا صفار، احمدرضا حجارزاده و مژده دهقانی همکاران بخش رسانه، رضا صبور و گروه «TheaterMarket» مسئولان بخش تبلیغات مجازی، کیمیا آژیراک مدیر صحنه، بهار نصرآبادی، امیرمحمد صابری، فاطمه گیل آبادی و کردیا کامکاری دستیاران صحنه، یاس سنجری منشی صحنه، مریم قهرمانی زاده عکاس، محمد خسروی مدیر تولید و آرزو آزادپور مدیر بین الملل اشاره کرد.