سرپرست گروه اُپرای عروسکی آران از حضور این گروه در هفدهمین جشنواره عروسکی خبر داد و گفت: اُپرای عروسکی خیام برای جشنواره دو سانس اجرا خواهد داشت.

پایگاه خبری تئاتر: بهروز غریب پور نویسنده و کارگردان و سرپرست گروه اُپرای عروسکی آران گفت: ما همواره در طول جشنواره‌های تئاتر و تئاتر عروسکی یکی از آثار قدیم تا جدیدمان را به تناسب موقعیت اجرا می‌کنیم و امسال در هفدهمین دوره جشنواره تئاتر عروسکی هم اپرای خیام اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طی همین روزها تمرینات کار آغاز می‌شود، افزود: فعلا مراحل آماده سازی را انجام دادیم نیروی عظیمی کار می‌طلبد، چرا که ما دو روز پیش آمادگی خود را اعلام کردیم.

غریب پور در ادامه افزود: ما از سال ۹۶ نیز یک امکان دیگر را برای نشان دادن قابلیت‌های تئاتر ایران به نمایش گذاشتیم و این امکان بازدید ویژه از موزه عروسکی آران با هدف بازدید منطقه‌ای و جهانی است.

وی با اشاره به توافقی که با مرضیه برومند دبیر جشنواره انجام داده‌اند، افزود: این کار برای کسانی که از اوضاع داخلی ایران خبر ندارند و تصور می‌کنند الان در ایران شرایط آشفته‌ای وجود دارد و هنرمندان کار نمی‌کنند، لازم است و تصورشان را نسبت به اینکه ایران زنده و پویا است، تغییر می‌دهد.

غریب پور یادآور شد: سال گذشته دبیرکل یونیما به ایران آمد و در مصاحبه‌اش از شرایط ایران شگفت زده شد. بنابراین این کار برای ما یک افتخار بزرگ است حتی علاقه‌مندانی که از شهرستان‌ها نیز می‌آیند می‌توانند از موزه بازدید کنند.

وی درباره زمان بازدید از موزه نیز گفت: زمان موزه فعلا تا ۱۷ است اما در صورت توافق با جشنواره ممکن است به زمان بیشتری از جمله تا ۲۲ شب نیز افزایش یابد، در صورتی که گروه‌ها برای هماهنگی از سوی ستاد جشنواره و بازدید از موزه دیدن کنند. باید توافق صورت بگیرد تا بازدید موزه با اجراهای گروه‌ها و خودمان تداخلی نداشته باشد.

وی درباره اجرای اپرای خیام در جشنواره نیز گفت:‌ اجرای خودمان در دو روز چهارم و پنجم شهریور انجام خواهد شد.