«اگزیستانسیالیسم در آثار نمایشی ادوارد آلبی»، عنوان کتابی است که اردیبهشت ۹۸ به قلم پوریا عبدی از انتشارات نسل روشن منتشر شد.

پایگاه خبری تئاتر: در این کتاب، پیرامون یک فرایند پژوهشی، آثار نمایشی ادوارد آلبی نمایشنامه‌نویس معاصر آمریکایی، از منظر فلسفه و روان‌شناسی اگزیستانسیالیسم مورد بررسی و بازنگری قرارگرفته است. ازاین‌رو، هم برداشتی کوتاه نسبت به اگزیستانسیالیسم، متفکرین و آرای آن‌ها ارائه می‌گردد و هم زندگی‌نامه‌ی ادوارد آلبی و تحلیل‌هایی حول محور آثار وی، مورد بازخوانی قرار می‌گیرد. سپس به‌وسیله‌ی ادراک حاصل از مطالعه‌ی مسائل مطروحه، با نگاهی متفاوت، آثار نمایشی ادوارد آلبی از منظر اگزیستانسیالیسم، تحلیل و بررسی می‌شود.

ازآنجایی‌که آلبی در سال ۲۰۱۶ چشم از جهان فروبست، کتب تحلیلی محدودی پیرامون آثار وی در ایران به چاپ رسیده و این کتاب می‌تواند در کنار آثار موجود در بازار کتاب کشور، منبع مفیدی برای پژوهشگران حوزه ادبیات و ادبیات نمایشی باشد.

«اگزیستانسیالیسم در آثار نمایشی ادوارد آلبی» به قلم پوریا عبدی در ۲۱۹ صفحه به مبلغ ۳۵۰٫۰۰۰ ریال توسط انتشارات نسل روشن در اختیار علاقمندان قرار گرفت.