نمایش «باب اسفنجی» طی اجرای خود در تئاتر برادوِی توانست ۱۲ نامزدی تئاتر «تونی» را به همراه ۱۸ میلیون دلار را به دست آورد

پایگاه خبری تئاتر:  نمایش «باب اسفنجی شلوار مکعبی» به اجرای خود در تئاتر برادوِی پایان داد.

نمایش «باب اسفنجی» در طی اجرای خود در تئاتر برادوِی توانست ۱۲ نامزدی تئاتر «تونی» را به همراه ۱۸ میلیون دلار را بدست آورد. با این وجود ساکنان زیرآبی «بیکینی باتِم» از صحنه تئاتر برادوی می‌روند.

این نمایش موزیکال  که اقتباسی از فیلم انیمیشن معروف «نیکلودئون» است با برنامه‌ریزی اجرای نهایی در تاریخ ۱۶ سپتامبر(بیست و پنجم شهریور) به کار پر از موفقیت مالی و هنری خود پایان می‌دهد.

البته بخش اجرای مدرسه‌ای این نمایش اوایل سال آینده در آمریکای شمالی برنامه‌ریزی شده است.

«تینا لَنداو» کارگردانی این نمایش را برعهده دارد که بر اساس کتابی از «کایل جارو» ساخته شده است. این نمایش موزیکال همچنین شامل آهنگ‌ها و ترانه‌هایی از طیف خوانندگان موسیقی پاپ نظیر «استیون تِیلر» «جو پِری» «سارا بَریِلی» «لِیدی آنتبلوم» و «جان لِجِند» است.

آغاز به کار این نمایش از چهارم دسامبر بود که نظر بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرد و مادامیکه انتظار می‌رفت به سبک «تیم پارک» به اجرا درآید، این نمایش، تماشاچیان تئاتر را با سبک و سیاق و حس دادائیستی خود غافلگیر کرد بخصوص درخشش هنرپیشه تازه‌وارد «اِتان اسلِیتر» که به خوبی از عهده نقش نخست این نمایش موزیکال برآمد.

این نمایش در ۱۲ بخش جایزه تئاتر «تونی» از جمله «بهترین نمایش موزیکال» نامزد شد. «باب اسفنجی» در طول این مدت ۲۹ بار بازبینی شده و ۳۲۷ بار نیز اجرای خود را به روی صحنه برده است.

 

  • منبع خبر : هالیوود ریپورتر